Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. IMP Leszno. Wymowny wpis Piotra Pawlickiego. Nie pogratulował Bartoszowi Zmarzlikowi

  Oni się na siebie obrażają, jak Szurkowski na Szozdę :)

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Rumuński żużel na skraju upadku. Brakuje chętnych do jazdy w mistrzostwach kraju

  Żużel musi stać się tańszy, wtedy żużel ma szanse przetrwać w tych krajach, gdzie nie ma dużej tradycji żużlowej, jak Kanada, Belgia, czy RPA. W Nowej Zelandii, finał IM odbywa się w obsadzie max. 10 zawodników i się te biegi odbywają między wyścigami sidecarów, czy innych wyścigów psów.
  We Włoszech, jeszcze kilka lat temu mieli ligę 4-zespołową (Lonigo, Terezzano i jeszcze jakieś 2 kluby) i jechali w formie czwórmeczy, ale liga była.
  Przez lata Niemcy mieli tylko jedną ligę, a teraz mają już dwie.
  Kibicuję Francji, żeby się rozwinęła, lecz od kilku sezonów nie przeprowadzają finału IM. Widać, że u nich nadal najważniejszy jest żużel na trawie i na długim torze.
  Estonia powolutku rodzi się ponownie po latach pustki, ale miło, że zaczynają coś robić w kierunku rozwoju. Reprezentacja Estonii w eliminacjach do SoN? Brzmi bardzo egzotycznie, a przecież dzielimy z nimi te same morze.
  Szkoda, że Amerykanie myślą zbyt lokalnie, bo jakby do tych swoich edycji ligowych zaprosili Kanadyjczyków, to może ten ich jedyny tor, nadal by funkcjonował.
  W RPA może być taki problem, że ich żużel był zbyt lokalny (jedyny tor żużlowy na kontynencie afrykańskim!) i za bardzo tradycji żużlowych ten kontynent nie miał (pokazowe zawody jakieś przynajmniej 60 lat temu, to za mało, żeby zaszczepić żużel na tym kontynencie). Obawiam się, że tam żużel umarł już na zawsze.
  Belgia musi funkcjonować razem z Holandią, żeby odrodzić żużel w tych krajach, bo inaczej sami zginą. Tak samo Chorwacja musi współpracować ze Słowenią i wspólnie rozwijać sport w ich krajach. To za małe państwa, żeby sobie poradzić osobno.

  Jeszcze żużel mógłby się odrodzić w Irlandii :) Jak pamiętam z jednej strony żużlowej, to ostatni finał IM Irlandii odbył się w 1997 roku :)

  Ja ciągle myślę, że te nowe silniki dwuzaworowe mogą spowodować zmniejszenie kosztów w tym sporcie. Poza tym, może wprowadzić drużynowe mistrzostwa świata, jak np. jest w hokeju? Mistrzostwa Świata Dywizji A i Mistrzostwa Świata Dywizji B, a może nawet i Dywizji C. Wtedy te słabsze reprezentacje, miałyby o co jechać (awans, lub walka przed spadkiem z dywizji), albo sprawdzać się z reprezentacjami, które mają podobne umiejętności.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  SabMar nie transmituje?

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  ładne piosenkarki mają w tej Brazylii :)

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejka na styku ... Piła - Opole 45:43; Krosno z Rawiczem też jadą w granicach remisu

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejka zapowiada się na styku. Piła - Opole 45:43; Bydgoszcz - Poznań też w granicach remisu jadą w meczu

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Wstydliwa historia w Krakowie. To największa taka klęska w XXI wieku

