Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • marze lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • marze lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • marze napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: do ostatniej sekundy. Gwardia Opole wyrwała brąz!

  O zgrozo jakie wulgaryzmy poszły w eter podczas tego meczu !!!!!!!!!!
  TV powinno się zakazać w zbliżania mikrofonu podczas czasu dla drużyny skoro w trakcie rozmów trenerów z zawodnikami z ust w/w płyną same wulgaryzmy najmocniejszego kalibru lub nakładać kary finansowe na drużyn. Czy tak ma wyglądać promocja piłki ręcznej czy chamstwa słownego.

 • marze napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: los Stali Mielec wisi na włosku. Klub rozważa odwołanie

  Szanowni kibice Stali rozumiem wasze rozgoryczenie i rozczarowanie ale totalna krytyka sędziów za wszystko delikatnie mówiąc jest mylnym spojrzeniem. Czasami trochę obiektywizmu nie zaszkodzi. Złożenie protestu też nie znajduje podstaw w przepisach gry no bo jaki przepis został złamany?. A tylko takie odwołanie może być brane pod uwagę. Przepisy gry w piłce ręcznej opierają się w większości na interpretacjach i w zasadzie każdy może zawsze wszystko kwestionować. Nie zgodzę się również z Wami, że w Polsce sędziowie są słabi. Jestem sympatykiem piłki ręcznej i staram się oglądać najważniejsze mecze w tym LM, MŚ i ME nie mówiąc już o naszych ligach i muszę obiektywnie stwierdzić, że nasi sędziowie w niczym nie odstają umiejętnościami od tego co widzę na tych najważniejszych imprezach. Jeżeli chodzi o Stal to trzeba głośno powiedzieć co robili przez cały sezon skoro teraz muszą liczyć na ostatnie mecz aby się utrzymać?

 • marze napisał/a komentarz do ZPRP nie odpuszcza Krzysztofowi Kotwickiemu. Pełnomocnik trenera obalił argumenty związku

  Jak dla mnie to Kotwicki jest typowym oszołomem. Piłka ręczna rozwija się w zatrważającym tempie i wszyscy którzy są wokół niej powinni się rozwijać poprzez dokształcanie. Kotwicki uważa, że skoro ukończył śmieszny AWFiS w latach 70-dziesiątych i trochę posiedział na ławce jako trener to już do śmierci nie musi się już szkolić. Wszyscy na całym świecie niezależnie od dyscypliny sportu a także w każdym innym zawodzie muszą się dokształcać. Jak się nie szkolisz to cofasz się i wypadasz z rynku /i tak wypadł s tego rynku ten Pan/. Jego myślenie jest typowym myśleniem z epoki socjalizmu tj. za wszystko ktoś powinien zapłacić np. klub za jego dokształcanie.

 • marze lubi Komentarz

  Ku…dramat Daszek na środku ....odbijający się od mężczyzn w reprezentacji Niemiec rzucający piłkę po hali w Gliwicach dobrze że dach wysoko bo by pozabijał podaniami innych statystów ze swojej drużyny. Trener powinien zostać przez związek pilnie z naciskiem pilnie skierowany na badania lekarskie bo ważnych na pewno nie ma -Syprzak przyjechał na spotkanie z rodziną bo z piłką ręczną nie powinien mieć nic wspólnego -kto dał reprezentację trenerowi Romblowi -rąbnąć się powinien w łeb o parapet najlepiej z rozpędu nigdy nie zapomnę bezradności Daszka ale kto to wymyślił to wyglądało jakby w polskiej reprezentacji grali zawodnicy lekko dysfunkcyjni umysłowo przy całym szacunki dla osób niepełnosprawnych.

 • marze lubi Komentarz

  Chrapkowski,Daszek kompletnie zawiedli a pierwszy nie powinien juz grać dla tej kadry

 • marze lubi Komentarz

  To sobie Rombel bombel strzelił w kolano Daszkiem na środku! Porażka! Graliśmy nic. NIC!! 1 podanie do koła, Arek Moryto z nudów w nosie dłubał! Klepanka piłki w ataku, bez tempa, bez szybkiego środka. W obronie statycznie, na sztywnych nogach. Z pozytywów Kornecki i Jarosiewicz. Ławka martwa.

