Mark211 - lubi

 • Mark211 lubi Komentarz

  Bardzo dobry ruch klubu.Monika już posiada spory warsztat trenerski ,dodatkowo ma świetny kontakt z zawodniczkami. Na pewno sobie poradzi zarówno w klubie jaki w reprezentacji. Powodzenia.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Doskonała decyzja prezesa ! Czapki z głów przed P.Trojanem !
  Bardzo obawiałem się nadchodzącego sezonu, głownie ze względu na osobę trenera.. Po cichu liczyłem, że dojdzie do zmiany na tym stanowisku a tu proszę - totalne zaskoczenie, nie dość że, zmiana to jeszcze na kogo ! Trenera z takim nazwiskiem w Europie i mającego na koncie wygraną w L.M. nie było w Polsce.
  Oprócz fachowca na ławce zyskaliśmy, tak jak ktoś niżej napisał, bardzo rozpoznawalne nazwisko trenera, to może pomóc nie tylko w kompletowaniu składu.
  Oczywiście, mam szacunek dla trenera Lisem - jego osiągnięcia są niepodważalne ! Dziękuję !

 • Mark211 lubi Komentarz

  @Mistrz z Lublina:
  Skoro, słyszałes że, ma dojść do zmiany trenera to inne sprawy też powinny być dla Ciebie znane i mocno mnie dziwi opinia, że lepsze 2 zawodniczki niż zmiana trenera..

 • Mark211 lubi Komentarz

  Tak czytam te komentarze i troszkę nie dowierzam. Na spokojnie przeanalizujmy. Pani Drabik wraca do Polski. Nawet gdyby chciała wrócić do Montexu to rodzi się pierwsze pytanie. Kosztem Szarawagi czy Matuszczyk? Nie wspomnę o rokującej Olek. Wersja druga, że nawet Mistrz Polski miałby w budżecie na pensję dla trzech reprezentacyjnych kołowych, to któraś byłaby poszkodowana brakiem minut na parkiecie, co byłoby ze szkodą dla samej kadry. Czemu nie zapytacie Pani Joanny skąd taki wybór? Serio zasłużyła na takie gorzkie słowa za to, co u Was osiągnęła? Przeszła przez UMCS do mistrzostw z Montexem i kadry Polski. A tu? No w lekkim szoku jestem.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Montex Lublin zasłużony kolejny tytuł w lidze bez playoff - praktycznie od początku ligi do końca lider jako jedyny łączący grę krajową z grą w europejskich pucharach (BRAWO). Sezon pełen kontuzji i wielki SZACUNEK dla młodych ambitnych polskich rezerwowych, które nie były tylko statystkami przez sezon, ale swoją determinacją i grą na 3 frontach walnie przyczyniły się do zdobycia kolejnego tytułu Mistrzyń Polski przez zespół z Lublina. Ja bym na Was postawił w kolejnym roku...ale co przyniesie jutro zobaczymy

 • Mark211 lubi Komentarz

  Chyba nikt nie jest zadowolony z tak zakończonego sezonu.Ale jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma!.Gratulacje dla medalistów.Natomiast najważniejsze jest żeby kluby przetrwały ten ciężki okres,i następny sezon zaczął się planowo i w przynajmniej nie w mniejszym stanie klubowym jak w tym sezonie.Zdrówka dla wszystkich i do zobaczenia w lepszych czasach.

 • Mark211 lubi Komentarz

  @Wielbuond: no niestety oni nie są mądrzy bo to klub miejski i wynikającymi z tego wszelkimi przywarami. Ja osobiście ściągnął bym trio z Kielc (siostry + trener) i dał się rozwijać polskim zawodniczkom obok Gęsi czy Gośki bum bum w składzie poświęcając rozgrywki międzynarodowe w przyszłym sezonie (aczkolwiek może w pucharze EHF byśmy zagrali, a LM to za wysokie progi obecnie). Blazevic dobrze gra w ataku, jest dynamiczna, ale w obronie nie ta klasa i warunki fizyczne co Kinia - a inna zawodniczka z Europy na środku rozegrania raczej odpada bo budżet mamy jaki mamy (dlatego dorzuciłbym coś żeby u nas została - wracająca w przyszłym sezonie po macierzyństwie Nestsiaruk to dla mnie jeszcze niższy level). W obliczu tegorocznych kontuzji nasze polskie zawodniczki pokazały charakter, a to jest najważniejsze w sporcie - mają czas żeby się rozwijać, klub musi im tylko zapewnić spokój

