Sretenovic wyjechał, Jasiński kontuzjowany

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrali w środę kolejny sparing podczas zgrupowania w Niemczech. Tym razem pokonali Magdeburg 1:0. Kontuzją ten mecz przypłacił Łukasz Jasiński, obrońca Miedziowych.

Bartosz Zimkowski

Jego przerwa w grze potrwa około dziesięciu dni. Boisko musiał opuścić 13 minut przed końcem pojedynku, po ostrym wejściu jednego z rywali. Ucierpiała stopa piłkarza, na której utworzył się spory krwiak. Podczas meczu z Magdeburgiem zastąpił go Bartosz Rymaniak.

Zabrakło natomiast Sretena Sretenovicia. Serb wrócił do kraju, ale tylko na chwilę. Musi bowiem załatwić wizę. Wkrótce ponownie powinien pojawić się na zajęciach Zagłębia.

Miedziowych w niedzielę czeka kolejny sparing. Tym razem z bardzo wymagającym przeciwnikiem, jakim jest Hannover 96. Pierwszy - z VFL Osnabruck - zremisowali 1:1 - gol Ilijana Micanskiego. W środę wygrali z Magdeburgiem 1:0. Jedyną bramkę zdobył Wojciech Kędziora, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Plizdze.