 • marze lubi Komentarz

  Nie to, że Rombel bierze do meczowej szesnastki tylko jednego środkowego rozgrywającego, to na dodatek do 40 minuty na środku gra nominalny skrzydłowy, który jest zagubiony w ataku pozycyjnym, puszcza piłki po obwodzie i często wyrzuca je poza boisko, a każda próba ataku bramki kończy się kozłowaniem piłki i faulem niemieckich obrońców lub stratą (absolutnie nie mam pretensji do Daszka, który jest świetnym skrzydłowym, ale na środku na tym poziomie sie nie sprawdzi nigdy, więc trener chyba przez różowe okulary patrzył na naszą grę w ataku i nic z tym nie zrobił). Nie wiem czemu Rombel nie dokonał zmiany wcześniej, Pilitowski wszedł i nieźle się zaprezentował, choć oczywiście to też jest kwestia tego, że Niemcy prawdopodobnie pierwszy raz widzieli go w akcji i jego zagrania były dla nich zagadką, choć życzę chłopakowi rozwoju bo ma jakiś potencjał. Chrapkowski, który ma takie doświadczenie szybkie ataki rozprowadzał tragicznie i na dodatek tak samo jak Gębala zbiera się do rzutu z piłką pod pachą jednocześnie wbijając się w obrońców. Kornecki odbił kilka piłek po fajnych interwencjach i też mógł Rombel bramkarzom dać zagrać po 30 min. Jarosiewicz - ma ogromne możliwości i chciałbym żeby przyszedł kiedys do Vive za Jachlewskiego, brawo! Ogólnie nie można było spodziewać się niczego więcej, Rombel też długo z reprezentacją nie pracuje więc ja dużych pretensji do niego nie mam, tylko niektóre decyzje taktyczne i personalne ewidentnie do poprawy.

 • marze napisał/a komentarz do El. ME 2020: Polska - Niemcy. Surowa lekcja niemieckiego

  Czegoś tu nie rozumiem. Trener przed meczem w wywiadzie mówi o grze Pilitowskiego na środku a bez mała cały czas gra na tej pozycji Daszek?. Daszek skolei uwierzył, że jest tak mocny na tej pozycji, że sam w pojedynkę pokona Niemców. Może ktoś się obrazi ale powiem, że to właśnie Daszek ośmieszył grę całej naszej reprezentacji w tym meczu / zdecydowanie najgorszy zawodnik/. Wstyd było na to patrzeć. Trener Rombel kompletnie wystraszony nie potrafił nawet przez chwilę zapanować nad tą "wiejską grą naszej reprezentacji" okraszoną niewyobrażalną ilością juniorskich błędów. Z takim poziomem i stylem gry naszej kadry polegającym głównie na stylu z lat 70-dziesiątych jesteśmy na drodze do sprowadzenia tej dyscypliny do kompletnego upadku. W pełni zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami bo już nikt na świecie i w Europie tak nie gra /super wolno schematycznie i na zasadzie, że każdy zaczyna akcję od koziołka/. Jak usłyszałem wypowiedzi trenera po meczu to aż mnie zmroziło, że dalej będzie grał z Daszkiem na środku.? Myślałam, że młody trener wniesie coś nowatorskiego a tu okazuje się, że jest bardziej zabetonowany niż bunkier poniemiecki.

 • marze napisał/a komentarz do MŚ 2019: euforia w Niemczech! Współgospodarze i Francuzi w półfinale

