Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Matlak trenuje kadrę w Pile

Od ubiegłego czwartku w Pile przebywa kobieca siatkarska reprezentacja Polski, która przygotowuje się do eliminacyjnego turnieju do Mistrzostw Świata, który odbędzie się już 17-19 lipca w Rzeszowie. Kadra trenuje pod okiem Jerzego Matlaka, który nie tak dawno trenował pilski Farmutil w żeńskiej ekstraklasie.

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński

Reprezentantki kraju tradycyjnie zamieszkały w hotelu Rodło, gdzie trwa ich ostatni obóz przed bardzo ważnymi eliminacyjnymi zawodami do MŚ. Zawodniczki trenują dwa razy na dzień, mają zaplanowane również sparingi.

W niedzielny wieczór w wypełnionej po brzegi hali przy ulicy Żeromskiego byliśmy świadkami pojedynku z reprezentacją Białorusi. Rywal, choć teoretycznie nie wymagający sprawił naszym dziewczynom niemiłą niespodziankę w drugim secie pojedynku wygrywając do 22. Cały mecz został wygrany przez "złotka" w stosunku setów 3:1, ale postawa dziewczyn w drugiej partii rozzłościła trenera kadry. Grając ze znacznie niżej notowanymi rywalkami nie można bowiem stracić koncentracji choćby na chwilę, bo na eliminacyjnym turnieju do MŚ może to kosztować naprawdę wiele. W zwycięskich partiach Polki dominowały wyraźnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, miażdżąc rywalki chociażby zagrywką, którą zdobyły aż 13 punktów. Najlepiej prezentowała się Skowrońska-Dolata, która na parkiet weszła z ławki rezerwowych.

Do meczu z Białorusią, nie należy jednak przywiązywać większej wagi, ponieważ grając z rywalkami z niższej półki trudno było się naszym dziewczynom zmobilizować. Polki zagrały momentami dobrą siatkówkę, co dobrze wróży na najbliższą przyszłość. Do kadry na zbliżający się turniej powinna dołączyć jeszcze nieobecna w Pile nasza środkowa - Eleonora Dziękiewicz. Kolejne sparingi powinny dać odpowiedź, czego możemy spodziewać się na rzeszowskim turnieju.

Polska - Białoruś 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:14)

Skład Polski:
Sadurek, Kaczor, Gajgał, Barańska, Bednarek, Świeniewicz, Zenik (libero) oraz zmienniczki: Skowrońska-Dolata, Jagieło, Woźniakowska, Pykosz i Bełcik

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Głos Wielkopolski
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×