Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Kluby muszą pomyśleć o karnetowiczach. Należy im się rekompensata

  700 zł na najdroższy karnet VIP GOLD (w Pile tak było w zeszłym sezonie) i w zamian miałbym dostać opcję SMS z informacjami z "pierwszej ręki"? Czy te kilkanaście SMSów w ciągu sezonu są warte 700 zł? Wątpię. Oczywiście, nie wątpię, żeby pan specjalista od marketingu nim nie jest, bo pewnie jest absolwentem odpowiedniej uczelni, na której skończył kierunek i specjalizację uprawniającą go, do bycia specjalistą od marketingu. Jednak, po wyżej wymienionych "propozycjach", daję w wątpliwość to, czy jest specjalistą od marketingu sportowego, a tym bardziej w sporcie żużlowym. A ja proponuję nieco zmodyfikowaną opcję z przeniesieniem karnetów, a jestem tylko magistrem politologii (specjalność: marketing polityczny).
  Mianowicie, osoby, które mają karnet na ten sezon, w następnym sezonie, płacą za ten sam rodzaj karnetu - 50 %, a za droższy karnet - 25 % (czyli jeśli normalny karnet kosztuje w 2020 r. 300 zł, to w 2021 r. będzie kosztować 150 zł; karnet VIP w 2020 r. 600 zł, to w 2021 r. będzie kosztować 450 zł).
  A kluby, które mają opcję kupowania karnetów, bezpośrednio ze strony klubowej po zalogowaniu się na swój profil, mają w ogóle jak zadbać o tego kibica, bo z automatu mogą włączyć taką opcję, jaką wymieniłem powyżej i nazwać ją "Wierny kibic [nazwa klubu] 2020". I jak? Lepsze rozwiązanie zaproponowałem, niż te SMSy i filmiki z treningów z parku maszyn?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Jak oni to zrobili. Artur Bogińczuk zdobył złoto i zniknął. Najbardziej przypadkowy mistrz Polski

  Tak jak Dawid Kujawa i jego niespodziewany tytuł IMŚJ zrobiony chyba na motocyklu Billy Hamilla w Ipswitch. Po tym tytule znikł, a chyba w tym samym finale jechał Jarosław Hampel.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Koronawirus. Zapanowała moda na organizowanie wirtualnej rywalizacji. Żużel nie ma nawet porządnej gry

  Nie raz myślałem o tym, że fajnie, jakby powstał symulator z połączenia Euro Truck Symulator 2 i Speedway Grand Prix /Speedway Liga (oba z Techlandu).
  Gracz zaczyna karierę od początku, jako 15-latek (tylko zawody młodzieżowe), albo 16-latek. Przy tworzeniu gracza, podajemy datę urodzenia (ale tylko dzień i miesiąc) oraz miejsce urodzenia. Program w grze dopasuje 3 najbliższe kluby do wyboru (jeśli nie mieszkamy w mieście z klubem żużlowym), po zdanym egzaminie. Egzamin składałby się z kilku prostych pytań i jazdą po torze. Oczywiście prawdziwe nazwiska zawodników, prawdziwe nazwy klubów, wyglądy torów/stadionów.
  No, a potem to już treningi, łapanie się do składu meczowego i zdobywanie doświadczeń, żeby być nominowanym do różnego rodzaju eliminacji :) O tym, jak chciałbym, żeby ta gra wyglądała, to mogę opowiadać i opowiadać :) A dlaczego chciałbym to połączyć z ETS 2? Jazda busem po Polsce i Europie na różnego rodzaju zawody żużlowe.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Czarna lista prezesów. Po nich trzeba było sprzątać bałagan i zaczynać praktycznie od zera

  Polecam zrobić oddzielny artykuł o prezesach Polonii Piła :) Zaczynając jeszcze z czasów Ekstraligowych :) Co, po prezesie Wiesławie Wilczyńskim przyszli, to każdy jeden lepszy aparat od poprzednika :) Chociaż niektórzy coś tam próbowali, w temacie ratowania klubu :)

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Nazwał klub na cześć córki i zniknął, afera z rosyjskim węglem w tle. Najdziwniejsze nazwy polskich klubów

  Bzdury autor tego artykułu pisze w temacie Ludwik Polonia Piła. Hans Nielsen przyszedł do Piły w 1995 roku, więc kilka lat przed tym, jak Ludwik został sponsorem tytularnym klubu; Rafał Dobrucki jest wychowankiem tego klubu od początku kariery; tak samo, jak Jarosław Hampel. Jedyną prawdą jest to, że w Pile tęsknimy za tamtymi latami.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Tak się nie robi, panie prezydencie Kuczera (felieton)