  Człowieku z Kielc akurat ty powinieneś więcej widzieć niż przeciętny Kowalski jak "robi się mecz". Ten mecz był pod pełną kontrolą duńskich sędziów od początku. Niemcy przez cały czas napieprzają chorwatów ile to było możliwe /patrz Więcek/ i nic z tego nie wynikało bo zdaniem sędziów było to dozwolone. Masz zastrzeżenia do trenera chorwatów ale który z trenerów by to wytrzymał?. Czy zimną głowę miałby Wenta czy Dujszebajew gdyby takie wały kręcili sędziowie w stosunku do Vive /odpowiedź to sobie sam/. I to gdzie na MŚ?. W ostatniej minucie zabrana bramka Streleka i kuriozalny faul ataku Karacića, gdy decyduje się wynik meczu a ty oczekujesz spokoju od trenera?. Tylko pogratulować twojego kieleckiego spokoju i obiektywizmu. A tak na koniec tylko dla twojej wiadomości lekcja ze znajomości przepisów, gdyby nawet w trakcie czasu dla drużyny Chorwacji ich trener otrzymał karę to piłka nie mogła by być im zabrana tak jak ty sugerujesz /chyba że sędziowie zrobili by kolejny wał/.

 • marze napisał/a komentarz do MŚ 2019: euforia w Niemczech! Współgospodarze i Francuzi w półfinale

  Smutne to ale prawdziwe. Mecz od początku do końca pod pełną kontrolą sędziów duńskich. W ostatnich sekundach przeszli samych siebie bo zaczęło wymykać się zwycięstwo Niemcom i tak, zabrana bramka Chorwatom po rzucie z koła a wymyślony faul ataku Karacicia na lewym rozegraniu to swoiste kuriozum. Żygać się chciało jak na to patrzyłem. A wielu tu komentujacych narzeka na naszych sędziów a co robią podobno najlepsi?

 • marze

  Według mojej oceny to był nalepszy mecz z tych wszystkich które do tej pory zostały rozegrane. Niemcom wszystko wychodziło nawet w takich sytuacjach w których nie powinno się pozytywnie zakończyć bramką, Skolei francuzi praktycznie nie mieli bramkarzy /poza 2-3 dobrymi interwencjami Gerarda/. Dużo prostych błędów w tym L. Abalo na tym poziomie nie powinno mieć miejsca. Jak dla mnie to właśnie francuzi są kandydatami do tytułu mistrzowskiego /gdy dojdzie jeszcze Karabatić/

 • marze napisał/a komentarz do MŚ 2019: potężna dawka piłki ręcznej. Turniej rozkręca się na dobre

  Dla mnie gorszym jest fakt, że decydentom z IHF nie bardzo zależy aby jak największa liczba sympatyków tej dyscypliny miała możliwość oglądania transmisji z tych mistrzostw. Przecież organizatorem tych mistrzostw jest IHF i to on określa zasady i warunki dla krajów w których odbywają się te mistrzostwa.Nie dość, że ta dyscyplina staje się coraz bardziej niszową to Prezes IHF Mustafa chce ją zamknąć w przysłowiowych czterech ścianach. Nie winię w tym wypadku polskich stacji TV skoro ceny są mocno zaporowe. Wstyd IHF.

 • marze napisał/a komentarz do Turniej w Palencii: Polacy postawili się mistrzom Europy. Wejście smoka Damiana Przytuły

  Aż nie wierzę że można być tak ślepym jak autorzy poniższych komentarzy. Hiszpanie rozegrali sparing co było widać gołym okiem a co niektórzy pieją tu z zachwytu dla poczynań naszych grajków. Jeżeli miałbym wskazać kogoś na plus to tylko przegląd rzutowy Czuwary i odwaga w ofensywie Przytuły. Pozostali to poziom I a co niektórzy II ligi. Nawet nomen omen Sypszak z doświadczeniem w LM cieniutki w obronie a z umiejętnościami chwytu piłki na podobnym poziomie jak Gębala. Podobno jest taka teoria, że jak ktoś gra w ligach zagranicznych to powinien się rozwijać. Przykro, że muszę stwierdzić ale wszyscy z tej kadry grający za granicą to tragedia. Tragedią jest również fakt, że nasz sztab szkoleniowy kompletnie nie umie czytać gry i podpowiadać niedouczonym grajkom jak powinni zachowywać się w takiej a nie innej sytuacji. Przykład, hiszpanie wychodzą bardzo wysoko w obronie to nasi rozgrywający i na dodatek kołowy cofają się na połowę boiska. Taka gra obronna hiszpanów aż się prosiła aby nasi skrzydłowi zabiegali po 6 metrze za plecy hiszpanów, kołowy też powinien operować w strefie 6 m. A na tym meczu obaj skrzydłowi przykleili się stopami do narożników linii końcowej a obrotowy wychodził wysoko za obrońcami hiszpańskimi. Tragedia bo to abecadło gry w przypadku wysokiej obrony, czyżby trenerzy o tym nie wiedzieli?

