WTA Portoroż: Errani w ćwierćfinale

Sara Errani (nr 5) pokonała Klarę Zakopalovą (WTA 118) 6:1, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Banka Koper Slovenia Open rozgrywanego na kortach twardych w słoweńskim Portorożu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

Włoszka, która przed tygodniem triumfowała w Palermo, wygrała 74 proc. piłek przy swoim podaniu oraz wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Mecz trwał 50 minut. To pierwsze zwycięstwo Errani nad Zakopalovą. Dwa poprzednie spotkania z tenisistką z Pragi Włoszka przegrała.

Pierwszy ćwierćfinał w sezonie osiągnęła Camille Pin (WTA 119), która pokonała Petrę Kvitovą (nr 8) 6:4, 6:4. Francuzka w ciągu 82 minut stworzyła sobie aż 14 okazji na przełamanie serwisu rywalki, z których wykorzystała sześć. 19-letnia Kvitova w styczniu w Hobart zdobyła swój pierwszy tytuł. Pin w piątek będzie walczyć o piąty półfinał w karierze.

Po raz drugi w karierze w ćwierćfinale turnieju WTA zagra 29-letnia Alberta Brianti (WTA 106), która wygrała z Olgą Goworcową (WTA 65) 6:4, 6:1. W 2006 roku w Kalkucie walkę o miejsce w pierwszej czwórce Włoszka przegrała z Olgą Puczkową.

Drugi ćwierćfinał osiągnęła 18-letnia Petra Martic (WTA 146), która w ciągu 66 minut pokonała starszą o dwa lata Wiesnę Manasiewą (WTA 141) 6:1, 6:3. Młoda Chorwatka miała 73 proc. skuteczność przy returnach (osiem z 11) oraz zdobyła 73 proc. punktów dzięki returnom. Słabo serwująca Rosjanka wygrała tylko jedną z 16 piłek przy swoim drugim podaniu, a w sumie serwis dał jej 27 proc. punktów. Mieszkająca w Splicie Martic swój pierwszy ćwierćfinał zaliczyła przed rokiem właśnie w Portorożu. Marzeń o półfinale pozbawiła ją wtedy Niemka Julia Goerges, z którą przegrała w trzech setach.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroż (Słowenia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.

pary ćwierćfinałowe:

Dinara Safina (Rosja, 1) - Maria Elena Camerin (Włochy)

Alberta Brianti (Włochy) - Camille Pin (Francja)

Stefanie Voegele (Szwajcaria) - Rossana de Los Rios (Paragwaj)

Sara Errani (Włochy, 5) - Petra Martic (Chorwacja, Q)

ćwierćfinały gry podwójnej:

Olga Goworcowa/Sesil Karatanczewa (Białoruś/Kazachstan) - Wiera Duszewina/Galina Woskobojewa (Rosja/Kazachstan, 1) 5:7, 6:4, 10-6

Julia Goerges/Vladimira Uhlirova (Niemcy/Czechy, 3) - Jakaterina Iwanowa/Anna Tatiszwili (Rosja/Gruzja) 6:4, 6:3

Camille Pin/Klara Zakopalova (Francja/Czechy) - Sara Errani/Masa Zec Peskiric (Włochy/Słowenia) 6:1, 6:4