Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Grupa Azoty Chemik Police - Developres Bella Dolina Rzeszów

  ojojoj, taki fachowiec ...

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Były prezes mówi o jawnym skandalu w PGE Ekstralidze. "Takie pytanie nie miało prawa paść"

  Człowieku , ty o 2 lidze nie masz zielonego pojęcia. Oburzenia w sprawie 2 ligi nie masz bo cię ona nie dotyczy. Założeniem gościa w 2 lidze było żeby startowali w nim zawodnicy nie łapiący się do składów Eligowych ale to było na początku. Po latach za pozwoleniem władz to zostało spaczone a najwięcej za tym optowali prezesi Eligowi bo objeżdżali tam sobie zawodników podstawowych. Przez ostatnie lata słyszeliśmy raczej dyskusję że w 2 lidze powinni jeździć tylko Polacy. Teraz nagle idziemy dokładnie w drugą stronę. Po ostatnich "przygodach" z gośćmi słyszymy pomysły o likwidacji tego przepisu. Ale argumentem za obcokrajowymi juniorami jest brak juniorów w drużynach 2 ligowych. A skąd mają się wziąć jak przez lata lepszym rozwiązaniem sportowo/finansowym było wziąć sobie gościa niż wychowywać i wystawiać w meczu nieopierzonego młokosa. Teraz dalej nie będzie wychowywania bo kluby sobie wezmą obcokrajowca z tą różnicą że wcześniej to jeszcze gościem pomagano polskim zawodnikom a teraz już ani to. Jak to Duńczycy sami mówią. U nich za wszystko sami muszą płacić , nawet za paliwo. U nas będą to mieli za darmo.....a my przez to staniemy się potęgą w szkoleniu wychowanków. Ręce opadają jak słyszy się naszych mędrców.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. W tym Janowski był lepszy od Zmarzlika. Ta liczba robi wrażenie

  Zacznę od tego że ta wojenka w czym kto jest lepszy jest chora i jak sądzę również wpływa na relacje między naszymi najlepszymi zawodnikami ze szkodą dla reprezentacji. A my niestety przy słabości Pawlickich po za Dudkiem mamy reprezentantów zbliżających się do emerytury (Kołodziej, Hampel, Kasprzak) i tych najmłodszych którzy jeszcze mogą nie udźwignąć odpowiedzialności. Teraz cieszymy się że Kubera robi wyniki i oby tak dalej mu szło. Proponuję więc nie dolewać ciągle oliwy do ognia bo bez Maćka w reprezentacji to my naprawdę nie jesteśmy żadną potęgą w żużlu. Gwoli obiektywizmu i bynajmniej nie przeciw Maćkowi ilość bonusów nie koniecznie świadczy o zespołowej jeździe zawodnika. W biegach na 3-3 w wielu przypadkach jadący na trzeciej pozycji widząc swoją szybkość wobec szybkości przeciwników jeśli ocenia że nie ma szans na dogonienie rywala zwyczajnie skupia się na dowiezieniu pozycji którą zajmuje. Podobnie gdy widzi że jego partner z drużyny jedzie porównywalnie szybko. Dodam że od lidera drużyny oczekuje się zwycięstw, a tych Bartek ma 21 więcej. Moim zdaniem błędnie ocenia się Bartka że nie umie jeździć zespołowo. On po prostu jest dla innych za szybki. Żeby jechać z kimś w parze musi bardzo zwalniać a przy szybkości przeciwników może się to zakończyć źle tak dla drużyny jak i indywidualnie. Jest jeszcze jeden aspekt szybkości Bartka. Każdy najmniejszy upadek w żużlu może skończyć się kontuzją o co najłatwiej w jeździe w kontakcie. Najlepszą metoda uniknięcia zagrożenia to ucieczka przed nim. Gdyby Bartek z Maćkiem pojeździli więcej ze sobą to obaj by lepiej poznali swoja jazdę i dzięki temu na pewno więcej oglądalibyśmy ich zespołową jazdę. Mam nadzieje że od tego SoN będzie więcej takich okazji.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Taki przepis mocno ograniczy i tak słabe szkolenie młodzieży .