 • marze napisał/a komentarz do Oficjalnie: Paweł Paczkowski w europejskim gigancie. Reprezentant Polski zagra w Telekomie Veszprem

  Wypożyczono go jako dopełnienie składu na treningach i kibica na trybunach. Przecież z takimi umiejętnościami nawet na ławkę się nie załapie w Veszprem.

 • marze napisał/a komentarz do 4 Nations Cup: kolejny dreszczowiec. Polacy wygrali turniej!

  Turniej z udziałem zespołów III ligi europejskiej, może ktoś doszukał się jakiegoś pozytywu w grze naszej reprezentacji bo ja nie. Prawda jest taka, że obecnie mamy tak nisko potencjał zawodniczy, że nawet cudotwórca nie jest w stanie coś z tego zlepić. Nawet zawodnicy którzy "grają" a właściwie siedzą na ławkach lub nawet nie łapią się w składach zespołów zagranicznych nie dają jakiegoś wzmocnienia i wyrazu w tej drużynie.. Błędy w wyszkoleniu są nad wyraz widoczne a styl gry naszej reprezentacji można porównać z zamierzchłą epoką. Dziś w Europie i na świecie nikt już nie gra wolno w stylu ja do Ciebie a ty do mnie /tak jak mawia znany komentator Wojtek N./. Jednym słowem takiej gry nie da się oglądać.

 • marze napisał/a komentarz do Udany start i niemoc po przerwie. Polacy wyraźnie gorsi od Niemców

  A kogo byś widział ze swoich Kielc skoro tam gra głównie cała armia zaciężna z Europy a Polaka trudno tam znaleźć.

 • marze napisał/a komentarz do Wychowawca młodzieży bije na alarm. "Upadliśmy bardzo nisko. Szkolenie w Polsce leży!"

  Bardzo fajnie czyta się ten artykuł i dużo jest w nim racji ale.......? Pan trener Prześlakiewicz w swoim wywodzie nie wskazał żadnych rozsądnych rozwiązań podobnie jak wielu innych którzy widzą błędy.. Z tego artykułu i wypowiedzi tego Pana trenera jednoznacznie widać, że winnym jest ZPRP. Zapewne jest w tym też sporo racji ale ......? Są zebrania wyborcze , sprawozdawcze i inne spotkania na tym szczeblu czy ktoś zgłaszał wizje i perspektywy czarnego scenariusza /w tym Pan Prześlakiewicz/ jaki jawi się dla piłki ręcznej? /przecież to można sprawdzić/. Co do SMS Gdańsk. Pan trener jak sam twierdzi od zarania jest z nim związany. Czy wdrożył tam swoje pomysły, jak pokazuje praktyka to NIE. Nawet na poziomie tego SMS od lat zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji / cały czas Ci sami trenerzy, działacze albo układy rodzinne. Można zadać pytanie kto cały pozwala na taki układ? Tak jak obserwuję szkolenie w tym sławetnym SMS Gdańsk jedyny rocznik który wyszkolił wielu niezłych zawodników to ten pierwszy. Kolejne to już coraz gorsza selekcja oparta głównie na układach i kumoterstwie a nie na tym jaki kandydat może gwarantować rozwój i przyszłość dla piłki ręcznej w konsekwencji coraz gorsze wyniki kadr narodowych w poszczególnych rocznikach bo przecież opartych głównie na zawodnikach szkolonych w SMS i nomen omen sztabach szkoleniowych z SMS. Najpierw trzeba uderzyć się w własna pierś a później wskazywać błędy innych i określać kierunki wyjścia z tego marazmu.

