Ostatnie akcje użytkownika

• Czarek90 lubi Komentarz

Graliście z Metalurgiem. Ich kibice są cieniem tych z Vardaru. W Skopje liczy się tylko Vardar. Tak jak w Warszawie Legia i Polonia.

• Czarek90 zaczął obserwować Viran

1)Masz rację z faulem Ghionei, tyle, że po tym faulu Vardar miał piłkę, stracił ją, poszła kontra i Wisła zdobyła bramkę. Więc może sędzia popełnił błąd, ale okazał on się dla Płocka korzystny.
    2) Kara Syprzaka - komentator Laoli mówi, że powinien się uspokoić, że nie wszedł w mecz, i że miał ostrzeżenie, więc musiał dostać karę.
    3) Kwiatkowski nie powinien dostać kary.
    4) Zelenović powinien zdecydowanie dostać karę, Lijewski powiedział, że nie potrafi zachować się w obronie i za takie rzeczy się wylatuje.
    5) Vardar bronił agresywnie, ale Wisła grała skrajnie pasywnie. Oglądałem jeszcze raz tą połowę i w obronie w ŻADNYM momencie zawodnik Skopje nie powinien dostać kary, raz Zelenović zaatakował na kontakcie i od razu dostał żółtą kartkę Abutovic chyba.

Błędy sędziego to kara dla Kwiatkowskiego, brak karnego dla Vardara gdy Zelenović bronił Karacicia przebiegając przez pole bramkowe, piłka dla Wisły gdy Vardar wbił piłkę w swoje pole bramkowe, być może Toskic powinien dostać kartkę za faul na Syprzaku przed rzutem (ale nie dwie minuty, skoro nie dostał ostrzeżenia wcześniej nawet, a faul nie uniemożliwił Sypie oddania spokojnego rzutu), być może powinna być piłka dla Vardara gdy Tiumencew wbił piłkę w pole bramkowe.

Naprawdę, polecam jeszcze raz oglądnąć mecz. Miałem podobnie - dziwne dwie minuty, nieuznana bramka, brak dwuminutowych kar dla Vardara, ale przy obejrzeniu jeszcze raz tej połowy okazywało się, że Tiumencew ewidentnie zrobił kroki, brak kar dla Skopje był podyktowany wyjątkową pasywnością w grze w ataku Wisły (ciężko, żeby dostawali kary gdy Zelenović rzuca z 9. metrów albo Syprzak z Jurkiewiczem tracą łącznie pięć piłek), a spotkanie prowadzone było ... dosyć obiektywnie. Na przykład Vardar miał odgwizdane dwa faule w ataku, a Wisła jeden.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, to chętnie mogę podyskutować, te sytuacje wydają mi się jednak wybitnie klarowne, zwłaszcza, że swoimi opiniami komentator laoli + Lijewski w studio moje spostrzeżenia potwierdzali. Dwie minuty + okazjonalne ostrzeżenie dla Vardara to jedyne, czego można tak naprawdę się czepiać.

• Czarek90 napisał/a komentarz do LM: Znamy komplet ćwierćfinalistów i podział na koszyki. Kto rywalem Vive?

Nie rób ze mnie ignoranta ;) To oczywiste że ilość bramek nie jest tu decydująca. Ale staram się być obiektywny; obejrzyj sobie kilka meczów Vardaru z tego sezonu to zobaczysz jaką robotę robi Alem w ataku i obronie i jaka jest jego rola w zespole, następnie porównaj to z Hiszpanem... Nawet kibice Vive całkiem niedawno przyznawali że to cień zawodnika sprzed lat. Próbuję porównać tych zawodników obiektywnie i nie widzę w czym Julen tak bardzo przewyższa Serba jak tu niektórzy piszą

• Czarek90 otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Dnia

mecz Polska - Katar to zupełnie inny wymiar, bo w perspektywie był mecz o brąz,na który trzeba było być zdrowym i być w składzie ... bez czerwieni. Więc walka na maksa mogła tu nie mieć sensu, bo i tak by więcej zabrała niż dała. Za to w meczu Wisły trzeba było koniecznie walczyć na maksa, bo ten mecz był o wszystko, decydował czy Wisła przejdzie do historii czy nie! Ja bym tego nie odpuścił. Wolę przegrać po walce i mieć czerwień z gradacji w 35 minucie, niż przegrać w poczuciu, że odpuściłem. Poza tym, to teraz nie ma tak naprawdę oczywistych przesłanek na to, że sędziowie gwizdali pod gospodarzy. Gdyby za to Wisła zagrała twardo i miała z 10-12 kar przy np. 2 karach Vardaru, to by już o czymś świadczyło i był by to powód do dyskusji o sędziach. Poza tym, to przecież nie sędzia kazał marnować setki z 6 metra Gadżetowi, Ghionei czy Zelenovicowi. O ile się nie mylę, to Wisła zmarnowała z 6-8 czystych sytuacji, Kaczka 2 razy zaliczył słupek, zmarnowali też karnego. To Vardar był pod ścianą ale Wisła grając miękko sama wprowadziła go do 1/4. Byłem przekonany, że Vardarovi będą z upływem czasu puszczać nerwy, a Wisła jeszcze ich odpowiednio to tego sprowokuje swoją grą. Stało się jednak inaczej. Matematyka jest bezlitosna. Takie jest moje zdanie, po tym meczu.

..ale pełno ich wywalcza, ma więcej bramek od Hiszpana (mimo dzielenia czasu z Chipurinem i Stoilovem) i wymiata w obronie :)
    Także nie wiem skąd to przekonanie że Vive ma dużo lepsze koło od Vardaru

Jeśli weźmiemy pod uwagę cały sezon to Kirgizo-rusko-hiszpan ma 2 razy więcej bramek od Krzyśka... Co do koła to w czym Toskić ustępuje Julenowi?

Po co tłumaczysz trollom... Nieważne że ci sędziowie gwizdają dłużej niż oni żyją, ważne że są z Łotwy a to już blisko do Rosji a z Rosji jest właściciel Vardaru, to przecież mecz musiał być ustawiony, ręce opadają..

Tak obiektywnie, to kto z Vive na prawym rozegraniu jest lepszy od Dujszebajewa (22 lata i klasa światowa)?
    I skąd ta 'zdecydowana przewaga' na kole :O Przecież Toskić wciąga nosem Aginagalde w tym sezonie a są jeszcze solidni Chipurin i Stoilov...

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.