WTA Los Angeles: Porażka Radwańskiej w finale debla

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko przegrały z Chia-Jung Chuang i Zi Yan w finale turnieju gry podwójnej Women's Tennis Championships na kortach twardych w Los Angeles (z pulą nagród 700 tys. dolarów).

Pierwszy set był w wykonaniu Polki i Rosjanki bardzo słaby. Przegrały pięć kolejnych gemów i dopiero w szóstym gemie były w stanie nawiązać równorzędną walkę z Chuang i Yan. Miały dwa break pointy, ale ich nie wykorzystały i przegrały seta do zera. W całej partii wygrały zaledwie 33 proc. piłek przy własnym podaniu, podczas gdy Tajwance i Chince serwis dał 67 proc. punktów.

Wreszcie w drugim secie Polka i Rosjanka utrzymały własny serwis zapisując na swoje konto gema otwarcia. W czwartym gemie nie wykorzystały one break pointa i w secie był remis 2:2. W szóstym gemie Radwańska i Kirilenko dopięły swego. Przełamały rywalki i po utrzymaniu własnego podania prowadziły 5:2.

Chuang i Yan odrobiły jednak stratę breaka i zbliżyły się na 4:5. Polka i Rosjanka zakończyły tego seta przy serwisie rywalek, a wydatnie pomogła im Yan, która w 10. gemie popełniła dwa podwójne błędy serwisowe.

W super-tiebreaku Chuang i Yan objęły prowadzenie 5-2, a następnie 6-3. Kirilenko i Radwańska raz odebrały serwis rywalkom i przegrywały i po wygraniu dwóch własnych podań zbliżyły się na 6-7, ale za chwilę na kolejne dwa punkty odskoczyły Tajwanka i Chinka. A to oznaczało dla nich trzy piłki meczowe. Wykorzystały drugą z nich i po 81 minutach gry sięgnęły po tytuł.

Radwańska i Kirilenko przegrały drugi wspólny finał. W lutym w Dubaju nie dały rady Carze Black i Liezel Huber. Polka swój jedyny deblowy tytuł zdobyła w 2006 roku w Stambule (wspólnie z siostrą Urszulą). Rosjanka w grze podwójnej triumfowała pięciokrotnie (Birmingham 2004, Tokio 2005, Doha 2007, Estoril i Cincinnati 2008).

Women's Tennis Championships, Los Angeles (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 700 tys. dol.
niedziela, 9 sierpnia 2009
wynik

finał gry podwójnej:

Chia-Jung Chuang / Zi Yan (Tajwan/Chiny) - Maria Kirilenko / Agnieszka Radwańska (Rosja/Polska) 6:0, 4:6, 10-7

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)