Franek Dolas - komentarze

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. W Krośnie nie będzie zabijania się o skład. To ma dać efekt

  Przeczytałem jakieś 1-2 tygodnie temu że drużyna X jest najlepsza bo sumaryczna suma średnich jej zawodników jest najwyższa. Hmm no padłem. Zrozumiem że Wilki są najsłabsze :):):) bo śr Szczepaniaka i Lebiedeva jest mizerna (po EL) , do tego Ljung i Jeleniewski osłabli, o rekordziście toru w Krośnie Wojdyle to nie ma co wspominać bo to 2 liga a przecież w 2 lidze jedzie się szybciej i dlatego o rekordy tam jest łatwiej :):):) Zastanawiam się czy tym nowym składem Wilki wygrały by coś w 2 lidze :):):)?
  Przenikliwość niektórych tu obserwatorów jest niespotykana :):):)
  Niezmiennie podtrzymuję zdanie że liga będzie bardzo wyrównana. Może się zdarzyć że niektórzy zawodnicy wyskoczą z formą a inni ją obniżą. Drużyna która w swoim składzie będzie miała zawodnika który mocno zawiedzie może mieć kłopoty i odwrotnie kto pojedzie trochę więcej niż się od niego oczekuje może trafić do PO . O żadnym zawodniku nie można powiedzieć niczego pewnego na 100% i to we wszystkich drużynach. Żadna drużyna nie ma juniora który byłby w stanie zastępować seniorów tak jak np w tym roku w Tarnowie robił to Cierniak. I jeszcze jedna kwestia która moim zdaniem może wpłynąć na wyniki poszczególnych zawodników a zarazem ich drużyn, to ogólnie mówiąc, finanse w klubach.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Ruchy kadrowe u beniaminka eWinner 1. Ligi. Cellfast Wilki pozyskały zawodników Apatora

  Hmm. Kluby maja min. dwóch juniorów podstawowych. Do tego większość ma trzeciego "rezerwowego" na okoliczność kontuzji, którzy z tego powodu nie mogą być wypożyczeni na cały sezon. Nie którzy będą jeździć jako goście w 2 lidze. Dopiero potencjalnie czwarty junior w drużynie może być wypożyczony na cały sezon. No to teraz przechodzimy do oficjalnych składów w EL . I co widzimy. Chciało by się powiedzieć. "Ciemność widzę". Leszno , 4ech juniorów z czego ten ostatni nawet w Rawiczu nie był wystawiany. Gorzów podobnie 4ech ale kto rezerwowy i do ewentualnego startu w 2 lidze? Bartkowiak nie chce już jeździć w 2 lidze, ale on i zapewne klub chcą żeby się rozwijał. Mają dylemat. Wrocław. 4ech juniorów , czwartym Curzytek (młodszy) Falubaz 3ech juniorów. Włókniarz , ma żelazną 3kę juniorów ale w sumie ich aż 6ciu, niestety ci kolejni mocno odstają od podstawowej trójki. Rekordzista w ilości czyli Lublin 9ciu. GKM tylko dwóch więc tematu nie ma. I Toruń , ma 4ech ( nie licząc już nowych Wilków) Z klubów 1 ligowych to chyba nie ma co liczyć i to z kilku powodów. Pierwszy to taki że tylko Unia ma 5ciu , większość 4ech ale oddawać juniora do konkurencji?
  To tak tytułem przeglądu sytuacji. Resztę sobie dopowiedzcie :) Czyżby mi komentarz skasowali ?:):):)

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. "Ktoś próbuje zrobić ze mnie idiotę". Michał Gruchalski odpowiada Unii Tarnów

  No cóż , każdy może oceniać zawodnika( sportowo) jak chce. Jednak jest przyczyna jest i skutek. I to dotyczy każdego zawodnika i tego słabszego i tego mocniejszego. Wielomiesięczne opóźnienia w Unii są powszechnie znane. Gdyby one były ludzkich rozmiarów , nie wiem 1-2 miesięczny poślizg to każdy podszedł by do sprawy ze zrozumieniem. Jednak konkretni ludzie swoimi działaniami szkodzą klubowi . Podkopują zaufanie do klubu i dają powód do tego typu zachowań zawodników. Mówiąc prosto , prezesie Sady , gdyby pan wywiązywał się ze wszystkiego tak żeby nikt nie mógł mieć do pana jakichkolwiek pretensji a nie dawał powodów ( przyczyn ) do odchodzenia , to każdy zawodnik miałby poczucie że ma do czynienia z rzetelnym pracodawcą i nawet nie przyszło by mu do głowy żeby odchodzić ( skutek) . A jeśli ktoś mimo to nadal chciałby w tym sporze być przeciwnikiem zawodnika a więc obrońcą tych którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań to ja proponuję pożyczyć komuś pieniądze a jak nie zostaną oddane w umówionym terminie to po pierwsze , z braku zaufania na na pewno drugi raz temu komuś pieniędzy nie pożyczycie a po drugie wtedy wspomnijcie wszystkich zawodników którzy nie mogą doczekać się swoich pieniędzy .

