Podsumowanie meczów 1. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej UEFA

Polonia Warszawa odniosła bardzo ważne i do tego aż dwubramkowe zwycięstwo na wyjeździe z Buducnost Podgoricą. Nie zawiodły uznawane za zdecydowanych faworytów w swoich meczach drużyny Anorthosis, Helsingborgu i Rosenborgu, a tylko jednobramkowe zwycięstwo odniosło Slaven Belupo.

Adam Kiołbasa

Bardzo ważne, bo wyjazdowe zwycięstwo odniosła Polonia Warszawa. Popularne Czarne Koszule co prawda w pierwszej odsłonie nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywala, ale po zmianie stron najpierw trafił Igor Kozioł, a następnie wynik rywalizacji ustalił Tomasz Jodłowiec. Tym samym rewanż z czarnogórskim Buducnost powinien już być tylko formalnością.

Olimpi Rustawi już jest jedną nogą w 2. rundzie eliminacji i to najprawdopodobniej zespół z Gruzji będzie rywalem warszawskiej Legii na tym etapie rozgrywek. Gospodarze pokonali Torshavn po dwóch trafieniach Megreladze.

Szczęśliwie wygrał Dinaburg, który zapewnił sobie zwycięstwo z ekipą z Tallina dopiero w doliczonym czasie gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Guchaszwili. Wcześniej oba kluby zdobyły po jednym golu.

Bananc Erywań uległ u siebie z Siroki Brijeg. Goście już do przerwy prowadzili po bramce Silicia, a po zmianie stron wynik pojedynku ustalił Rodrigues.

Simurq Baku dość pechowo uległo Bnei Jehudzie. Przyjezdni zawdzięczają zwycięstwo Moriemu.

Remisem zakończył się mecz w Czarnogórze pomiędzy Sutjeska, a MTZ Ripo Mińsk. Obie drużyny strzeliły po jednym golu.

FC Lahti rozbiło Dinamo Tirana. Zespół z Finlandii zaaplikował swojemu przeciwnikowi cztery bramki, a stracił tylko jedną.

Popis gry dało Anorthosis, które rozgromiło 5:0 Kaerjeng. Dwie z bramek strzelił Frousos, a po jednej dołożyli Costa, Katsavakis i Cafu.

Slaven Belupo natomiast już w pierwszych minutach meczu zdobyło gola, ale zwycięstwo z Birkirkarą nie przyszło Chorwatom łatwo. Jedyny cios zadał w 3. minucie Czismadia.

Dobrą partię rozegrał Rosenborg. Ekipa z Norwegii nie dała większych szans NSI Runavik i pewnie wygrała po dwóch trafieniach Zahory i jednym Lustigia.

Szczęśliwie, ale ostatecznie 3:1 wygrał Helsingborg. Klub ze Szwecji pokonał MIKA Asztarak głównie dzięki znakomitej postawie Henrika Larssona, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Do niespodzianki doszło w Motherwell, gdzie gospodarze nieoczekiwanie przegrali z Llanelli. Jedyną bramkę strzelił Jones.