  Ale Wybrzeże Gdańsk było słabą drużyną w 1992 roku... aż dwa rekordowe pogromy w jednym sezonie.
  Polonia Piła ( z tego co sam pamiętam), tylko raz wygrała tak wysoko, ale u siebie z drużyną z Równego, bodajże komplet czyli 75:15, ale wynik był anulowany, jak i cały mecz, bo to była I kolejka sezonu, a po II kolejce klub z Ukrainy wycofał się z rozgrywek.
  A co do wczorajszego meczu, był ktoś na nim? Ilu było kibiców? Obawiam się, że ze 100 było.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Ale o tym, że jest cisza, to mówię o przypadku skrojenia flag PSŻ. Jakoś nikt się nie chwali tym, że razem z kilkoma osobami ukradł reklamówkę z flagami w środku, bo akcja została dokonana po meczu.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Przecież, jak jakaś ekipa skroi drugiej flagi, to się szybko tym w sieci chwalą, a tutaj cisza. Najpierw u siebie, przy pomocy znacznej grupy z GKM i agencji towarzyskiej (zwanej czasami ochrony) skroili nam flagę, by potem w Poznaniu zrobić akcję dywersyjną i skroili flagi PSŻ Poznań. A przecież w całej Wielkopolsce wiedzą, że Piła z Poznaniem żyje w przyjaźni. Próbowali skłócić nas, ale to się im nie udało.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Odpowiedź na to pytanie uzyskasz za tydzień w Bydgoszczy.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Puszczajcie juniorów, bo to aż za duży pogrom się szykuje i mi typ nie wejdzie :)

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje mi się, że jeszcze tylko Wojciech Lisiecki może coś pokazać. Reszta nawet nie nawiąże walki.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Coś czuję, że będzie 70:20... chyba, że Bajerski popuszcza juniorów za najlepszych zawodników u siebie, to wtedy będzie coś koło 64:26

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Polonia B. - Polonia P.: Bydgoski kolektyw po raz szósty z rzędu. Skandynawowie bez wsparcia (relacja)

  Skroić flagę rodzinnej ekipie wyjazdowej (w większości), to jest coś. Reszta ekip w Polsce jest przestraszona jak diabli. Ta akcja robi wrażenie.
  Też byliby tacy odważni, jakby była z nami ekipa Legionu Piła?
  A ta panienka, co ich wpuściła, powinna wylecieć z tej firmy ochroniarskiej na zbity pysk. W ogóle, ta firma ochroniarska tak profesjonalna, że z tego co słyszałem, jedna dziewczyna miała poparzoną rękę od gazu, jakiego użyli wobec kibiców z Piły, a jakiś chłopak został zraniony w nogę. Ta akcja zostanie zapamiętana przez kibiców Polonii Piła. Coś tak czuję.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra

  Na razie na nowo programuje kanały. Jak to nic nie da, to wtedy zrobię jak radzisz :) Dzięki :) Kartę mam w telewizorze.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ma ktoś problem z NC+? Mi od kilu tygodni śnieży na zielono.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ciekawe, czy jakiś kanał a YT robi transmisje z meczu?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do GKSŻ wydała komunikat w sprawie toru Polonii Piła! Walkower utrzymany, będą kolejne postępowania!

  Decyzje podjęte i opisane w powyższym komunikacie nie mają ciągu logicznego. Ja z logiki na studiach miałem tylko 3,5, więc mogę nie wiedzieć, ale też zrozumieć nie mogę, jak GKSŻ może karać klub za niewłaściwe przygotowanie toru, skoro przedstawiciel GKSŻ, czyli pan Janiczak kazał (nie w godzinach pracy) zniszczyć ten tor? Przypomnę, że tor rozsypywał się tylko w tych fragmentach, które kazał zbronować pan Janiczak. Reszta toru była wręcz idealna do ścigania, a czasy uzyskiwane w biegach, były szybsze o 1,5 - 2 s. niż normalnie.

  Niby GKSŻ nie przyznaje się do winy, ale jednak trochę jakby przyznaje, bo odstąpiła od wymierzenia kary finansowej. Ale fakty są takie, że to pan Janiczak zniszczył tor, więc wina jest po stronie GKSŻ. Walkower powinien być cofnięty i mecz powtórzony. Niestety, to by pokazało tylko, że GKSŻ się jednak myli (o czym wie cala Polska, tylko im się wydaje, że tego nie widać), a na taki błąd wizerunkowy nie mogą sobie pozwolić. Teraz nie wiadomo, czy jedziemy, czy się wycofujemy z ligi. Nikt w Pile się nie godzi na walkower, więc czekamy na oficjalne oświadczenie klubu.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Polonia Bydgoszcz poszła na rękę Polonii Piła. Mecz przełożony, znamy nowy termin