  @Józio i ferajna: w Pile klub promował miasto a chciał znacznie mniej niż 2 mln zł.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  W Pile też szukanie oszczędności i jak się one skończyły? Klub żużlowy padł, likwidacja izby wytrzeźwień i znacznie mniej pieniędzy dla pilskich bibliotek.
  A w Rybniku jak wyglądają cięcia budżetowe?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Oceniamy drużyny po sezonie. Zmarnowany rok w wykonaniu Polonii Piła

  Panie redaktorze,
  Jeśli chodzi o rubrykę "Kontrowersje", to zgadzam się, że możemy zaliczyć ten mecz z Poznaniem, ale... trzeba wymienić komisarza toru i jego skandaliczne zachowanie dzień przed meczem. To on, dzień wcześniej kazał bromować tor akurat w tych miejscach, gdzie w dniu meczu, tor się odrywał, a on, razem z sędzią zawodów stawali przy tych miejscach i robili zdjęcia telefonem. Jak Jensen zobaczył w sobotę, co ten idio*a z funkcją komisarza toru nakazał robić, to aż się za głowę złapał, bo najwidoczniej, jeszcze nigdy w życiu nie widział takiego odcięcia mózgu od reszty ciała.
  Przypominam, że po odwołanym finale ZK, została natychmiast dosypana nawierzchnia toru i codziennie był tor robiony, razem z osobami z Ostrowa, którzy zgodzili się pomóc i jak dla mnie, a byłem na meczu z PSŻ Poznań, tor był przyczepny i nadawał się do jazdy (czasy w okolicach 64 sek, gdzie zwykle jest 66 sek. z hakiem, bo beton), a odrywał się tylko i wyłącznie w tych miejscach, gdzie komisarz toru nakazał niszczyć tor, bo inaczej tego się nie da nazwać.
  Swoją drogą, coś cisza w temacie postępowania dyscyplinarnego wobec tego owego komisarza toru.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. 35 lat temu Unii Leszno odebrano mistrzostwo Polski. Zarzuty o korupcję z milicją w tle

  Skoro odebrano tytuł DMP 1984 roku, to dlaczego Unia Leszno oficjalnie szczyci się tym tytułem? Ten tytuł został im odebrany i nie powinni uwzględniać go przy ogólnej licznie zdobytych tytułów DMP. Oficjalnie, nie ma złotego medalisty z tamtego sezonu.

  W książce "Vadamecum sportu żużlowego, cz II" jest opisany ten mecz przy opisywaniu sezonu z 1984 roku i pan Sokołowski zapomniał o jednej sytuacji z tamtego meczu, a mianowicie to, jak jeden z zawodników Stali Rzeszów, jadąc na 3 pozycji ostatniego okrążenia, ma defekt motocykla, a jadący za nim (jak dobrze pamiętam) Okoniewski (Unia Leszno) robi wszystko... żeby go nie wyprzedzić. Stąd ten pomysł, że mecz był sprzedany, a nie najzwyczajniej odpuszczony, panie Sokołowski.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. IMP Leszno. Wymowny wpis Piotra Pawlickiego. Nie pogratulował Bartoszowi Zmarzlikowi

  Oni się na siebie obrażają, jak Szurkowski na Szozdę :)

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Rumuński żużel na skraju upadku. Brakuje chętnych do jazdy w mistrzostwach kraju

  Żużel musi stać się tańszy, wtedy żużel ma szanse przetrwać w tych krajach, gdzie nie ma dużej tradycji żużlowej, jak Kanada, Belgia, czy RPA. W Nowej Zelandii, finał IM odbywa się w obsadzie max. 10 zawodników i się te biegi odbywają między wyścigami sidecarów, czy innych wyścigów psów.
  We Włoszech, jeszcze kilka lat temu mieli ligę 4-zespołową (Lonigo, Terezzano i jeszcze jakieś 2 kluby) i jechali w formie czwórmeczy, ale liga była.
  Przez lata Niemcy mieli tylko jedną ligę, a teraz mają już dwie.
  Kibicuję Francji, żeby się rozwinęła, lecz od kilku sezonów nie przeprowadzają finału IM. Widać, że u nich nadal najważniejszy jest żużel na trawie i na długim torze.
  Estonia powolutku rodzi się ponownie po latach pustki, ale miło, że zaczynają coś robić w kierunku rozwoju. Reprezentacja Estonii w eliminacjach do SoN? Brzmi bardzo egzotycznie, a przecież dzielimy z nimi te same morze.
  Szkoda, że Amerykanie myślą zbyt lokalnie, bo jakby do tych swoich edycji ligowych zaprosili Kanadyjczyków, to może ten ich jedyny tor, nadal by funkcjonował.
  W RPA może być taki problem, że ich żużel był zbyt lokalny (jedyny tor żużlowy na kontynencie afrykańskim!) i za bardzo tradycji żużlowych ten kontynent nie miał (pokazowe zawody jakieś przynajmniej 60 lat temu, to za mało, żeby zaszczepić żużel na tym kontynencie). Obawiam się, że tam żużel umarł już na zawsze.
  Belgia musi funkcjonować razem z Holandią, żeby odrodzić żużel w tych krajach, bo inaczej sami zginą. Tak samo Chorwacja musi współpracować ze Słowenią i wspólnie rozwijać sport w ich krajach. To za małe państwa, żeby sobie poradzić osobno.

