Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Liga rosyjska: Maciej Muzaj znów zaszalał! 32 punkty reprezentanta Polski!

  @Kuba_Kowalski: OK, już sprawdziłem, z wyskoku

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Liga rosyjska: Maciej Muzaj znów zaszalał! 32 punkty reprezentanta Polski!

  Czy ktoś oritntuje się może czy Maciek wykonuje mocną zagrywkę z wyskoku czy posyła baloniki?

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Liga Narodów. Polska - Bułgaria. Brzydko, ale zwycięsko. Kolejna wygrana Biało-Czerwonych

  Z pewnością był to lepszy mecz w wykonaniu Biało-czerwonych niż wczorajszy. Z drugiej strony przeciwnik był słabszy. Bułgarzy zdecydowanie bardziej nam leżą, graja siatkówke opartą głównie na sile fizycznej i mocy w ataku. Bratojew nigdy nie był wirtuozem rozegrania, także w tym meczu nie pokazał niczego spektakularnego, często posyłając wysokie piłki, szczególnie do swojego atakującego. W szregach gości warto wyróżnić Rozalina Penczewa. Nie oczekujmy od naszych zawodników pięknej gry bo takowej po prostu na tym etapie być nie może. Zmęczenie sezonem, długie podróże, często eksperymentalny skład plus dzisiaj zatrucie pokarmowe niektórych graczy. Dziś grało kilku mistrzów świata więc siłą rzeczy gra wyglądała ciut lepiej. Myślę, że warto wyróżnić Bednorza, środkowi tez na plus, szczególnie Bieniek. Fabian dobrze prowadził grę. Zdecydowanie więcej oczekiwałbym od Muzaja. Brakuje powtarzalności i pewności w jego grze. Ma 25 lat więc ciężko mówić w tym momencie o nim jako o młodym talencie, którego czas dopiero przyjdzie. W tym wieku powiniem juz powoli decydować o grze reprezentacji czy klubu. Może wyjazd do Rosji sprawi, że podniesie swe umiejętności i nabierze pewności siebie. Jutro mecz z gospodarzami, którzy dużo ryzykują, są to tacy trochę jeźdźcy bez głowy w ataku i na zagrywce. Oczywiście jesteśmy faworytem, powinniśmy wygrać to spotkanie, ciułać punkty i z każdym kolejnym meczem przybliżać się do awansu do turnieju finałowego w Chicago.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Liga Narodów: Vital Heynen odkrył karty. Znamy skład reprezentacji Polski

  Skład właściwie optymalny, zaskakiwać może jedynie nieobecność Wrony i Popiwczaka, a obecność Jana Nowakowskiego bądź dla niektórych Kurka.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Białoruś - Polska. Klęska Polaków w Mińsku. Żegnaj, Euro?

  Kompromitacja. Naprawdę ciężko wierzyć w naszą reprezentacje. Dlaczego tacy zawodnicy, grający w czołowych europejskich klubach jak Syprzak, Michał Jurecki, Lijewski nie potrafia trafić w bramke lub obijaja bramkarza w czystych sytuacjach. Powrót gwiazd nic nie dał, nie wzmocnili oni w żadnym stopniu naszego zespołu. Przerażające jest to, że zawodnicy Białorusi, drużyny, która jeszcze rok, dwa czy trzy lata temu nie miała by nic do powiedzenia w starciu z biało-czerwonymi, grali dzisiaj o niebo lepiej od nas i po prostu wydaje się, że to młode pokolenie białoryskie jest lepsze, lepiej wyszkolone od naszego. Ni emożna dłużej przymykac oczu na słaba grę niektórych zawodników, która czasami ciągnie się już od wielu miesięcy, a może i lat. Mam na myśli przede wszystkim gre defensywną Chrapka i Kusa. Tylko czy sa następcy? Nie chce być czarnowidzem, ale być może po raz pierwszy od 10 lat nie awansujemy sportowo na wielka impreże. Boję się, że może nie po raz ostatni...

