W hicie minionej nocy Phoenix ogrywa San Antonio

Do rozgrywek play off pozostało jeszcze trochę czasu a Phoenix Suns już pokazują wspaniałą formę w spotkaniach z potencjalnymi rywalami z Zachodu. Minionej nocy Słońca po wspaniałej czwartej kwarcie (24:11) ograły Ostrogi, dzięki czemu wciąż mają szansę wspiąć się ciut wyżej w tabeli Konferencji Zachodniej. Tymczasem New Orleans Hornets wygrali po raz 55 w sezonie, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu!

Jacek Konsek

Dzień przerwy nie wybił z rytmu Shaquille'a O'Neala, który był jednym z aktywniejszych zawodników w czwartej kwarcie. Doświadczony 36-letni środkowy dwukrotnie trafił hakiem nad Timem Duncanem, dzięki czemu przewaga gości rosła z minuty na minutę. Grą Słońc idealnie kierował Steve Nash, zdobywca 12 punktów (8 w czwartej kwarcie) i 10 asyst. 13:0 run pod koniec ostatniej części gry zadecydował o końcowym triumfie podopiecznych Mike'a D'Antoniego, którzy wygrali z Ostrogami 3 z 4 spotkań w tym sezonie. Mimo niemalże identycznego bilansu Phoenix są dopiero na 6 miejscu, podczas gdy San Antonio jest 3. Gdyby w dniu dzisiejszym zakończył się sezon zasadniczy obie drużyny spotkałyby się w pierwszej rundzie rozgrywek play off.

Przedwczoraj New Orleans Hornets zdobyli w meczu przeciwko Utah Jazz 66 punktów. Dzień później zaaplikowali Leśnym Wilkom z Minnesoty aż 122 "oczka" odnosząc tym samym swoje 55 zwycięstwo w rozgrywkach. Klubowy rekord to zasługa przede wszystkim Chrisa Paula, który na swoim koncie zapisał 19 punktów, 16 asyst i 5 zbiórek. Aż 5 asyst kończyło się efektownymi alley-oopami w wykonaniu Tysona Chandlera. To kolejny genialny występ 23-letniego rozgrywającego, dzięki któremu Szerszenie wciąż znajdują się na samym szczycie konferencji. Co ciekawe, do przerwy podopieczni Byrona Scotta prowadzili różnicą zaledwie 2 punktów. Po przerwie nie było już wątpliwości kto rządzi na parkiecie - cała druga połowa wygrana różnicą 30 punktów.

Z kim Boston Celtics przegrali najwięcej spotkań w sezonie zasadniczym? Z Washington Wizards! Minionej nocy do gry powrócił Antawn Jamison i z 27 punktami oraz 11 zbiórkami był najlepszym zawodnikiem Czarodziei, którzy ograli Celtów po raz 3 z rzędu w tym sezonie! 32-letni skrzydłowy nie grał w 2 ostatnich spotkaniach z powodu kontuzji barku. Gospodarze wypracowali sobie 15-punktową przewagę w trzeciej kwarcie, którą goście potrafili zniwelować do zaledwie 6 punktów. Wśród gości brylował duet Pierce-Garnett, zdobywca 50 punktów. Mimo tej porażki podopieczni Doca Riversa na pewno zakończą sezon zasadniczy na 1 miejscu w Konferencji Wschodniej.