LGP w Courchevel: Denis Kornilov najlepszy w serii próbnej

Rewelacyjnie spisujący się w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix - Denis Kornilov wygrał serię próbną przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Narodów. Rosjanin poszybował na odległość 130m. Na drugim miejscu uplasował się lider Pucharu Świata na igelicie - Szwajcar Simon Ammann (120m), a trzeci był powracający po kontuzji do rywalizacji - Fin Janne Happonen (126m).

Maciej Mikołajczyk

Najwyżej z Polaków niespodziewanie sklasyfikowany został Maciej Kot, który w swojej próbie uzyskał 119,5m, co dało mu 19. lokatę. Nieco gorzej spisał się Adam Małysz. Lider naszej ekipy osiągnął 111,5m, co wystarczyło mu na zajęcie 23. miejsca. Na 37. pozycji sklasyfikowany został Marcin Bachleda, 40. Krzysztof Miętus, a 41. Łukasz Rutkowski. Najsłabiej z podopiecznych Łukasza Kruczka wypadł Kamil Stoch. Mieszkaniec Zębu "wylądował" aż siedem oczek niżej od brata byłego mistrza świata juniorów.