WTA Bad Gastein: Już bez Polek

Olga Brózda i Monika Kiszczyńska odpadły w ćwierćfinale turnieju gry podwójnej Nurnberber Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein (z pulą nagród 220 tys. dolarów). Polki przegrały z Niemkami Tatjaną Malek i Andreą Petkovic 2:6, 4:6.

Brózda i Kiszczyńska w trzecim gemie nie wykorzystały break pointa, za to w szóstym gemie Niemki przełamały Polki i prowadziły 4:2. W ósmym gemie Malek i Petkovic zaliczyły drugiego breaka i wygrały pierwszego seta 6:2.

Drugiego seta Polki rozpoczęły bardzo źle. W drugim gemie Brózda popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i Niemki prowadziły 2:0. Malek i Petkovic po raz drugi utrzymały serwis. Dopiero przy stanie 0:3 Polki zapisały na swoje konto pierwszego gema. Na chwilę ich gra się poprawiła. W piątym gemie nawet prowadziły 40-0, ale nie potrafiły wykorzystać żadnego z trzech break pointów. Wreszcie przy siódmym podejściu Polkom w końcu udało się odebrać serwis rywalkom i zbliżyły się na 3:4.

Na nic się to jednak zdało, bo Malek i Petkovic natychmiast zaliczyły przełamanie powrotne i przy stanie 5:3 serwowały, by wygrać mecz. Polki jednak walczyły do końca, trzeci kolejny gem w tym secie zakończył się przełamaniem. Brózda i Kiszczyńska jeszcze raz miały okazję wyrównać stan seta, ale jej nie wykorzystały. Przegrały własne podanie do zera i cały mecz po 64 minutach.

W całym spotkaniu Polki miały osiem break pointów, ale wykorzystały tylko dwa. Niemki były w tym elemencie dużo skuteczniejsze, z czterech okazji na przełamanie zamieniły trzy.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.
środa, 22 lipca 2009
wynik

ćwierćfinał gry podwójnej:

Olga Brózda/Magdalena Kiszczyńska (Polska) - Tatjana Malek/Andrea Petkovic (Niemcy) 2:6, 4:6