WTA Estoril: Portugalczycy już bez reprezentantek

Wszystkie rozstawione zawodniczki, które grały dzisiaj swoje mecze, awansowały do drugiej rundy, ale nie bez problemów. Numer jeden turnieju Flavia Pennetta i numer dwa - Maria Kirilenko awansowały do drugiej rundy po trzysetowych pojedynkach ze znacznie niżej sklasyfikowanymi tenisistkami.

Karolina Krawczyk

Włoszka Pennetta obecnie 27. w rankingu przegrała pierwszego seta swojego meczu z Austriaczką Yvonne Meusburger (82. miejsce na świecie). Jednak szybko o tym zapomniała i pokazała, kto Estoril jest faworytką do tytułu. Flavia w tym roku wygrała już dwa turnieje: w Vina del Mar i w Acapulco. Teraz czeka ja spotkanie z Iwetą Benesową. Czeszka pokonała reprezentantkę gospodarzy, grającą z dziką kartą, Nuezę Silvię, oddając tylko dwa gemy. Inna Portugalka - Michelle Larcher de Brito też nie dała rady swojej przeciwniczce - musiała uznać wyższość Chorwatki Sany Mamic i tym samym gospodarze turnieju zostali już bez swojej zawodniczki.

206. rakieta świata - Stefanie Vögele - niespodziewanie sprawiła kłopot rozstawionej z dwójką Rosjance Marii Kirilenko. Zupełnie nieznana 18-latka z Szwajcarii wykorzystała słabą dyspozycję serwisową Kirilenko (6 podwójnych błędów) i wygrała tie-break drugiego seta. Wyłoniona w kwalifikacjach w decydującym secie zdobyła już tylko jednego gema.

Corinna Dentoni (Włochy, Q) - Rossana de los Ríos (Paragwaj) 6:2, 2:6, 6:3

Sanda Mamic (Chorwacja) - Michelle Larcher de Brito (Portugalia, WC) 2:6, 6:0, 6:4

Iweta Benesowa (Czechy) - Neuza Silva (Portugalia, WC) 6:0, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)