WTA Amelia Island: Porażka Bartoli

Finalistka zeszłorocznego Wimbledonu, Marion Bartoli, odpadła z rywalizacji w turnieju Bausch & Lomb Championships w Amelia Island. Francuzka, rozstawiona w zawodach z numerem 4. niespodziewanie uległa Białorusince Oldze Goworcowej. Podobnej niespodzianki nie sprawiła za to Czeszka Barbora Zahlavova-Strycova, która wyraźnie przegrała z rozstawioną w turnieju z numerem 1. Marią Szarapową.

Adam Naruszewicz

Marion Bartoli walczyła z Białorusinką przez blisko dwie i pół godziny. W pierwszym secie wszystko przebiegło zgodnie z planem - Francuzka wygrała 6:4. Jednak później warunki zaczęła dyktować Olga Goworcowa. Reprezentantka Białorusi zwyciężyła w dwóch kolejnych setach 6:2 i 6:4. Rywalką Goworcowej będzie teraz Virginie Razzano (nr 13.), która dziś po dramatycznym spotkaniu pokonała naszą Martę Domachowską.

Łatwą przeprawę miała za to rozstawiona z numerem 1. Maria Szarapowa. Rosjanka, pomimo słabszego niż zwykle serwisu, wyraźnie pokonała czeską kwalifikantkę Barborę Zahlavovą-Strycovą w dwóch setach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, 6:3.

Chorwackich kibiców cieszyć może natomiast postawa Karoliny Sprem. Zawodniczka, która przez prawie rok czasu leczyła kontuzję nadgarstka, dwa tygodnie temu przegrała w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Miami. W Amelia Island Chorwatka radzi sobie jednak zdecydowanie lepiej. Dziś awansowała do drugiej rundy turnieju pokonując znaną Japonkę Ai Sugiyamę w dwóch setach.

Poza Sprem, do drugiej rundy pewnie awansowały także rozstawione zawodniczki takie jak Alona Bondarenko z Ukrainy (nr 10.), Słowenka Katarina Srebotnik (nr 12.) i Lindsay Davenport z USA (nr 16.). Spore problemy miała natomiast Wiktoria Azarenka z Białorusi (nr 14.), która po trzysetowej walce uporała się z Włoszką Sarą Errani.

Gisela Dulko (Argentyna) - Edina Gallovits (Rumunia) 7:5, 6:2

Karolina Sprem (Chorwacja, Q) - Ai Sugiyama (Japonia) 6:4, 7:6 (3)

Sorana Mihaela Cirstea (Rumunia, WC) - Bethanie Mattek (USA, Q) 6:3, 2:6, 6:4

Druga runda:

Virginie Razzano (Francja, 13) - Marta Domachowska (Polska) 6:3, 2:6. 7:6 (4)

Maria Szarapowa (Rosja, 1) - Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, Q) 6:1, 6:3

Olga Goworcowa (Białoruś) - Marion Bartoli (Francja, 4) 4:6, 6:2, 6:4

Agnes Szavay (Węgry, 8) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:1

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 15) - Melinda Czink (Węgry, Q) 3:6, 6:3, 6:4