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Kamil Kołsut: Turniej we Francji to grzech młodości. Ważne, że chłopcy stają się mężczyznami (komentarz)

  Polacy zakończyli swój udział w MŚ, więc czas na podsumowania.
  Wynik: 17 miejsce. Patrząc na to ile kontuzji było przed tym turniejem, ile niesłychanie ważnych zawodników zrezygnowało z gry w kadrze i jak ta drużyna była niezgrana ze sobą, jest to wynik w granicach naszych obecnych możliwości. Gdyby wszysycy byli zdorwi, oczywiscie należało uznaćby wynik za absolutną porażkę. Można było po cichu oczekiwać, że chłopaki dadzą radę wyjść z grupu; tym razem sie nie udało, taki jest sport.
  Indywidualne oceny: Adam Malcher - wielki wygrany tego turnieju. Udowodnił, że niewazne ila ma sie lat, liczy sie przydatność do gry w kadrze tu i teraz. Może swoim wystepem zapracował na transfer do silniejszej ligi? Bedzie brany pod uwage przy kolejnych meczach i dużych imprezach, może nawet ciągle jako bramkarz nr 1.
  Kornecki, Morawski - obaj rozegrali po jednym bardzo dobrym meczu. Widać, że mają olbrzymi talent. Są w tym samym wieku, maja bardzo zbliżone warunki; bronia inaczej od Malchera, sa sprawniejsi, bronią bardziej techniką i zwinnością w bramce. Malcher to taki troche Sterbik, broni czasami nieporadnie, ale skutecznie. Przyszłość przezd nimi, tylko grać jak najwięcej. A który bedzie jeździł na wielkie turnieje, to będzie zależeć od aktualnej formy. Ogólnie o bramke nie mamy sie co martwić.
  Mateusz Jachlewski - jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w tej kadrze. W drugiej fazie turnieju częściej na środku rozegrania. Na skrzydle wywiązywał sie ze swoich obowiązków dobrze, na środku podobnie. Występ raczej pozytywny, choć zastanowić należałoby się czy Siwy będzie nam jeszcze potrzebny na ewentualnych IO w 2020, czy nie lepiej postawić na kogoś młodszego.
  Krajewski - bardzo ambiwalentny wystep. Generalnie widać, że nie jest w najwyższej formie. Druga połowa turnieju zdecydowanie lepsza, wiekszaz skuteczność. Przemek nalezy do tych bardziej doświadczonych i od niego należy wymagac najwięcej. Mam takie wrażenie, że on czasami gra jakby nie był w 100% skoncentrowany. Niemniej nie mamy wielkiego wyboru i nalezy na niego stawiać.
  Tomasz Gębala - pozytywny wyniik. Owszem skuteczność może nie na najwyższym poziomie, może często gubił piłki, jednak on jest jeszcze bardzo młody i niedoświadczony na takim poziomie. Jak najwięcej gry, treningu, poprawiać siłę, motorykę, ziwnność i MOŻE będzie z niego gracz europejskiego formatu bo warunki ma ponadprzeciętne.
  Piotr Chrapkowski - jednno z największych rozczarowań. Zawodnik doświadczony, blisko 30-letni. W obronie przeciętnie, a ataku dramatycznie, ale to poniekąd nie jego wina, ponieważ nie gra w tym ataku od lat można powiedzieć. W Magdeburgu chyba łapali sie za głowę kogo sprowadzili. Idealnie widziałbym go w roli defensora, który idzie do kontry w drugie tempo i rzuca bramki. Jednak on nawet jak próbuje wyprowadzić jakiś atak to albo sie zatrzymuje, albo podaje do przeciwnika, albo w niego wpada i jest faul. Nie wiem naprawde czy warto jeszcze na niego stawić, choć nie można odmówić waleczności i zaangażowania w grę. Może transfer do Niemiec jest jeszcze jakąś nadzieją...
  Paweł Niewrzawa - zdecydowany minus. Bardzo wolny w grze, bezproduktywny, biega tylko wzdłuż boiska i czasami robi zasłony pod połówki lub wchodzi na drugie koło. Schematyczny, praktycznie bez zagrożenia rzutowego. W jakis sposó może go tłumaczyć dłuższy rozbrat w piłką ręczna spowodowany poważną kontuzją. należy mu sie przyglądać jak gra w lidze i wtedy zdecydować czy warto na niego stawiać.