 • Mark211 lubi Komentarz

  Teraz trochę pragmatyzmu. Lublinowi zwalnia się właśnie najwyższy kontrakt w lidze, a biorąc pod uwagę że od listopada zawodniczka była na chorobowym to nie tylko zwalnia, ale wręcz pozostaje dodatkowo rezerwa (jak dobrze liczę to co najmniej 50% z kontraktu za obecny sezon - oczywiście przy odpowiednich zapisach kontraktowych, co do których przy ,,kompetencjach'' Daniewskiej może być różnie). Podobnie przy długich kontuzjach Mii, Gośki, a o macierzyństwie Ewki nie wspominając. Pytanie do Was kibice czy zwolniona kasa pójdzie na solidne kontrakty czy na odprawy dla zarządu/dyrekcji lubelskiego klubu? i dalej czy Blazevic dostanie podwyżkę i zostanie...? a Wera też myśli o bocianie...?

 • Mark211 lubi Komentarz

  Mecz się fajnie oglądało. Filończuk bardzo dobre zawody. Jakim cudem znów Koszalin dał sobie wydrzeć zwycięstwo nie wiem. Pewne punkty drużyny jak Volovnyk czy Andrijchuk w kluczowych momentach traciły piłki. Dziwne. Widzę mamy sezon na odcinanie prądu. Kara dla Nowickiej za faul na Zawistowskiej i Jej zdziwienie "no jak to". Kolejna pani, która łapie głupią dwójkę w słabym momencie osłabiając zespół. ZL swoje konsekwentnie. Martwi na pewno szczeciński zaciąg. Spodziewałem się że Noga i Zawistowska z przytupem wejdą w tę drużynę. Za to dobre zawody Galińskiej, po raz kolejny.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Widzę, że teraz Montana ma zlecenie na Nocuń ,już drugi komentarz w ostatnim czasie domagający się pozbycia tej zawodniczki.Rozumiem że pozostałe grają świetnie a tylko ona piach.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Nie róbcie kozła ofiarnego z Dagmary, bo nie tylko ona pokazała że Europa to dla niej za wysokie progi. Niestety ale za trenera Lisa żadna zawodniczka nie rozwinęła się, a te które miały trzymać określony poziom zaczęły zjeżdżać z formą w dół (Kinga). Więc trzeba dograć sezon, a po Zarząd musi odpowiedzieć na pytanie - czy dalej chcemy hurtowo zdobywać MP i nie liczyć się w Europie, czy przeskoczyć poziom wyżej? Jeżeli to drugie to już bez trenera Lisa, i tutaj trzeba spojrzeć w kierunku kogoś kto ma takie doświadczenie, a co najważniejsze będzie potrafił wyciągnąć zawodniczki na wyższy poziom (chociażby wspomnianą Dagmarę).

 • Mark211 lubi Komentarz

  Wyglądamy jako klub jak reprezentacja Togo co pojechała na MŚ w 2006 roku. Wstydu większego nie ma, biorąc pod względem ilość zawodniczek zdolnych do gry, ale...Piłka ręczna jest sportem kontaktowym, ale tyle co wiem(zastrzegam jako mimo wszystko laik)o treningu piłki ręcznej jest problem z obciążeniami na treningach, które skutkują kontuzjami. Panie Lis kosztem niezrealizowanych zgodnie z planem jednostek treningowych trzeba coś z tym ,,zrobić". Wygrane z Kobierzycami i Jarosławem mocno wymęczone oraz porażka z Zagłębiem utwierdziły mnie w przekonaniu, że Zagłębie Lubin jeszcze w tym sezonie może nam ,,wyrwać" to mistrzostwo. Oby nie, bo w tym roku ,,trenerka" Zagłębia ma jubileusz 20-lecia pracy i chyba pora nie dać tej kobiecie satysfakcji.