  Jeszcze żużel mógłby się odrodzić w Irlandii :) Jak pamiętam z jednej strony żużlowej, to ostatni finał IM Irlandii odbył się w 1997 roku :)

  Ja ciągle myślę, że te nowe silniki dwuzaworowe mogą spowodować zmniejszenie kosztów w tym sporcie. Poza tym, może wprowadzić drużynowe mistrzostwa świata, jak np. jest w hokeju? Mistrzostwa Świata Dywizji A i Mistrzostwa Świata Dywizji B, a może nawet i Dywizji C. Wtedy te słabsze reprezentacje, miałyby o co jechać (awans, lub walka przed spadkiem z dywizji), albo sprawdzać się z reprezentacjami, które mają podobne umiejętności.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  SabMar nie transmituje?

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  ładne piosenkarki mają w tej Brazylii :)

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejka na styku ... Piła - Opole 45:43; Krosno z Rawiczem też jadą w granicach remisu

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejka zapowiada się na styku. Piła - Opole 45:43; Bydgoszcz - Poznań też w granicach remisu jadą w meczu

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Wstydliwa historia w Krakowie. To największa taka klęska w XXI wieku

  Ale Wybrzeże Gdańsk było słabą drużyną w 1992 roku... aż dwa rekordowe pogromy w jednym sezonie.
  Polonia Piła ( z tego co sam pamiętam), tylko raz wygrała tak wysoko, ale u siebie z drużyną z Równego, bodajże komplet czyli 75:15, ale wynik był anulowany, jak i cały mecz, bo to była I kolejka sezonu, a po II kolejce klub z Ukrainy wycofał się z rozgrywek.
  A co do wczorajszego meczu, był ktoś na nim? Ilu było kibiców? Obawiam się, że ze 100 było.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Ale o tym, że jest cisza, to mówię o przypadku skrojenia flag PSŻ. Jakoś nikt się nie chwali tym, że razem z kilkoma osobami ukradł reklamówkę z flagami w środku, bo akcja została dokonana po meczu.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Przecież, jak jakaś ekipa skroi drugiej flagi, to się szybko tym w sieci chwalą, a tutaj cisza. Najpierw u siebie, przy pomocy znacznej grupy z GKM i agencji towarzyskiej (zwanej czasami ochrony) skroili nam flagę, by potem w Poznaniu zrobić akcję dywersyjną i skroili flagi PSŻ Poznań. A przecież w całej Wielkopolsce wiedzą, że Piła z Poznaniem żyje w przyjaźni. Próbowali skłócić nas, ale to się im nie udało.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Power Duck Iveston PSŻ Poznań - Speedway Wanda Kraków

  Odpowiedź na to pytanie uzyskasz za tydzień w Bydgoszczy.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Puszczajcie juniorów, bo to aż za duży pogrom się szykuje i mi typ nie wejdzie :)

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje mi się, że jeszcze tylko Wojciech Lisiecki może coś pokazać. Reszta nawet nie nawiąże walki.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Coś czuję, że będzie 70:20... chyba, że Bajerski popuszcza juniorów za najlepszych zawodników u siebie, to wtedy będzie coś koło 64:26

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Polonia B. - Polonia P.: Bydgoski kolektyw po raz szósty z rzędu. Skandynawowie bez wsparcia (relacja)

  Skroić flagę rodzinnej ekipie wyjazdowej (w większości), to jest coś. Reszta ekip w Polsce jest przestraszona jak diabli. Ta akcja robi wrażenie.
  Też byliby tacy odważni, jakby była z nami ekipa Legionu Piła?
  A ta panienka, co ich wpuściła, powinna wylecieć z tej firmy ochroniarskiej na zbity pysk. W ogóle, ta firma ochroniarska tak profesjonalna, że z tego co słyszałem, jedna dziewczyna miała poparzoną rękę od gazu, jakiego użyli wobec kibiców z Piły, a jakiś chłopak został zraniony w nogę. Ta akcja zostanie zapamiętana przez kibiców Polonii Piła. Coś tak czuję.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra

  Na razie na nowo programuje kanały. Jak to nic nie da, to wtedy zrobię jak radzisz :) Dzięki :) Kartę mam w telewizorze.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.