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Warto wprowadzać zagranicznego juniora w polskich ligach? Leszek Tillinger zabrał głos

  Jest oczywiste że za wprowadzeniem juniorów obcokrajowców będą optować ci którzy nie szkolą. Pamiętam doskonale jaki efekt był gdy dopuszczono juniorów kilkanaście lat temu. Oto zestawienie:
  W latach 1996 do 2006 w IMŚJ zdobyliśmy 7 złotych medali , 4 srebrne, 3 brązowe. 4x na podium mieliśmy dwóch zawodników.
  A teraz nasze osiągnięcia w latach gdy obcokrajowcy u nas byli dopuszczeni:
  Lata 2007-2010.
  2007-brąz, 2008 bez medalu, 2009bez medalu, 2010 srebro.
  Czy naprawdę ktoś uważa że w tych latach po prostu zabrakło nam zdolnych zawodników? To już nie chodzi o zdobycie złota bo lata 2009-2010 to oczywiście czas D. Warda ale w latach poprzedzających wprowadzenie obcokrajowców/juniorów mieliśmy tylko jeden sezon bez naszego reprezentanta na podium. Czy to przypadek?
  Ja rozumiem że super by było jakby każdy klub miał takich juniorów jak Bartek Zmarzlik czy Tomek Gollob ale takie oczekiwanie nigdy się nie ziści. Zawsze były jednostki super potem średniacy i słabsi. Tak jest w każdej dziedzinie. Ale też w każdej dziedzinie jest tak że im większy jest dostęp tym większe szanse że spośród nich wyłoni się talent. Jeśli nie było by "przymusu" wystawiania dwóch juniorów dziś prawdopodobnie nie było by Dominika Kubery. W Unii jeździł by Smyk a Dominowi lata by uciekały na czekaniu na kontuzję kolegi. Tylko "przymus" jazdy daje szansę (nie gwarancję) na rozwój. Ale jeśli poprzez ograniczenie dostępności miejsc ograniczymy możliwości rozwoju to tym samym ograniczymy końcowe efekty. Element rywalizacji z dobrymi juniorami jest dobry tylko wtedy gdy nasi jadą. Jeśli jednak zabierze się naszym miejsce to oczywistym jest że rywalizacji nie będzie , a co za tym idzie rozwoju również naszych chłopaków nie będzie.
  I na koniec jeszcze jedno. Nie ma idealnego schematu , szkolenia. Nawet Unia stawiana za wzór gdyby nie pojawił się Ratajczak stała by się ofiarą własnego systemu, bo po erze Smyka i Domina musi od początku wystawiać najmłodszych bo umówmy się tych których sobie trzymała w Rawiczu to szkoda czasu. lepiej dawać jechać najmłodszym by od najmłodszych lat się wprawiali. Szkolenie to pewnego rodzaju koło młyńskie, ale nie można zmieniać przepisów bo akurat wyszło pokolenie z juniorki i wszystko trzeba zaczynać od nowa.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Cellfast Wilki celują w hit transferowy. Porozumienie jest coraz bliżej!

  @KosTecK: Swoją drogą , już widzę jak Mrozek albo Zdunek dadzą mu więcej. Jak Mrozek płaci to słychać coraz głośniej. Zdunek wygląda tu lepiej ale czy przełoży się to na wyniki lepsze niż na torze w Krośnie? 2 lata u24 potem nie będzie zmiłuj. Albo ustabilizuje wyniki na poziomie seniorów albo 2liga i staczanie. Czy lepszym wynikom a więc i lepszym zarobkom służyć będzie zmiana otoczenia i dopasowywanie do nowego toru? Gruchalski może mu wytłumaczyć.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Cellfast Wilki celują w hit transferowy. Porozumienie jest coraz bliżej!

  @KosTecK: a słyszałeś jakie wymagania ma Patryk? I komu rozsyła swoje propozycje? Prezes musi mieć inne opcje na wypadek odejścia Patryka.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  jeszcze w jednym Janowski przebil Zmarzlika: w meczach, w ktorych byl w jakims biegu ostatni, odniosl wiecej zwyciestw od Zmarzlika
  no bo Zmarzlik byl ostatnim tylko raz, a Janowski dwa razy
  ale oboje przegrywaja w tej klasyfikacji z Piotrem Pawlickim, bo ten byl ostatni 14 razy
  a Jaroslaw Hampel byl ostatni 24 razy i odpowiednio wiecej razy tez wygral

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Cierpi na ADHD, znalazł niepokornego mentora. 18-latek może być objawieniem

  Dajcie spokój chłopakowi. Jedne dobre zawody jeszcze o niczym nie świadczą. W ubiegłym sezonie Jeppesen tez na błocie zrobił komplet bo wykazał się największą odwagą a potem przyszła codzienność. Birkemose też miał być objawieniem ...Przyjdzie liga i się okaże....