  Łukasz Gierak - negatywnie. Gracz, który był na igrzysjach, który gra w niezłym niemieckim zespole, praktycznie w ogóle nie zaistniał na tym turnieju. W ostatnich meczach w ogóle nie grał, nie wiem czy to było spowodowane jakąś kontuzją. Głupie straty w końcówkach meczów, choć nie powiem, kilka bramek udało mu sie rzucić.
  Krzysztof Łyżwa - ambiwaletne odczucia. Nie ma na pewno zaufania od Talanta. Gra jakby był przestraszony, dużo strat i niecelnych podań. Jednak na tle postałej dwójki wyglądał na najbardziej dynamicznego. Może rzeczywiście jeździec bez głowy, ale potrafi rzucić bramkę, rzucić z podłoża, ładnie asystować. Mam takie wrażenie, że gdyby miał spokojna głowę, wiedział, że trener mu ufa to pokazałby nam o wiele lepszą grę.
  Paweł Paczkowski - zdecydowanie na plus. Nie jest oczywiście tak, że to był idealny wystep Paczasa. Czasami nie trafiał z rzutami, ale często na tle pozostałych naszych rozgrywających wyglądał jak profesor. Bardzo dobra technika, asysty, oczy dookoła głowy, fajna gra na zwodzie. Musi poprawic grę w obronie, Jezeli będą omijały go kontuzje i miejmy nadzieje bedzie grał regularnie w klubie to możemy mieć jednego z liderów kadry na lata.
  Rafał Przybylski - byc może największy przegrany. Jechał, żeby udowodnić, że juz dorósł do poziomu międzynarodowego. Chyba jednak póki co nie. Fatalna skuteczność rzutowa, przestarzelany stuprocentowe pozycje. Nie było chyba meczu, w którym zaprezentowałby się pozytywnie. Nie wiem czy warto dalej na niego stawiać.
  Michał Daszek - raczej pozytywnie. Dachu w swoim stylu, kilka pozycji nie trafił, z kilku zdobył efektowne trafienia. Nie mamy nikogo lepszego i Daszek zdominuje tę pozycję jeszcze przez kilka ładnych lat.
  Arkadiusz Moryto - najmłodszy z całej kadry. Grał w drugiej połowie turnieju. Skuteczność nie była zbyt duża, ani ze skrzydła, ani z karnych. Kilkoma zagraniami udowodnił jednak, że na pewno ma duży potencjał i warto na niego cały czas stawiać.
  Marek Daćko - mieszane odczucia. Miał problemy z chwytaniem piłek, nienajlepiej sie ustawiał, stawiał zasłony. miał drobne problemy ze skutecznością. Z drugiej strony kilkanaście bramek rzucił, wywalczał rzuty karne. Równiez była to jego pierwsza wielka impreza, myslę, że z czasem będzie coraz lepiej.
  Maciej Gębala - wykorzystywany głównie w defensywie, gdzie spisywał się raz lepiej raz gorzej. Kontuzja wykluczyła go z dwóch ostatnich spotkań. Chciałbym zobaczyć go więcej w ofensywie.
  Patryk Walczak - podobnie jak M. Gębala grał głównie w obronie, gdzie zaprezentował się w moim odczucie lepiej od Maćka. Zdobył kilka bramek po kontrach, myślę, że pozytywny występ. Warto na niego stawiać, a jeszcze pod okkiem talanta sie rozwinie.
  Generalnie patrząc na cały nasz występ jestem raczej pozotywnie nastawiony. Mam nadzieję, że kiedy dojdzie kilku kontuzjowanych graczy poziom naszej gry wzrośnie. Nie wiem czy wystarczy to, żeby w najbliższych kilku latach bić się o strefe medalową, niemniej jestem przekonany, że nasi kadrowicze dostarczą nam jeszcze wielu emocji w najbliższych latach. Kibicujmy im, czasy się zmieniają, ale nie ważne kto będzie grał w tej kadrze bądźmy z nimi na dobre i na złe.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Czy Polska będzie organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata?

