• Jubileuszowa "Flandryjska Piękność" czeka na swojego króla - zapowiedź

  Już w niedzielę o poranku na belgijskie, najeżone brukowanymi odcinkami drogi wjadą największę kolarskie gwiazdy, spośród których późnym popołudniem wyłoniony zostanie zwycięzca 100. edycji wyścigu Ronde van Vlaanderen. "Flandryjska Piękność" wraz z odbywającym się tydzień później Paryż-Roubaix jest (…)

  Więcej

 • Jeszcze rower czy już motocykl?

  Cóż, ostatnio obiecałem, że będę pisał regularnie, a od ostatniego wpisu minęło 10 miesięcy. Tym razem powiem tylko, że jeśli znajdę czas, chęci i ciekawy temat to postaram się to przelać na "wirtualny papier", nie będę składał wiążących obietnic, i tak złamałem już za dużo noworocznych postanowień, (…)

  Więcej

 • Przewodnik po Ardeńskich Klasykach.

  Przed nami tydzień kolarskich zmagań w Beneluksie. Rozpoczynając od zbliżającej się niedzieli fajni dwóch kółek z pewnośią z zaciekawieniem będą śledzić wydarzenia odbywające się na drogach wiodących przez pasmo Ardenów, na których odbywać się będą wyścigi: Amstel Gold Race, La Fleche Wallonne i Liege-Bastonge-Liege. (…)

  Więcej

 • Paryż-Roubaix - zapowiedź

  Przed nami chyba najbardziej wyczekiwany przez fanów kolarstwa wyścig jednodniowy. 27 sekcji brukowych, które znalazły się na trasie tegorocznej edycji gwarantują emocje od samego początku zmagań. W tym wyścigu nie ma miejsca na odpoczynek, trzeba być niezwykle mocnym zarówno fizycznie, jak i psychicznie, (…)

  Więcej

 • Wyścig dookoła kraju Basków - zapowiedź

  Nie opadły jeszcze emocje związane z niezwykle interesującymi wydarzeniami do jakich doszło na trasie tegorocznego Ronde van Vlaanderen, a oczy fanów kolarstwa już zwracają się ku krajowi Basków. Od jutra na tym górzystym, a więc ciekawym z punktu widzenia miłośników dwóch kółek terenie rozpoczyna się (…)

  Więcej

 • RvV: Kristoff zgarnia kolejny kolarski monument!

  Po Mediolan-San Remo sprzed roku, norweski kolarz Alexander Kristoff odnosi kolejny ogromny sukces w karierze. Tym razem jego łupem padło Ronde van Vlaanderen - jeden z najważniejszych wyścigów rozgrywanych w pierwszej części sezonu. "Na kresce" Norweg bez najmniejszych problemów poradził sobie ze swoim (…)

  Więcej

 • Ronde van Vlaanderen - zapowiedź

  Ze względu na to, że to mój pierwszy post na blogu, chciałbym się przywitać. Jestem Kacper i w miarę możliwości postaram się pisać o tym, co dzieje się w kolarskim świecie i w przypadku większej weny oraz nadmiaru wolnego czasu czasem również o wydarzeniach z piłkarskich boisk. Zapraszam wszystkich (…)

  Więcej