WTA Bad Gastein: Porażka Suarez Navarro

Carla Suarez Navarro (nr 5) przegrała z Tatjaną Malek (WTA 77) 6:2, 2:6, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju Nurnburger Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie Carla Suarez Navarro mając dwa break pointy oba wykorzystała. W drugim secie role się odwróciły i to Niemka miała 100 proc. skuteczność przy break pointach (trzy z trzech). W decydującym secie przełamanie goniło przełamanie. Malek wykorzystała cztery z ośmiu break pointów, a Suarez Navarro z sześciu okazji na przełamanie zamieniła trzy.

Wcześniej z turniejem pożegnała się Marta Domachowska (WTA 135), która po raz kolejny mając rywalkę prawie na łopatkach nie potrafiła dokończyć dzieła. Polka w drugim secie meczu z Ioaną Ralucą Olaru (WTA 66) prowadziła 2:0, a w trzecim 3:0 i obie partie przegrała, a tym samym cały mecz po blisko trzygodzinnym maratonie.

Najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju jest Alize Cornet, która ostatnio spisuje się fatalnie. W Budapeszcie, gdzie Francuzka broniła tytułu, odpadła już w drugiej rundzie po gładkiej porażce z Izraelką Shahar Peer. Przed tygodniem w Palermo nadzieja francuskiego tenisa wypadła jeszcze gorzej, bo już w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Hiszpanki Marii Jose Martinez Sanchez. Jeszcze w lutym Cornet była 11 rakietą świata, w najnowszym notowaniu rankingu WTA spadła już na 28 miejsce. A w Bad Gastein już w pierwszej rundzie zagra z mającą duże możliwości Kolumbijką Marianą Duque Marino (WTA 131).

Francesca Schiavone (nr 2) w 2007 roku w Bad Gastein zdobyła swój jedyny tytuł. W niedzielę w Pradze przegrała swój dziewiąty finał nie dając rady Sybille Bammer. Austriaczka w swoim domowym turnieju została rozstawiona z numerem trzecim.

Broniąca tytułu Pauline Parmentier (WTA 120) w pierwszej rundzie zagra z niemiecką kwalifikantką Carmen Klaschką (WTA 171), a rywalką ubiegłorocznej finalistki Lucie Hradeckiej (nr 8) będzie Hiszpanka Nuria Llagostera Vives (WTA 102).

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.

pierwsza runda gry podwójnej:

Olga Brózda/Magdalena Kiszczyńska (Polska) - Alina Żidkowa/Carmen Klaschka (Rosja/Niemcy) 7:5, 7:6(5)

Marta Domachowska/Natalie Grandin (Polska/RPA)- Maria Kondratiewa/Sophie Lefevre (Rosja/Francja) 6:1, 6:1

Sandra Kloesel/Lenka Tvaroskova (Niemcy/Słowacja) - Melanie Klaffner/Anastazja Sewastowa (Austria/Łotwa, WC) 6:2, 7:6(5)