 • Mark211 lubi Komentarz

  @Observator: Pełna zgoda co do obserwacji, ale ,,trenerka BK" jest jak taki trener piłkarski Guy Roux co trenował Auxerre ponad 40 lat (wg. pewnej e-encyklopedii 1961-2005), a tu pani Bożena dopiero 20 lat (od 2000) i jedno mistrzostwo z 2011 roku(po pamiętnym 3:2, gdzie miało być gładkie 3:0, bo Sabina, Monika i Iza kończyły karierę, a w grudniu 2010 roku gazety lubelskie w rubryce sportowej pisały o ostatnim meczu zespołu w historii) to chyba dla pewnego pana prezesa szczyt możliwości jego zespołu. Czasami trener jest ,,wartością dodaną", czasem ,,hamulcowym", a tu mamy ,,trenerkę relikt", która jest naszym amuletem, bo raz na sezon Zagłębie Lubin zawsze ma choć jedno zwycięstwo czy to na Globusie, czy u siebie, tylko to zwycięstwo jest tak samo warte jak to, że Najman ,,pobił" jakiegoś Bonusa, z faktami się ,,nie dyskutuje", ale dać np. Kai Załęcznej tą drużynę, która nie ma doświadczenia trenerskiego i nagle okazałoby się, że jest życie klubu i to lepsze ,,bez tej pani".

 • Mark211 lubi Komentarz

  Nawet gdyby MKS grał w pełnym składzie to porażka w "jaskini V-ce Mistrza"
  4 bramkami nikogo by nie zdziwiła. Perełki walczyły do końca - chwała Im za to !
  Jeszcze tylko 500 km i już w niedzielę kolejny mecz ( EHF )- sic !
  Miedziowym to zwycięstwo było niezbędne jak tlen a p. Bożence do uratowania 4 liter !
  Najważniejsze ,że bez kolejnej kontuzji - wracajcie bezpiecznie !

 • Mark211 lubi Komentarz

  Liga zawodowa ??? - brak transmisji w TVP, nawet brak na zobacz.tv
  ( ponoć brak zgody ZL ) ! Przed meczem ( ilościowo ) 16 : 11 ale to parkiet pokaże kto dzisiaj będzie górą ?! 3mamy kciuki za Perełki !

 • Mark211 lubi Komentarz

  Łamiecie prawo prasowe i cenzurujecie nasze wypowiedzi jak wam się podoba. Za to jest odpowiedni paragraf w magicznej książeczce o nazwie "Prawo prasowe, radiowe i telewizyjne". Wstyd. Niby wolna Polska, niby 21 wiek a za stalinowskich czasów tak nie segregowano wypowiedzi. Serio rozważam pozwanie was jako portalu.

 • Mark211 lubi Komentarz

  A ja mam apel, byśmy sobie znaleźli inny portal. Dla odmiany nie skasowano mi komentarza, ale perfidnie ucięto. Co za banda z tych sportowych faktów.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Tak na marginesie, jak Zagłębie nie wygra z MONTEXEM w takim zestawieniu personalnym (trzy rozgrywające!, 3 kołowe i 3 skrzydłowe) to ze srebrem, a i może brązem też się pożegna w tym sezonie. Sorry, ale jak nie dziś to kiedy? Lublin podany na tacy, ale jedna uwaga - te młode zawodniczki u nas w składzie to walczaki!

 • Mark211 lubi Komentarz

  Jeśli popołudniu przyjdzie nam tylko walczyć z Lubinem, wynik może się ułożyć bardzo różnie, co dziewczyny pokazały w ostatnim meczu z Kobierzycami. Ale jeśli do gry włączy się po stronie Zagłębia jeszcze dwóch zawodników, czytaj sędziowie, to nie mamy co marzyć w tym meczu o zwycięstwie czy remisie.

 • Mark211 lubi Komentarz

  Wielbuond.
  Oni chyba naprawdę w to wierzą, podobnie jak w geniusz trenerski p. Bozenki. Przynajmniej teraz wiem kto zawyża frekwencję na meczach w Lubinie.Zero pokory,zresztą jak zawsze. Pozostaje tylko życzyć dobrego meczu,i oby obyło się bez kontuzji. Szkoda tylko że tak mało osób zobaczy to ważne i ciekawie zapowiadające się spotkanie.