  Zbyt duż tych imprez u nas. Mam wrażenie, że zarząd PZPS na czele z prezesem Kasprzykiem nie działa tak, jak powinien. LŚ w tym roku pokazała, co znaczy organizowanie zbyt dużej ilości imprez w naszym kraju. W tym roku będzie niestety podobnie. ME u nas, już widzę, jak kibice chętnie przychodzą na mecze, gdzie nie będa grać Polacy. Poza tym zbyt wysokie ceny biletów.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Paweł Niewrzawa zawodnikiem Wybrzeża

  Rzeczywiście uciekło :D

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Paweł Niewrzawa zawodnikiem Wybrzeża

  Z Niewrzawą wiązano swego czasu duże nadzieje, być może cały czas się wiąże. Jest jeszcze stosunkowo młody, ma 22 lata. Wypożyczany przez Vive do Lubeki, potem gra w Zabrzu, gdzie chyba nie do końca odgrywał taką rolę jaką chciałby sam zawodnik oraz kibice. Z pewnością jego karierę hamują kontuzje. Należy życzyć mu jak najlepiej, może okaże się, że jego talent rozwinie się na tyle, że Niewrzawa będzie czołowym zawodnikiem reprezentacji, szczególnie teraz kiedy przyszedł czas na zmianę pokoleniową.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Argentyńczyk zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy?

  Trzech Włochów i Serb? Jeden z Włochów to pewnie Fefe de Giorgi, drugi może Andrea Giani, Serb to pewnie Igor Kolaković. Ale gdzie Stojczew? Szczerze to nie znam Marcelo Mendeza, ale jeżeli od kilku lat prowadzi Sadę Cruzeiro, to może to dobry wybór...???

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Stephane Antiga trenerem reprezentacji Polski tylko do końca roku

  Stephane juz przeszedł do historii polskiej siatkówki, zdobywając złoto MŚ. Nie zmienia to faktu, że nastepne dwa lata reprezentacji pod jego wodza należy uznać w ostatecznym rozrachunku za nieudane. Przede wszystkim nie osiągnął nadrzędnego celu jakim był medal olimpijski. Po drodze miał kilka udanych występów czy nawet całych turniejów (nieszczęśliwy Puchar Świata), co nie zmienia faktu, że już nigdy pod jego wodza kdara nie osiągnęła takiego poziomu jak na MŚ. Na jego obrone mozna powiedzieć, że ze złotej drużyny ubyło mu trzech podstawowych zwodników i była to juz tak naprawdę inna drużyna.
  Myślę, że największym zarzutem w stosunku do trenera będzie jednak zbytnie przywiązywanie się do nazwisk (Konarski, Nowakowski na igrzyskach), trzymanie zbyt długo jednego składu na boisku kiedy nie idzie, zbyt późne zmiany lub ich całkowity brak. Myślę też, że z biegiem czasu dochodziły do tego konflikty z niektórymi graczami (co pewnie nie zawsze było jego winą). Kto jego następcą to czas pokaże, jednak przede wszystkim za mistrzostwo świata po prostu WIELKIE DZIĘKI STEFAN.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Lider Polaków doceniony. Oto najlepsza siódemka igrzysk olimpijskich w Rio według WP SportoweFakty

  Z wyborami redakcji można sie zgodzić mniej lub bardziej, generalnie są w porządku. Jednak bardzo razi brak Mortena Olsena. Jak dla mnie to on, a nie Hansen był MVP tych igrzysk. Zawodnik sprowadzony z wakacji, który przez ostatnie lata nie odgrywał praktycznie żadnej roli w kadrze duńskiej, nagle gra turniej życia i jest liderem Duńczyków. Asysty, gra jeden na jeden, niesygnalizowane rzuty, ma wszystko co powinien miec środkowy rozgrywający najwyższej klasy.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Rio 2016: mistrzowie horrorów wkraczają w decydującą fazę. Przed nami Słowenia