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. PSŻ Poznań przeszło rewolucję. Dzięki niej mają wjechać do play-off

  @Feldkurat Katz: no bez przesady , to już nikt tu nic nie mógłby skomentować :) Przynajmniej dziś obyło się bez złośliwości i o to chodzi. Co do Sucheckiego , powiem tak. Mówienie że nie poradził sobie na torze jest łatwym uproszczeniem na poparcie swoich decyzji...bo uzyskał słaby wynik, No ale obaj rybniczanie błyszczeli? Chyba bardziej właściwa ich ocena to to że obaj dostali umowy na jazdę po tym jak 3 zawodników odmówiło wam jazdy rok temu. A Suchecki był w tym czasie w drużynie. To jest moje zdanie na ich temat.
  Jeśli znajdziesz kogoś po za waszym prezesem, kto powie że Lars jest lepszym zawodnikiem niż Suchecki .....to spoko.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Plusy i minusy Kolejarza Rawicz. Dalej robią swoje. Szkolenie przynosi efekty

  @Piotr Biega: No może bykiem nie będzie :) ale już lepiej że nasz chłopak jedzie niż np. Dilger ,o klasie nie wspominając.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. To będzie główny faworyt do awansu? Prezes mówi, że mają taki skład, jaki chcieli

  @Night..: hehehe

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. To będzie główny faworyt do awansu? Prezes mówi, że mają taki skład, jaki chcieli

  Gdyby tak oceniać obiektywnie i realnie to Loko powinno awansować a ich głównym oponentem widziałbym Opole. Ale w tej lidze czasami dzieją się cuda :):):) Pierwsze pytanie które trzeba zadać to kto naprawdę chce awansować. ( nikogo nie poddaję w wątpliwość ) Staram się nie słuchać głosów a raczej po czynach poznawać. I nie mam pewności że Loko chce szybko awansować , a to od razu determinuje jak liga może wyglądać. Gdyby zatem patrzeć na czyny , największą chęć awansu widzę w Opolu ale i tu 100% bym nie dał bo nie wiem czy taka sama chęć będzie tam pod koniec sezonu. Powiem tak , gdyby Loko do awansu jednak się nie paliło a Opole naprawdę chciało, to powinno to zrobić jak najszybciej bo z każdym rokiem będzie coraz trudniej.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. PSŻ Poznań przeszło rewolucję. Dzięki niej mają wjechać do play-off

  @prodrive11: No widzisz i tu z grubsza zgoda. Ja jednak pamiętam jakie cyrki potrafią się dziać w 2 lidze i biorę na to poprawkę.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. PSŻ Poznań przeszło rewolucję. Dzięki niej mają wjechać do play-off

  @Feldkurat Katz: My tu mówimy o PSŻ i to jest moja ocena tego klubu a nie porównanie do Wilków. Twoje więc odgryzanie się jest zupełnie bez sensu. Zresztą jak widzę nie zrozumieliście. Nie oceniam finalnego efektu , a bardziej poczynania prezesa. Wykazuję że prezes nie planował pozyskania Krcmara bo go dostał w ostatniej chwili bo chłopak szukał do samego końca dobrego dla siebie miejsca , które niestety się nie pojawiło. Czy prezes miał w to miejsce dobre pomysły? Ja wątpię. Zadaj sobie pytanie gdzie bylibyście ze składem gdyby Krcmar poszedł gdzie indziej? Jak zestawisz to ze sprawą Sucheckiego i pozostawienie Chmiela i Larsa to może zrozumiesz powagę sytuacji. Na kwestie Wilków nie ma chyba sensu odpowiadać, ale może...Jaka saga? Ot PUK dostał na koniec propozycję z Unii , wybrał ją mimo że był dogadany z Wilkami. Nie on pierwszy i nie ostatni ,ale ty to porównujesz do PSŻ. Mieliście dobrego zawodnika dogadanego który zmienił zdanie i poszedł do innego klubu? Twoje więc porównanie jak kulą w płot. No ale rozumiem że była to tylko chęć odgryzienia się. Joergensen jest głęboką rezerwą ,która ma nikłe szansę na jazdę , bo gdy coś to jeszcze jest sporo zawodników na warszawkach a z juniorami ....no nie chcę cię obrażać, ale nie zabrzmiało to zbyt inteligentnie. Widząc że wy w Poznaniu w tej materii nie wyglądacie ani jotę lepiej. Różnica polega na tym że 2 liga może mieć gościa 1 liga nie. I ty o tym wiesz. Jak wypadało porównanie , gdyby oba kluby były na równych zasadach to chyba przypominać ci nie muszę. Zresztą Wilki w kwestii juniorów czas nie goni , więc lepiej się wstrzymaj ze złośliwościami bo możesz być zaskoczony , a jeśli nic porządnego im nie wyjdzie to trudno. To są efekty lat jazdy w 2 lidze. Chyba nie sądzisz że Wilki miały czekać z 3-5lat aż wychowają juniorów z awansem jak już teraz były na to finanse. Podsumowując. Moja ocena nie ma w sobie krzty złośliwości wobec PSŻ, w przeciwieństwie do ciebie. No ale ja tu zaskoczony nie jestem , to jest codzienność na tym portalu. Tu nie ma z kim normalnie pogadać. I ostatnie zdanie. Czwórka to będzie Opole, Loko, Landshut i Rzeszów. Ci ostatni pod warunkiem że w trakcie sezonu nie będą robili sobie jaj z finansami w tle. Innymi słowy w normalnych warunkach PSŻ nie ma w czwórce, ale że 2 liga to cyrk to dopuszczam takie kwiatki jak porażka Rzeszowa u siebie z PSŻ z Larsem w składzie. Mimo twoich złośliwości , powodzenia.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Wolfe Wittstock buduje kadrę. Niemcy postawili na młodego Australijczyka

  Pan Mauer bawi się w żużel...no skoro go bawi dostawanie u siebie batów to jego sprawa. Gdyby oparł drużynę na przynajmniej dwóch solidnych zawodnikach resztę mogli by stanowić młodzi zawodnicy. Przy odrobinie szczęści może nawet trafiły by się pkt. A tak rywalizacja z Rawiczem o przedostatnie miejsce.