Pierwszy mecz dla Cracovii

W pierwszym meczu finałowym PLH Comarch Cracovia pokonała wyraźnie w Tychach tamtejszy GKS 5:1. Bohaterem meczu był Marek Badžo, zdobywca trzech bramek.

Michał Gałęzewski

Już w drugiej minucie pierwszą szansę na bramkę mieli Tyszanie, jednak szansy nie wykorzystał Adrian Parzyszek.Krakowianie nie dawali jednak za wygraną, w odpowiedzi na akcję Parzyszka spod niebieskiej strzelał Oktawiusz Marcińczak. Pierwszą bramkę strzelili właśnie Krakowianie. Po dobrze rozegranym wznowieniu do bramki Arkadiusza Sobeckiego krążek skierował bohater tego spotkania, Marek Badžo. W 6. minucie kolejne szanse na bramkę miały Pasy, które grały w przewadze, jednak swoją klasę w tym okresie gry potwierdził Arkadiusz Sobecki. Pierwsza tercja była rozgrywana w tempie godnym finału. Przeważała Cracovia, lecz pod koniec tercji Tyszanie wykorzystali zawahanie w szeregach krakowian i w osłabieniu bramkę strzelił Sławomir Krzak.

Na początku drugiej tercji zaatakowali Tyszanie - najpierw Tomasz Wołkowicz, zaś chwilę później Michał Woźnica. Bramkę strzeliła jednak Cracovia. W 24. minucie strzelał Leszek Laszkiewicz, a dobijał Damian Słaboń i było 2:1 dla Cracovii. Poza akcją Sebastiana Gonery ciągle atakowała Cracovia i to przyniosło skutek. W 29. minucie sędzia zasygnalizował faul GKS-u, zjechał Radziszewski i przewagę wykorzystał dobrze grający Badžo. Pod koniec tercji zawodnicy obu drużyn mięli szanse na strzelenie bramek, jednak ostatecznie druga tercja zakończyła się wynikiem 3:1 dla Pasów.

W ostatniej części gry było wiele wykluczeń, jednak mimo wielu prób zespołom nie udawało się tego wykorzystać. Po powrocie jednego z zawodników GKS-u czwartą bramkę dla Cracovii strzelił precyzyjnym strzałem Mihalik, a trzy minuty później trzecią bramkę w meczu strzelił Badžo. Mimo czterobramkowej przewagi ataki Krakowian nie ustawały. W 56. minucie Daniel Laszkiewicz uderzył w słupek i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Cracovii.

GKS Tychy ? Comarch Cracovia 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
0:1 ? Marek Badžo (Sebastian Kowalówka) 3:07
1:1 ? Sławomir Krzak (Łukasz Sokół) 18:23
1:2 ? Damian Słaboń (Leszek Laszkiewicz) 23:10
1:3 ? Marek Badžo (Sebastian Witowski) 28:39
1:4 ? Jozef Mihalik (Jarosław Kłys) 49:17
1:5 ? Marek Badžo (Sebastian Kowalówka, Sebastian Witowski) 52:43

GKS Tychy: Sobecki (Witek) ? Gonera, Gwiżdż, Proszkiewicz, Parzyszek, Woźnica ? Jakeš, Sokół, Wołkowicz, Krzak, Bagiński ? Piekarski, Śmiełowski, Jakubik, Garbocz, Sarnik ? Kotlorz, Majkowski, Gawlina, Frączek, Matczak.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Jakubowski) - Csorich, Kuc, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Buril, Marcińczak, Piotrowski, Pasiut, Drzewiecki - Noworyta, Kłys, Verčik, Mihalik, Hlouch ? Wajda, Landowski, Badžo, Kowalówka, Witowski.