  Jak ktoś juz wcześniej napisał ustawienie obrony przez większość część gry w systemie 5-1 będzie samobójstwem w starciu ze Słoweńcami. Mają szybkich, niezwykle dynamicznych graczy drugiej linii więc w tym systemie, przy nienajlepiej radzących sobie w defensywie Siwym grającym na jedynce i Kusem na środku nie mamy większych szans na zwycięstwo. Stańmy agresywnym 6-0, z Kusem na środku, który popełnia masę błędów, jednak jestem przekonany, że jeżeli będzie miał koło siebie Kaczkę, Dzidziusia, Lijka czy Sypę to jego błędy ogranicza się do minimum. Zagrajmy dzisiaj o zwycięstwo, a kogo przydzieli nam los w ćwierćfinale, to nie do końca od nas zależy. Do boju!!

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Bartosz Kurek: Na temat kontraktu będę rozmawiał w późniejszym terminie

  Myslę, że głównym celem Resovii powinno być zatrzymanie u siebie Bartka, jest to jedyny zawodnik Pasów w tym sezonie, który gra na wysokim poziomie. Gdyby nie on, to Resovia była by duzo niżej w tabeli i nie biła by sie do samego końca o miejsce w finale. Jeżeli Kurek dobrze czuje się w Rzeszowie, to nic nie stoi na przeszkodzie aby tam został. Jeżeli chce zmienić otoczenie bo np. uważa, że Resovia nie zapewni mu gry na odpowiednim poziomie to może zmienić klub. Jak było widać w ostatnich latach, zagraniczne wojaże nie za bardzo mu służą, co nie znaczy, że musi tak być i tym razem. Jeżeli chodzi o polskie kluby, to może Lotos, który nie ma atakującego na odpowiednim poziomie. Anastasi uwielbiał Kurka i był u niego zdecydowanym liderem w kadrze. Może ZAKSA, która też nie ma młota z prawdziwego zdarzenia. Pożyjemy, zobaczymy...

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Puchar EHF: Andrzej Rojewski nie uratował Magdeburga

  Czy ktoś może wie coś więcej na temat Romana Sidorowicza? Na jakiej gra pozycji dokładnie, kiedys sprawdzałem to chyba na lewym skrzydle, ale nie wiem czy sie nie przekwalifikował na środek rozegrania. Gra w najlepszym szwajcarskim klubie, nie wiem czy reprezentuje poziom, który mógłby predestynować go do gry w reprezentacji Polski...? I czy on sam ewentualnie chciałby w ogóle w niej grać, może czuje sie bardziej Szwajcarem?

 • Kuba_Kowalski otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

 • Kuba_Kowalski lubi Komentarz

  Szkoda, bo wg. mnie Marcin jest bramkarzem, który swoją postawą, wewnętrzną energią, szaleństwem potrafi pozytywnie wpłynąć na zespół, nawet wtedy kiedy gra nie idzie. Do tego jest zawodnikiem turniejowym z mocną psychiką. Zupełnie inaczej niż Wyszu, który jest cichy, raczej schowany za plecami Kasy, a w turnieju dobrze zagra maks. jeden mecz. Niestety od kilku lat jest lansowany na drugiego bramkarza, przez co spycha Wichurę na trybuny, a nie zawsze powinno tak być. W Serbii, kiedy Kasy zabrakło z powodu kontuzji, to Wichura był pierwszym bramkarzem i o czymś to chyba świadczy. Wyszu przez ten lata, dobrze zagrał jeden mecz tj. ze Szwecją dwa lata temu. To chyb a jednak trochę mało. W klubie za rywala ma Sierrę, który posadził go na ławie, a nie jest jakimś niesamowitym bramkarzem. W obecnej dyspozycji to Wichura wygląda najmocniej ze wszystkich bramkarzy kadry i nie piszę tego jedynie na podstawie tego, co zobaczyłem we wczorajszym meczu.

