Przegrana Zagłębia po dobrym meczu

To było prawdziwe święto piłki ręcznej. W Chocianowie Zagłębie Lubin zmierzyło się w towarzyskim meczu z niemiecką Lubeką, w składzie której gra trzech reprezentantów Polski. Lepszy okazał się zespół beniaminek Bundesligi, wygrywając 29:25 (15:13). Jednak jak podkreślali sami zawodnicy wynik nie był sprawą najważniejszą.

Łukasz Lemanik

Początek spotkania należał do podopiecznych Jerzego Szafrańca. Zagłębie przez kwadrans prowadziło różnicą jednej-dwóch bramek. Na pierwsze prowadzenie w meczu Lubeka wyszła w 16. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Tomasz Tłuczyński. W 24. minucie beniaminek Bundesligi wygrywał 11:9, ale niespełna pięć minut później Zagłębie doprowadziło do remisu i wyszło na prowadzenie 13:12. Ostatnie bramki w tej części spotkania były autorstwa zawodników Lubeki i do przerwy było 15:13 dla niemieckiej drużyny.

Na początku drugiej połowy Zagłębie odzyskało prowadzenie. W 37. minucie podopieczni Jerzego Szafrańca wygrywali 19:17. Dwubramkowa przewaga utrzymywała się do 40. minuty, wtedy do głosu doszli zawodnicy Lubeki. W 47. munucie był jeszcze remis po 22, ale ostatnie fragmenty gry należały już do "czerwono-czarnych". Lubeka systematycznie powiększała przewagę, która ostatecznie wyniosła cztery bramki. Zagłębie przegrało z Lubeką 25:29, ale na tle wyżej notowanej drużyny zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Na parkiecie zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy udowodnili, że mogą być dużym wzmocnieniem drużyny w zbliżającym się sezonie.

- Przegraliśmy, ale możemy być zadowoleni ze swojej gry. Myślę, że jeśli ten sparing odbył by się trochę później moglibyśmy pokusić się o wygraną. Najważniejsze, że mogliśmy sprawdzić się na tle, tak dobrej drużyny jaką jest Lubeka i wypadliśmy całkiem dobrze - mówił po meczu Tomasz Kozłowski.

MKS Zagłębie Lubin - TuS N-Lübbecke 25:29 (13:15)