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. W tym Janowski był lepszy od Zmarzlika. Ta liczba robi wrażenie

  Takie porównanie mógł stworzyć tylko laik. Skuteczność mierzona jest efektem końcowym. Ale żeby właściwie ocenić skuteczność rozdzieliłbym efekty uzyskane na zawodnikach umownie mówić słabszych i efekty uzyskane na zawodnikach mocnych. Dla zobrazowania ...nie sztuką jest wygrać na dystansie z juniorem lub u24 lub słabym seniorem.
  A teraz pytanie ilu mocnych zawodników wyprzedził Maciek na dystansie po słabym starcie? Odpowiedź widzimy w jego poczynaniach w SGP , choć i tam należało by dokonać pewnego podziału. Podsumowując ....starty panie laik w żużlu są nie mniej ważnym elementem niż szybkość na dystansie. Większość powie nawet więcej. W rywalizacji z zawodnikami o podobnym poziomie sportowym kto wygra start i nie popełni błędu wygrywa. Dzięki temu elementowi często wygrywają nawet zawodnicy obiektywnie mówiąc słabsi.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Krzysztof Cegielski grzmi po SoN: Pozwalamy się upokarzać. Już czas by nasze władze powiedziały dość! [WYWIAD]

  @WymiataczPL: no chyba niezupełnie bo pkt z obu dni się sumowały i wyłaniały półfinalistów i finalistów.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Krzysztof Cegielski grzmi po SoN: Pozwalamy się upokarzać. Już czas by nasze władze powiedziały dość! [WYWIAD]

  @mickmick: i co z tego? Po pierwszym dniu mieliśmy tak dużą przewagę że mogliśmy sobie na to pozwolić. Szczególnie że tor po opadach deszczu. Kontrolowaliśmy i testowaliśmy ustawienia. W dalszej części tor się unormował. Nasi się dopasowali i byli szybcy. Mogli przez dwa dni wygrać wszystkie biegi podwójnie co by pewnie jeszcze bardziej pokazało naszą dominację ale i tak decydował jeden bieg bo taką formułę sobie ktoś wymyślił. Miśkowiak przegrał ze Szwedem bo to był jego jedyny bieg a Szwed jechał ustawiony całe zawody.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Krzysztof Cegielski grzmi po SoN: Pozwalamy się upokarzać. Już czas by nasze władze powiedziały dość! [WYWIAD]

  @doc holliday: pitolenie Sawiny. Najpierw ....obaj chcieli dopaść najszybszą ścieżkę , czyli normalne zachowanie każdego zawodnika.....ale potem Bartek "powinien" się domyśleć bo prowadził .....otóż Maciek niczego nie musiał się domyślać bo jadąc za Bartkiem widział co się dzieje i każdy w takiej sytuacji zmienił by tor jazdy do wewnątrz. Bartek w tym momencie zobaczył by Maćka i pojechali by po złoto nie zagrożeni.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Koszmar Polaków trwa w najlepsze. Złoto znów nie dla nas!

  No tak , takie rzeczy tylko w żużlu.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. To dlatego Pieszczek wybrał ROW. Jego słowa dają nadzieję nowemu pracodawcy

  hehe popracuje nad zmianą sylwetki .....no no kupił wreszcie lustro? oby ta zmiana nie poszła w jeszcze większe kilogramy.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Dobrucki o torze w Manchesterze, atmosferze w kadrze i zagrożeniu na niedzielę

  No tak straciliśmy tylko 2 pkt. To pokazuje kto był najlepszy. Ale teraz jest moda na to żeby to wszystko nie miało znaczenia żeby o zwycięstwie a więc niby o tym kto jest najlepszy decydował jeden bieg. Jeden pech , jeden fart.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Kto poprowadzi Wilki Krosno? Prezes mówi też o Miliku