  GKSŻ musi iść za ciosem, bo jeszcze Polonia Piła całkiem na łopatki nie upadła. Nie zgodzą się na zmianę terminu i kolejna kasa za walkower. Chciałbym się mylić.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A o komisarzu toru ani słowa. No tak, przecież był w sobote tylko prywatnie i tylko prywatnie spreparował tor w Pile. Obawiam się, że to nie koniec złych informacji na dzisiaj.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Kolejny wielki skandal w Pile. GKSŻ komentuje decyzję o walkowerze

  Obawiam się, że komisarz nie ogarnął tego, że w Pile jest nawierzchnia żużlowa jeszcze. A nie tak jak w Lesznie. Żużel z glinką, czy z sjenitem średnio się wiąże. W Pile ten tor układali razem z naszymi toromistrzami eksperci z Ostrowa i tor był dobrze ułożony. Dobrze przyczepny, idealny do ścigania. A komisarz kazał zbronować, przepraszam, według Ciebie uratować tor tylko w tych fragmentach na łukach, gdzie podczas meczu się tor rozrywał i były upadki. Reszta toru była bardzo dobra, co w sobotę, zanim przyjechał komisarz toru, uznał delegat Substyk. Na dowód tego podam Tobie czasu biegów z tego wczorajszego meczu. Normalnie, jak był twardy beton, to czasy były między 65 sek., a 67 sek. z przecinkiem; a teraz kolejno od 1 do 5 biegu: 64,41; 64,42; 63,72; 64,21; 63,90.
  Ja wiem, że Leszno z Rawiczem twardo się trzyma, ale bez przesady. Nawet z tych miast pochodzą niekompetentne osoby.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Kolejny wielki skandal w Pile. GKSŻ komentuje decyzję o walkowerze

  To dlaczego tor rozrywał się tylko w tych fragmentach na łuku, gdzie komisarz toru nakazał, jak to piszesz "ratować" tor?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Kolejny wielki skandal w Pile. GKSŻ komentuje decyzję o walkowerze

  Po takim bełkocie Fijałkowskiego i jego przemilczenie faktu, że komisarz toru nakazał w sobotę zbronowanie łuków i zalanie ich wodą, pozostawiając na noc, wiem, że odwołanie nic nie da. To koniec.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Polonia Piła może wycofać się z ligi! "Cyrk na kółkach. Robi się z nas idiotów!"

  To po kiego uja karmazyna jest funkcja komisarza toru? Przecież jak to prawda, to za zły stan toru jest odpowiedzialny komisarz toru, a nie klub i to ten dziad w niebieskiej kurtce powinien odpowiadać za ten cały burdel i sędzia, że to tego burdelu dołączył.
  Cholera, to dopiero teraz do mnie dociera, a na stadionie byłem. To jest skandal, jakiego jeszcze nie było i tak trzeba to nagłaśniać, żeby w końcu jakiś sędzia i komisarz toru odpowiedzieli za swoje błędne decyzje.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Kolejny cyrk i skandal w Pile! Sędzia ogłosił walkowera!

  Jakby ktoś nie wiedział, to obecny zarząd Polonii Piła jest od mniej więcej połowy zeszłego sezonu, jak w trybie nagłym musiał zostać powołany, żeby klub nie został wycofany z rozgrywek, po tym, jak wyszło na jaw, że pan Ż. robił wałki z pieniędzmi od miasta i nim prokurator się zainteresował. Klub przejęli ludzie, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z prowadzeniem klubu żużlowego.
  Przyoszczędzili, a raczej chcieli przyoszczędzić. Klub spłaca jakieś 400 tys. zł długu, więc po prostu nie mieli pieniędzy na prawidłowe dosypanie nawierzchni. Teraz dojdzie kara za walkower, czyli 100 tys. zł.
  Jak się nie da od tego odwołać, to wycofanie klub z ligi i tyle. Nie udźwigną tego już.
  Ale jednego nie rozumiem. Jak można zaakceptować tor, a potem mimo chęci jazdy ze strony obu drużyn, nie zezwalać na jazdę ze względu na zły stan toru? Zły? Przyczepny, a nie zły. Ale dla sędziów i komisarzy torów, każdy tor inny od równego jak stół betonu jest zły. Mój mózg tego nie rozumie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.