Reprezentacja kadetów przegrała z Rosją

Po dwóch zwycięskich spotkaniach z reprezentacją Rosji, podopieczni trenera Grzegorza Rysia ulegli ekipie Sbornej 1:4. Mecze z brązowymi medalistami Mistrzostw Europy były ważnym elementem przygotowań przed rozpoczynającymi się pod koniec sierpnia Mistrzostwami Świata kadetów w piłce siatkowej.

Arkadiusz Dziublak

Polska - Rosja 1:4 (18:25, 21:25, 20:25, 22:25, 15:10)

Reprezentacja Polski kadetów rozegrała trzy kontrolne spotkania z ekipą Rosji. Trenerzy obu ekip umówili się, że pojedynki będą toczone na dystansie pięciu setów, bez względu na wynik. Dwa pierwsze mecze rozegrane w Biłgoraju i Jedliczu zakończyły się sukcesem polskich kadetów, odpowiednio: 4:1 i 3:2. Trzeci pojedynek, rozegrany w Krośnie, to już dominacja ekipy Sbornej, która zdecydowanie wygrała cztery pierwsze sety. Rosjanie musieli uznać wyższość naszych kadetów jedynie w piątym secie, który toczył się do 15 wygranych punktów.

Pojedynki kontrolne z ekipą rosyjskich siatkarzy były bardzo ważnym elementem w przygotowaniach do zbliżających się Mistrzostw Świata kadetów, które odbędą się we Włoszech w dniach 28 sierpnia - 6 września. W poprzednich Mistrzostwach Świata, rozgrywanych w Meksyku w 2007 roku, nasi młodzi siatkarze zajęli 5. miejsce. W kadrze, którą opiekował się wtedy Karol Janaszewski prym wiedli tacy siatkarze jak: Paweł Zatorski, Maciej Krzywiecki, Karol Kłos czy Fabian Drzyzga. Niektórzy z nich mają już za sobą debiut w pierwszej reprezentacji Polski.

Po niezbyt udanym występie juniorów na Mistrzostwach Świata w hinduskim Pune (zajęli 9. miejsce), kibice siatkówki mają nadzieję, że podopieczni trenera Grzegorza Rysia spiszą się znacznie lepiej od swoich starszych kolegów i poprawią swoje osiągnięcie z Meksyku.