  @Marobyd: no ja myślę że połowa EL jedzie bez porządnych juniorów.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Gorąco między prezesem a dziennikarzem. "Ktoś tu widzę nie trzyma ciśnienia"

  Pomijając tą bijatykę panów "z klasą" ......takie są efekty przepisów. A kto wymyśla przepisy? Wszystko jest cacy jak wszystkie strony wywiązują się z umów. Kiedy jednak ktoś się wyłamuje lawina się toczy.....Tylko jakoś nikt do tej pory nie chce tego uregulować bo po co? Przecież ludzie wymyślający regulaminy nie będą zmieniać przepisów które z każdej strony ich chronią , pozostawiając zawodników w razie kłopotów na straconej pozycji.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Witold Skrzydlewski o Falubazie: Podbijali ceny. Dzwonili do zawodników, których nawet nie chcieli [WYWIAD]

  No tak , ten "uczciwy" facet oczernia innych bo "ma wrażenie". Po pierwsze zawodnicy nie musieli rozmawiać z ZG żeby mu powiedzieli że tamci mu proponują 100% więcej. Zwyczajnie mogli blefować. A on ciągle narzeka na swoich zawodników , zapowiada zmiany w drużynie , a teraz dogaduje z nimi kontrakty. Taki niezadowolony. Można więc odnieść wrażenie że to jego gra wobec nich żeby bardziej skłonni byli przedłużyć umowę nie podnosząc swoich oczekiwań. W końcu prezesi wymieniają raczej tylko tych najbardziej zawodzących więc zawodnicy potencjalnie nie mają wielu opcji. Łatwo jest więc ich przycisnąć. Standardowe zachowania obu stron. Kupujący chce tanio , sprzedający chce wyciągnąć jak najwięcej.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Po raz kolejny w cyklu Grand Prix pojawia się mało nowych twarzy. "Gubi się przez to efekt świeżości"

  Zabetonowanie pod pretekstem że ci jeżdżący i tak są najlepsi to nie jedyny problem. Kibic chodzący na takie zawody chce widzieć atrakcyjną walkę. Tego samego powinien oczekiwać promotor, wiadomo telewizja , szeroki zasięg oglądalności itd. No to teraz jaką mieliśmy "atrakcyjność" w tym roku gdzie? Gdyby nie to że walka o złoty medal toczyła się na styku była by nędza. No ale jaka miała być walka skoro jak się okazało po za 6ką która miała się w cyklu utrzymać reszta dostała dzikie karty na kolejny sezon. O co oni zatem mieli walczyć? A nie oszukujmy się , osoby z wewnątrz na pewno przekazały taką informację swoim "znajomym" i to w taki czy inny sposób dotarło do zawodników. Do tego dochodzi kwestia że zawodnicy z cyklu mogą jednocześnie być uczestnikami eliminacji na kolejny sezon i jeśli w trakcie sezonu poprzez Challenge czy SEC uzyskują awans i zapewnione starty w SGP w kolejnym roku, to w obecnym nie muszą się wysilać żeby walczyć o utrzymanie w cyklu. Jaki tego efekt? Młodzi jeszcze próbują walczyć , oni ciągle starają się pokazać jak najlepiej , najsłabsi i tak wiedzą że odpadną a ci w środku którym medale i tak odleciały mają wywalone. To ma być ta atrakcyjność? No jeszcze do tej atrakcyjności dodadzą Morrisa i Eurosport powali wszystkich na kolana. No jeśli Discovery chce mieć takie atrakcje jak w tym roku to ja sukcesów w podbijaniu oglądalności nie wróżę.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Liczył, że prezes dotrzyma słowa. Jest optymistą i wierzy, że wszyscy odzyskają pieniądze [WYWIAD]

  No tak. Każdy ma świadomość że mówienie źle o własnym klubie to "robienie" w swoje gniazdo. Ale druga strona to wykorzystuje. Ile można milczeć bo to "nie wypada". W pewnym momencie mówi się "dość". I jak się okazuje oczyszczanie ruszyło. Bez tego oszukiwanie trwało by nadal.... Może ktoś w Poznaniu właściwie oceni postępowanie zawodnika i zaprosi go do współpracy wykorzystując jego doświadczenie nie tylko na torze...Powodzenia Marcel.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Zawodnik oficjalnie potwierdził odejście. Szykuje się transfer do klubu PGE Ekstraligi

