MŚ juniorów: Garczyńska dziewiąta w Moskwie

Karolina Garczyńska zajęła w niedzielę dziewiątą pozycję w wyścigu ze startu wspólnego szosowych mistrzostw świata juniorów w Moskwie. Polacy wracają do domu bez medalu.

Krzysztof Straszak

Mistrzami świata zostali Belg Jasper Stuyven, który wygrał finisz dziewięcioosobowej grupki, oraz Włoszka Rossella Callovi, lepsza na ostatnich metrach od Francuzki Pauline Ferrand Prevot, która wywalczyła w stolicy Rosji drugi srebrny medal.

Najlepsze miejsce Polaka podczas szosowego czempionatu to ósme Łukasza Wiśniowskiego podczas piątkowej jazdy na czas. W niedzielę najlepsi w naszej kadrze chłopców byli Konrad Tomasiak (34.) i Wojciech Migdał (45.), którzy stracili do zwycięzcy po 24 s.

Oprócz Wiśniowskiego, triumfatora Wyścigu Pokoju dla juniorów, rywalizację na rundach w Moskwie (135 km) ukończył też Marek Kulas z gdyńskiej Floty, na oficjalnej liście startowej powiązany datą urodzenia z... byłym czołowym polskim kolarzem o tych samych personaliach, triumfatorem Tour de Pologne 1986.

We wtorek w Moskwie startuje druga część światowego czempionatu juniorów, a akcja przenosi się na welodrom Krylackoje, gdzie będą rywalizowali najlepsi młodzi torowcy.

Mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie szosowym i torowym, Moskwa (Rosja)
niedziela, 9 sierpnia 2009
wyniki, wyścigi ze startu wspólnego:

chłopcy, 135 km:

1. Jasper Stuyven (Belgia) 3:25,28 godz. (śr. 39,422 km/h)