Domachowska w trzeciej rundzie - najlepszy wynik Polki w historii!

Przebieg spotkania Marty Domachowskiej i Sofii Arvidsson mógł doprowadzić co bardziej wrażliwego kibica do zawału serca. Nasza zawodniczka po dramatycznej końcówce pierwszego seta, w drugim nie istniała. Trzecia odsłona gry należała jednak tylko i wyłącznie do Polki. Domachowska po raz pierwszy w karierze zagra w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju, a jej rywalką będzie Chinka Na Li.

Adam Naruszewicz

W pierwszym secie Polka najpierw prowadziła 2:0, potem 5:2, jednak dała się dogonić. Przy stanie 5:4 Domachowska nie wykorzystała czterech piłek setowych. Na szczęście utrzymała przy stanie 5:5 swój serwis i wyszła na prowadzenie 6:5. W kolejnym gemie Arvidsson prowadziła 40:0, jednak właśnie wtedy Domachowska wygrała pięć punktów z rzędu i w efekcie rozstrzygnęła seta wynikiem 7:5.

O drugiej odsłonie gry nasza zawodniczka zechce zapewne zapomnieć jak najszybciej. Polka seryjnie traciła gemy, wygrywając mało punktów. Pierwszego i jednocześnie jedynego gema w secie zdobyła przy stanie 0:5, przełamując serwis Szwedki. Druga partia zakończyła się wygraną Arvidsson 6:1.

W trzecim secie nasza zawodniczka przezwyciężyła kryzys. Polka już w pierwszym gemie przełamała podanie Arvidsson, to samo uczyniła w piątym i siódmym gemie seta, po drodze utrzymując pewnie swoje serwisy. W efekcie nasza tenisistka wygrała spotkanie 7:5, 1:6, 6:1.

W trzeciej rundzie Marta Domachowska zagra przeciwko rozstawionej z numerem 24. Chinką Na Li. Na tym samym etapie rozgrywek jest też Agnieszka Radwańska, która o czwartą rundę zawalczy z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (Rosja, 2).