Piast wygrał w Kluczborku

W środowym spotkaniu sparingowym Piast Gliwice pokonał w Kluczborku miejscowy MKS. Do przerwy świeżo upieczony pierwszoligowiec sprawiał niespodziankę, prowadząc z podopiecznymi Dariusza Fornalaka 1:0. Ostatecznie jednak gliwiczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Agnieszka Kiołbasa

Szkoleniowiec Piasta w pierwszej połowie rywalizacji nie postawił na najsilniejszą jedenastkę. W wyjściowym składzie zabrakło m.in. Mariusza Muszalika, Kamila Glika i Sebastiana Olszara, którzy w poprzednim sezonie ekstraklasy stanowili o sile gliwickiego zespołu. Nie zagrał także Mateusz Kowalski, który odzyskuje siły po chorobie.

Do przerwy dzielnie walczący zawodnicy beniaminka pierwszej ligi prowadzili z wyżej notowanym rywalem 1:0. W 32. minucie meczu piłkę do siatki skierował Piotr Sobotta. Po zmianie stron obaj trenerzy dokonali kilku roszad w składach. W zespole Piasta pojawili się m.in. Jakub Smektała, Kamil Glik i Sebastian Olszar. Były napastnik m.in. Górnika Zabrze i Polonii Warszawa był tym, który zapewnił zwycięstwo gliwiczanom. Olszar dwukrotnie ugodził defensywę gospodarzy: w 73. i 86. minucie.

Dla Piasta był to trzeci mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej niebiesko-czerwoni pokonali 5:0 Piławiankę Piława i zremisowali 2:2 z Polonią Bytom.

MKS Kluczbork - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
1:0 - Sobotta 32'
1:1 - Olszar 73'
1:2 - Olszar 86'

MKS Kluczbork: Stodoła (Świtała 46') - Cieślak (46' Orłowicz), Jagieniak (46' Odrzywolski), Gierak (46' Nowacki), Stawowy (46' Adamczyk) - Niziołek (46' Szczepaniak), Luberda (46’ Surowiak), Glanowski (46' Zieliński), Jasiński (46' Nitkiewicz) - Sobotta (46' W. Sobota), Tuszyński (26'Król).

Piast Gliwice: Szmatuła - Kaszowski, Gamla (65' Iwan*), Krzycki (46' Glik), Michniewicz (46' Szary) - Seweryn (46' Podgórski), Wilczek (46' Muszalik), Lenartowski, Chylaszek (46' Sedlacek) - Maciejak (46' Olszar), Iwan (46' Smektała).

Żółte kartki: Krzycki (Piast).

Czerwona kartka: Gamla /65/ (Piast).

* Daniel Iwan w 65' minucie zmienił ukaranego czerwoną kartką Pawła Gamlę.