ATP Stuttgart: Porażka Kubota w półfinale debla

Łukasz Kubot i Oliver Marach (nr 1) odpadli w ćwierćfinale turnieju Mercedes Cup rozgrywanego na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 450 tys. euro). Polsko-austriacka para przegrała z Rumunami Victorem Hanescu i Horią Tecau 4:6, 5:7.

W dziewiątym gemie pierwszego seta Rumuni wykorzystali pierwszego w meczu break pointa, a następnie zakończyli tę partię przy własnym podaniu.

Drugiego seta Kubot i Marach rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i 4:2. Później jednak do głosu doszli Rumuni, którzy wygrali pięć z sześciu kolejnych gemów i zapewnili sobie awans do półfinału.

W sobotę rano Kubot odpadł w ćwierćfinale gry pojedynczej przegrywając z Niemcem Nicolasem Kieferem.

Do finału debla nie zdołali również awansować rozstawieni z numerem drugim Mariusz Fyrstenberg i Marcelo Melo.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 450 tys. euro
sobota, 18 lipca 2009
wyniki

półfinały gry podwójnej:

Victor Hanescu/Horia Tecau (Rumunia) - Łukasz Kubot/Oliver Marach (Polska/Austria, 1) 6:4, 7:5

Frantisek Cermak/Michal Mertinak (Czechy/Słowacja, 4) - Mariusz Fyrstenberg/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) 3:6, 6:2, 10-4