  Biedactwo pominusowało sobie , wow. Ekspert i dzieciak.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Zawodnik oficjalnie potwierdził odejście. Szykuje się transfer do klubu PGE Ekstraligi

  @UNIA LESZNO kks: 2,349 u siebie 1,773 na wyjeździe 2.058 ogólnie i 12ty w lidze. 23 lata. Od siebie dodam bardzo dobre panowanie nad motorem pozwalające na ofensywny styl jazdy. "to nie jest materiał na kogoś solidnego". Aaaa no tak , lecą nic nieznaczące zawody juniorskie w których 23letni Matias Nielsen bije naszych młokosów. Zawodnik startujący w 2 lidze w której ma śr 1.926 to w porównaniu do Patrika faktycznie znacznie lepszy materiał na kogoś solidnego. Nie mam więcej pytań.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Co za sensacja! GKS Katowice ograł pretendenta do medalu

  No no. :):):) taki syndrom , bo nam się należy ,przecież my jesteśmy reprezentantami wielu państw , przed nami na kolana padają wszyscy.... Już nie wspomnę że widziałem podobieństwa ....tu nie napiszę do czego :):):) A tu drużyna chłopaków których po za Jaroszem to niewielu kojarzy i walką , brakiem kalkulacji, zaangażowaniem leje te gwiazdy....Jakaś mentalna kuracja by się wielu przydała polegająca na tym że by sobie wbili do głów że w siatkówce nic nikomu się nie należy i wszystko trzeba wygryźć z parkietu. A tu moje ulubione odprowadzenie w 6ciu oczami piłki bez jednego zawodnika który zachował jakieś odruchy. I co tu trener ma zrobić ? zj......i tyle, Ale zaraz mu się gwiazdy poobrażają.....
  Może niektórzy powinni obejrzeć jak niedawno Włosi zdobywali tytuł ME?

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Nowy play-off także w eWinner 1. Lidze? Są dwie koncepcje

  Skoro wymyślono PO na 6 a jedynym powodem tego jest większa ilość meczy dla kolejnych drużyn to za chwilę zrobią nam PO na 8 bo przecież to te same argumenty będą padały. Kiedyś nie chciano większej ilości meczy bo uważano że budżet klubów tego nie udźwignie. To był zresztą koronny argument przeciw powiększaniu ligi. Jednak przez lata funkcjonowania systemu PO na 4 to jakoś każdy chciał do tej fazy awansować, raz ze względów sportowych by mieć szansę walki o medale, a dwa że miało się dzięki temu więcej meczy co jak rozumiem musi się dziś każdemu opłacać. Dziś słyszymy ze wszyscy by chcieli do PO stąd moje półżartem rzucone że nie długo będzie PO na 8. I gdyby tak patrzeć tylko i wyłącznie na motywację finansową to można by powiedzieć no dobrze niech wszyscy zarabiają ale .... Rozumiem że zawodnicy chcą więcej meczy, oni mają stawki za pkt więc sprawa oczywista. Prezesi do póki na meczu zarabiają to również będą chcieli więcej meczy. Ale za chwilę dojdziemy do sytuacji w której 14 meczy RZ ze sportowego punktu widzenia straci sens. To kto to będzie chciał oglądać? Już w tym roku mimo ze PO był na 4 mieliśmy mecze , które bardziej wyglądały na testowanie sobie sprzętu niż na walkę, bo dany klub mógł sobie podejść do niego lekko wiedząc że i tak ma PO zagwarantowane. O ileż bardziej będziemy świadkami takich meczy w PO na 6. Powiem wprost . Panowie prezesi kibic nie jest głupi. Jeśli mecze RZ będą miały mały sens albo w ogóle , to walki na torze nie będzie , a tego my kibice oglądać nie chcemy. Efekt jaki ujrzycie to mniejsze wypełnienie stadionów kibicami i tym samym mniejszymi wpływami do budżetu. A jeśli nie ma kibica tam nie pchają się reklamodawcy , nie ma reklamodawców to telewizja też nie zainteresowana...itd..... W tym kierunku chcecie podążać, panowie mędrcy?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.