WTA Portoroż: Radosne urodziny Manasiewej

Anabel Medina Garrigues (nr 2) przegrała z Wiesną Manasiewą (WTA 141) 3:6, 6:1, 5:7 w pierwszej rundzie turnieju Banka Koper Slovenia Open rozgrywanego na kortach twardych w słoweńskim Portorożu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

Manasiewa pokazała charakter i nie załamała się nawet wtedy, gdy przegrywała 2:5, a przy stanie 3:5 musiała nawet obronić dwie piłki meczowe. Rosjanka sprawiła sobie znakomity prezent na 20 urodziny, które właśnie we wtorek obchodziła odnosząc największe zwycięstwo w swojej karierze.

W całym spotkaniu, które trwał dwie godziny i 49 minut, zawodniczki rozegrały 211 piłek (109-102 na korzyść Manasiewej). Rosjanka i Hiszpanka miały identyczną statystykę break pointów (pięć z 14). Garrigues to ubiegłoroczna finalistka turnieju w Portorożu. Przegrała wtedy z Sarą Errani, która w przeciwieństwie do Hiszpanki zawodu nie sprawiła. Włoszka w ciągu 51 minut pokonała nastolatkę Arantxę Rus 6:1, 6:0 sześć razy przełamując serwis Holenderki i zdobywając 81 proc. punktów przy własnym podaniu.

Do drugiej rundy awansowała również rodaczka Errani Roberta Vinci (nr 4), która w ciągu 45 minut rozbiła grającą z dziką kartą 15-letnią Słowenkę Nastję Kolar (WTA 876) zwyciężając 6:2, 6:0. Doświadczona Włoszka wykorzystała pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła 95 proc. punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wygrała 85 proc. piłek za pomocą returnów z drugiego podania. Notowana na 45 miejscu 26-letnia Vinci w kwietniu tego roku w Barcelonie zdobyła swój drugi tytuł. Włoszka to ćwierćfinalistka turnieju w Portorożu z 2005 roku.

Blisko trzygodzinną batalię stoczyły Galina Woskobojewa (WTA 97) i Petra Kvitova (nr 8). Czeszka, która w sumie wygrała o dwie piłki więcej (123-121), zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:6(4). Kvitova w trzecim secie przegrywała już 1:5. Obroniła ona piłkę meczową i zapewniła sobie zwycięstwo w tie-breaku.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroż (Słowenia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.
wtorek, 21 lipca 2009
wyniki

pierwsza runda gry pojedynczej:

Wiesna Manasiewa (Rosja, Q) - Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 2) 6:3, 1:6, 7:5

Roberta Vinci (Włochy, 4) - Nastja Kolar (Słowenia, WC) 6:2, 6:0

Sara Errani (Włochy, 5) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:0

Wiera Duszewina (Rosja, 7) - Tathiana Garbin (Włochy) 6:0, 6:3

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) 4:6, 6:3, 7:6(4)

Stefanie Voegele (Szwajcaria) - Anna Tatiszwili (Gruzja, Q) 6:1, 4:6, 6:3

Maria Elena Camerin (Włochy) - Sesil Karatanczewa (Kazachstan, Q) 6:1, 6:4

Alberta Brianti (Włochy) - Polona Hercog (Słowenia) 7:5, 6:4

Camille Pin (Francja) - Witalia Diatczenko (Rosja) 6:3 i krecz (infekcja górnych dróg oddechowych)

Ksenia Perwak (Rosja, Q) - Julia Goerges (Niemcy) 6:4, 4:6, 6:2

pierwsza runda gry podwójnej:

Eleni Daniilidou/Jasmin Woehr (Grecja/Niemcy) - Eva Hrdinova/Renata Voracova (Czechy, 2) 6:3, 6:3

Olga Goworcowa/Sesil Karatanczewa (Białoruś/Kazachstan) - Nastja Kolar/Tadeja Majeric (Słowenia, WC) 6:2 i krecz