 • Kuba_Kowalski lubi Komentarz

  Z tym Paczkowskim to może nie przesadzajcie co? Każdy wie, że Paweł miał spore problemy zdrowotne, ale ten chłopak ma ogromny potencjał i jeśli zdrowie pozwoli powinien być ostoją tej kadry na długie lata i już powinien się w niej ogrywać.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Marcin Wichary zachwyca! Bramkarz zatrzymał Vive Tauron Kielce

  Szczerze to żal mi Wichury. Tak naprawde przez lata jest bardzo niedocenianym zawodnikiem, zarówno w kadrze jak i w klubie. Nie jest to i nigdy nie był może zawodnik, o którym można by powiedzieć, że jest jednym z najlepszych na świecie, ale przez całe lata kariery poniżej pewnego poziomu nie schodził. Dla mnie osobiście powiniem grac na najważniejszych imprezach obok Szmala, bo z całym szacunkiem dla Wyszomirskiego jest on wiecznym talentem i chyba jedynie dla tego gra, a latka lecą, przecież ma już 28 lat. Bardzo kibicuje Wicharemu, żeby załapał się do kadry na turniej eliminacyjny, a później na same Igrzyska Olimpijskie.

 • Kuba_Kowalski otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Wszech Czasów

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Mateusz Jachlewski: Szkoda mi tych lat. Milczałem, bo chciałem być fair

  "- Już od pewnego czasu z moim zdrowiem było lepiej, ale nie mogłem tak po prostu pójść i powiedzieć trenerowi: "wracam, proszę mnie powołać!". Chciałem być fair wobec kolegów z drużyny oraz całej reprezentacji. Stąd moje milczenie i pozostawanie w roli rezerwowego."
  Wy chyba nie czytacie artykułów przed ich skomentowaniem... Jachlewski już od jakiegoś czasu był zdrowy i gotowy do gry (przypuszczalnie mogłoby to być kilka miesięcy lub nawet rok), więc nie jest to nagłe ozdrowienie jak napisałeś...

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Mateusz Jachlewski: Szkoda mi tych lat. Milczałem, bo chciałem być fair

  Przez ostatnie miesiące na tym forum przelała sie fala krytyki pod adresem Mateusza. Często była ona po prostu niesłuszna.
  Według samego zawodnika sytuacja wyglądała tak, że problemy z plecami nie pozwalały mu przez ostatnie lata na łączenie gry zarówno w klubie i reprezentacji. Nie mamy prawa go oceniać, nie jesteśmy członkami sztabu medycznego Vive, a jeżeli sam zawodnik tak mówi, to nie widzę powodu dla którego nie mamy mu wierzyć. Jachlewski to zawodnik, który właściwie nieprzerwanie od 2004 do 2012 r. grał w kadrze. Z tego co mówi, prawdopodobnie juz pod koniec kadencji Bieglera (czyli np. na ME w Polsce) mógł reprezentować barwy narodowe, ale chciał pozostać fair wobec pozostałych zawodników i opinii publicznej, w tym pewnie i kibiców. Aktualnie jest nowe rozdanie, nowy trener, który bardzo dobrze zna Mateusza z klubu.
  Poza tym tylko kompletny ignorant nie dostrzeże tego, jak Jachlewski rozwinął się pod okiem Talanta, z reszta jeszcze jak klub prowadził Wenta, kiedy kielczanie zajęli 3. miejsce w LM grał już na wysokim poziomie. Jest on świetna alternatywa dla obrony 5-1, o której Biegler nie miał pojęcia i w ogóle jej nie stosował. Tak więc ja osobiście jestem bardzo zadowolony z jego powrotu do reprezentacji, ponieważ najprościej rzec ujmując podniesie on jej poziom sportowy.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do Maciej Gębala: Czuję się mocniejszy psychicznie

  Miałbym również baczenie na Marka Daćkę. Jest jeszcze stosunkowo młody, dobre warunki, może grać w obronie i w ataku. Spoglądając na nick może mógłbys coś więcej powiedzieć o aktualnej dyspozycji Łukasza Rogulskiego, który w poprzednim sezonie w Supelidze był naprawdę wyróżniającym się zawodnikiem.