 • marze napisał/a komentarz do Niepokojące wieści ze zgrupowania szczypiornistek. Romana Roszak nie pojedzie na ME 2018

  Wyeliminowanie Roszak z udziału w ME i perspektywa bardzo długiego okres leczenia to zasługa głupoty sztabu szkoleniowego AZS-u Koszalin /Unijat-Szafulski/. Podobno w meczu ze Startem Elbląg grała już z kolanem z dużym stabilizatorem a mimo to po jednej z akcji kontuzja się odnowiła. Mało było tego bo po tym urazie sztab szkoleniowy ponownie wpuścił ją do gry i wyraźnie utykając dalej grała. Takie informacje mam z pewnego źródła od naocznego obserwatora na tym meczu. Jeżeli faktycznie tak było to takim szkoleniowcom powinno się zabierać licencje na jakiś czas /aż zmądrzeją/.

 • marze napisał/a komentarz do Marek Panas: Skończmy z podziałem na Płock i Kielce. Ratujmy piłkę ręczną w Polsce!

  Z większością poruszonych spraw przez Panasa zgadzam się poza jednym, że zbyt mało konkretnych rozwiązań podaje. aby uzdrowić tą piłkę ręczną. Tendencyjne i dyskredytujące komentarze w stosunku do Panasa płynące ze środowisk Kielc i Płocka też nie wskazują dróg wyjścia z tego kryzysu a raczej bronią tego czego bronić nie powinno się.
  Według mnie najważniejszymi tematami są:
  1. W jaki sposób drastycznie zwiększyć ilość trenujących w grupach młodzieżowych w 40-sto milionowym kraju
  2. Odstąpić od budowania potęg klubów w najwyższych klasach rozgrywek wyłącznie w oparciu armie zaciężnych zawodników zagranicznych / patrz Kielce Płock/.
  3. Całkowicie odejść od archaicznych metod szkolenia trenerów piłki ręcznej, nauczycieli wf specjalizujących się w tej dyscyplinie
  4, Zaniechać zapraszania prelegentów i wykładowców na szkolenia trenerów i nauczycieli, którzy pamiętają piłkę ręczną z innej epoki i zamierzchłych lat /nie wskazuję nazwisk aby kogoś nie urazić/.
  5. Całkowicie zreformować wojewódzkie związki sportowe
  6. Skierować środki finansowe /samorządowe i budżetowe/ wyłącznie do tych ośrodków i regionów gdzie piłka ręczna jest najbardziej popularna a klubu i stowarzyszenia są prężne na rzecz rozwoju młodzieżowej piłki ręcznej /odstąpić od zasady wszystkim po równo/