 • Kuba_Kowalski lubi Komentarz

  W cywilizowanym kraju jutro zebraliby się ludzie decyzyjni w związku, ustalili jakie człowieka szukają, później przez 2-3 przedstawiali kandydatury, a w następnym tygodniu prezes powinien negocjować kontrakt z trenerem. W ZPRP trzeba przygotować konkurs i modlić się, żeby zgłosił się ktoś konkretny, bo nagle może okazać się, że pozostanie wybór pomiędzy Cieślikowskim, a anonimowym trenerem z zagranicy, bo tylko oni spełnią wymogi formalne ZPRP. Dla mnie kandydatów jest dwóch - Przybecki i Dujshebajev, z którym pomimo kontraktu z Węgrami można rozmawiać. Prezes powinien spotkać się z każdym z nich i negocjować. Niech przedstawią swoją wizję prowadzenia kadry oraz warunki finansowe i niech prezes, czy rada trenerów zadecyduje. Konkurs znów spowoduje, że nie będzie pomocy z ławki trenerskiej w czasie meczu.

 • Kuba_Kowalski napisał/a komentarz do EHF Euro 2016: Dwóch Polaków nominowanych do Drużyny Gwiazd!

  Starałem się oglądać rzetelnie mecze ME w Polsce. Nie mówię, że oglądałem wszystkie od 1. do 60. minuty, ale jednak trochę zobaczyłem. I co do niektórych kandydatur mam spore zastrzeżenia. Bo albo kogoś brakuje albo ktos został nominowany na wyrost, chyba tylko za nazwisko.
  Co do bramkarzy sie zgodzę. Poza wspomniana grupą wyróżniłbym bramkarzy Rosji i Białorusi, którzy zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony. Niestety brak Szmala jak najbardziej zasłużony, ponieważ bardzo dobre występy przeplatał bardzo złymi.
  Lewe skrzydło - nie wiem z jakiego powodu jest Ugalde, a nie ma jego kolegi z zespołu Rivery. Owszem Ugalde grał skutecznie, ale jednak na tych mistrzostwach był raczej rezerwowym i to jego konkurent wiódł prym w swoim zespole, bardzo skutecznie i efektownie wykonując również karne. Kallman tez chyba trochę za nazwisko, jak dla mnie niczym szczególnym się nie wyróżnił, z resztą w pewnym momencie odniósł kontuzję. Można było w tym gronie umieścić Norwega Magnusa Jondala.
  Lewe rozegranie - wypadałoby się zgodzić, może Dissinger mógłby być, ze Szwecji może bardziej L. Nilsson, no i zdecydowanie Li Hansen z Norwegii. Chyba nie do końca był to też turniej Mikkela Hansena. a może Kola od nas (to raczej bardziej przez sympatię)
  Środek rozegrania - Karabatić nie imponował formą, nie był liderem swojego zespołu. Damgaard chyba zbyt wcześnie, dobre występy przeplatał słabymi, ale jest młody to zrozumiałe. Duvnjak raczej też za nazwisko.
  Prawa połówka - to nie jest turniej Maquedy, choć Hiszpanie grają w półfinałach, więc jeszcze wszystko możliwe. Zamiast Reinkinda jego kolega z kadry Tonnesen. Jak dla mnie póki co główny kandydat do siódemki turnieju, świetny gracz.
  Prawe skrzydło - tutaj pełna zgoda. Nieźle zaprezentowali się ponadto Baranow z Białorusi i Gieorgiewski z Macedonii. A Norweg Bjoernsen to kandydat do naprawdę dużego transferu do najmocniejszych klubów Europy.
  Koło - Sorhaindo raczej na wyrost. Na tym turnieju nie było jednego zawodnika, który wybiłby się ponad przeciętność. Sypa dobrze, jednak tylko przez pierwszą fazę. Mnie osobiście podobała się gra Marino Maricia z Chorwacji, który godnie zastąpił Voriego.
  Obrońcy - to obrońcy najlepsi w Europie już od lat, więc kogo by nie wybrali będzie sprawiedliwie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.