 • marze lubi Komentarz

  Brawo ZPRP! Brawo Panowie z handballowego Ciemnogrodu! Jak ciemno było, tak jeszcze ciemniej zostanie! I wasze zaćmienie nie potrwa jak wczoraj dwie godziny tylko kolejne 20 lat jak w końcu leśnicy stare drzewa wykarczują. Nie ma szkolenia! W Polsce nie ma systemu szkolenia ani dla zawodników ani dla trenerów! Kilka klubów w Polsce szkoli! Kilka! Nawet nie można powiedzieć kilkanaście. Kilka klubów szkoli i dzięki temu co jakiś czas objawia się jedna, dwie, trzy, jednostki wyróżniające się w danym roczniku, do tego kilku przeciętnych samograjków i reszta zapchajdziury po układziku. Kluby nie szkolą, bo twierdzą, że nie mają pieniędzy. ZPRP nie wspiera klubów młodzieżowych. Ci, którym zależy to stają na głowie, żeby wystarczyło na udział w rozgrywkach i tym co mają starają się szkolić. Pozostali to banda wygodnisiów żerujących na etatach w szkołach, programach ministerialnych nijak nie rozliczanych z efektów pracy tylko z papierków, faktur i rachunków wystawianych przez nich samych, albo kolegę po znajomości. Milionowe dotacje na OSPR. Co to jest ? Dodatek do etatów w szkole dla tych, którzy powinni zwać się co najwyżej instruktorami. Kasa na zabawki, żeby jakoś to wyglądało. Czego my wymagamy? Nie ma materiału, nie ma młodzieży do szkolenia, ale czy ktoś z tych siedzących na ciepłym krzesełku w szkole szuka tego materiału? No pewnie, ogłosi na Facebooku nabór do szkoły będącej w programie OSPR. Kto to ma robić? Kto za to odpowiada? Ci, którzy tak samo organizują szkolenie wyżej właśnie dla tych, którzy z tego są przez nas oceniani. Tylko po czym ich rozliczać, albo za co ich winić jak od samego początku są przyzwyczajeni do dobrego, do olewania, do układów i kolesiostwa. Kursy dla Trenerów - kpina! Egzaminy Trenerskie na poszczególnych szczeblach - kpina. Zjazdy Trenerskie szkoleniowe - kpina! Za państwowe pieniądze kilkudniowe przyjacielskie spendy. To jak ktoś ma tworzyć szkolenia jak sam nie jest szkolony? Kurs i egzamin trenerski w tym roku organizowany w Polsce - Master KOŁCZ - kpina! 29 kumpli po fachu trzy razy w roku spotkało się towarzysko, żeby w czerwcowy piękny czas odebrać papierek o najwyższym europejskim stopniu trenerskim? To samo dotyczy kursów licencyjnych w Polsce, A i B. I jak ich doświadczenie, nauka, praca zostały zweryfikowane? Na podstawie czego dostali ten papier? Przelewu do ZPRP i kilku stron ze statystykami z meczów jako badaniami naukowymi. Perfekcyjnie Związek to zorganizował! Tylu Trenerów z najwyższa klasą i Master KOŁCZÓW teraz będziemy mieć to może i szkolenie ruszy. Wierzymy! Wierzyliśmy tez w kadre Kowalczyka, ale on się chyba na Islandii zatrzymał. Nikt mu nie powiedział, że sygnalizacja się zmieniła i można jechać dalej. Poprzednia młodzieżówka Kuptela Pilcha Bernackiego przynajmniej dwa razy 8 miejsce zrobiła. I chyba na razie tylko tym możemy się pochwalić bo teraz 15 miejsce byłoby sukcesem, a 13 cudem. Za niedługo zobaczymy jak pan Obrusiewicz się pochwali i w jakim kierunku pójdzie Pan Jurasik. Czy wszyscy wymienieni to już Master KOŁCZE? Panie Eliasz, jak Pan to perfekcyjnie wymyślił. Czapki z głów. Będziemy przez najbliższe lata obijać się z rezerwą światową bo po takich sukcesach nie będzie udziału w żadnych imprezach mistrzowskich. Ale najliczniejsza i najlepiej wyszkolona kadra szkoleniowa w Europie. Promocja nieudolnych trenerów, niech się uczą, do tej pory nie mieli gdzie to szczebel centralnego szkolenia to idealne miejsce. Do nauki, do promocji, to wakacji, to stałego przypływu gotówki. Zacznijcie od szkolenia tych co mają się szkoleniem zajmować, bo nic nie da narzekanie na kluby, smsy, ośrodki. Jak ludzie pracujący tam nie wiedzą po co tam są! Ktoś ich tam posadził i kazał czekać... aż ktoś się wychyli, wypadnie z układu i zwolni miejsce dla następnego. Ciemnogród, oj ciemnogród.

 • marze napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polacy dotarli do ośrodka treningowego w Soczi. Tak powitali ich Rosjanie

  Trudno uwierzyć, że niektórzy z naszych reprezentantów to typowe buractwo. Wyposażeni w garnitury a w oficjalnym powitaniu przez Rosjan wychodzą w kamizelkach tak jak na wiejskim weselu /a podobno Lewandowski to obywatel świata/ Wstyd.

 • marze napisał/a komentarz do Kolejna elblążanka w Rumunii. Przeniesie się tam Aleksandra Stokłosa

  Dopiero zaczęła grać a już uznała, że lepiej jej będzie np. w Rumunii. Totalny błąd. Zapowiadała się że jako młoda obrotowa będzie się rozwijała ale przez dwa lata w Starcie grała coraz słabiej. Czym się kierowała i na co ona liczy? 36 bramek w 30 meczach jak na obrotową to tragicznie słabo. Już po karierze piłkarki ręcznej.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.