Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Anioły w coraz głębszym kryzysie, jest ósma porażka (relacja)

  Nice jest już sponsorem 1 LŻ i pewnie nie bez powodu wybrało taki sponsoring.
  Problem sponsora w Toruniu nie wynika z ich braku, bo jest kilka firm, które byłoby stać na wydatek podobny TFS. Tu chyba chodzi o ogólny klimat wokół tego sportu w tym mieście.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Nie było pola do roszad taktycznych (komentarze)

  ... i sprężynek. Nie ma czegoś takiego jak jednostronna wina, a moje pytanie było bardziej retoryczne. Jeśli jest problem z zawodnikami, w tym przypadku niemal wszystkimi, to znaczy że ktoś odpowiedzialny za zdrowe funkcjonowanie klubu jest problemem samym w sobie.
  Teraz to już "zabawa" w rosyjską ruletkę, wypali czy nie? Stawka podobna, być albo ginąć. @MartinezZz słusznie zauważył, że I liga to puste trybuny. Może nie od razu, bo pewnie cena była by atrakcyjna, a i przeciwnik na swój sposób egzotyczny, do tego zwykła ludzka ciekawość... do którejś porażki, bo toruński kibic jest bardzo wybredny i specyficzny. Całkiem realna niestety byłaby ścieżka Polonii Bydgoszcz... chociaż Toruń ratuje w jakimś sensie MotoArena i może znalazłby się jakiś "bogaty wujek" widzący interes w produkcie 1-szo ligowym.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Nie było pola do roszad taktycznych (komentarze)

  Słyszałem o tych problemach z żoną, a wraz z innymi problemami to samonapędzający się mechanizm generujący co rusz słabe wyniki. Ja go jako człowieka rozumiem, po tym jak Ward usiadł na wózku, dało się odczuć, że stracił nie tylko kumpla z toru, ale i pewność siebie. To się piętrzy, a problem z żoną + słabe wyniki = jeszcze słabsza postawa i kondycja psychiczna. Holder w Toruniu zdziadzieje do końca. Musi się stać wyrwać dla swojego dobra. Wraz z punktami przyjdzie odbudowa psychiczna.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Nie było pola do roszad taktycznych (komentarze)

  Niby tak, ale co byś chciał od niego usłyszeć? Holder jest w mentalnym odwrocie od żużla i chyba zdaje sobie sprawę, że jest to jedno z ostatnich spotkań w toruńskim kewlarze.

  Swoją drogą ciekawe, gdzie będzie trzaskał pod komplet w przyszłym sezonie. Bo że zacznie punktować, wskazuje stała już od kilkunastu tendencja. Ci, którzy z Torunia odchodzą po nieudanym sezonie/sezonach w kolejnych jadą zdecydowanie lepiej. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość.

  W czym/kim zatem problem? W zawodnikach czy pewnymi osobami w klubie?

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Anioły w coraz głębszym kryzysie, jest ósma porażka (relacja)

  Wiem, że mamy długą listę mniejszych sponsorów, ale bez sponsora głównego nie dało by rady dopiąć budżetu i zmontować składu na EL. Zresztą, paradoksalnie z odpowiednim budżetem też jak widać nie ma gwarancji... ten sezon wybitnie to pokazuje.

  I tak, jestem (jak i wielu innych toruńskich kibiców) za odejściem Termosa.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Anioły w coraz głębszym kryzysie, jest ósma porażka (relacja)

  Czytaj uważniej; "Termos może zabrać portfel i kaska od mniejszych sponsorów może nie być imponująca. Nieszczególnie mnie to martwi, bo co tu ukrywać - wizerunkowo dramat.".
  Może nie napisałem tego wprost, ale chyba da się zauważyć brak większej troski o dalsze decyzje Termosa?

  Oczywiście osobną sprawą jest racjonalna obawa o dalsze finansowanie klubu, bo ktoś musiałby choćby w połowie wyłożyć tyle, co daje PT.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Get Well - Betard Sparta: Anioły w coraz głębszym kryzysie, jest ósma porażka (relacja)

  Nowy menago będzie miał niezły ból głowy przed budowaniem drużyny na sezon 2018. A trzeba będzie tworzyć ekipę od podstaw, ciekawe też w jakim limicie budżetowym? Termos może zabrać portfel i kaska od mniejszych sponsorów może nie być imponująca. Nieszczególnie mnie to martwi, bo co tu ukrywać - wizerunkowo dramat.
  Zmiany są potrzebne, bo to, że w Toruniu są jakieś zgrzyty wiadomo od kilku sezonów, tylko jakoś się kulało. Prawda jednak jest taka, że przy takim wsparciu finansowym, infrastrukturze, opinii pracodawcy płacącego na czas powinniśmy stać sportowo dużo lepiej.
  Cóż, w tym roku zatarło się na amen i nie ma co naprawiać. Jak coś się kompletnie zepsuje, to się utylizuje. Trzeba wyciągnąć wnioski, przemeblować klub od toromistrza po prezesa, a nad składem posadzić kogoś bez układów czy sympatii, przy wsparciu opinii (malejącej liczby, a jakże) kibiców.

  Czas na radykalne działania, bo to co się obecnie wyprawia to dramat. Lepsza walka o środek tabeli i budowanie nowego zespołu, niż pompowanie milionów w projekt, który nie ma już żadnych perspektyw. W tym Ferrari za miliony, zamiast silnika jest piec węglowy, a za kółkiem siedzą osoby nieodpowiedzialne...

  P.s. oczywiście nie chcę tutaj umniejszać Sparcie, pojechali fajny mecz i zasłużenie wygrali! Ciekawa ekipa, warta obserwacji w walce o medale.

 • Zbeer napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jakiś link? Bo wygasły

 • Zbeer napisał/a komentarz do MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń

  Wiadomo na co czekają. Na kary z centrali. I oby się doczekali, kombinatorzy.

 • Zbeer napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To juz grubo podchodzi pod kombinacje. Można było w 20 minut zrobić tor, a kombinuje się już półtorej godziny odstawiając szopkę!

 • Zbeer napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Sędziego dać na alkomat. Chyba nie trybi dnia, godziny, pory roku i pogody.

 • Zbeer napisał/a komentarz do MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń

  O czy ty do nas rozmawiasz? Z asfaltu zgarnia się nadmiar, jeśli trzeba brona z lekka rusza wierzch i jazda.

 • Zbeer lubi Komentarz

  Dla nas dobrze, jemu też wygodniej... ale czy lepiej?

  Z dużą przyjemnością przeczytałem Waszą wymianę zdań w tej dyskusji. Jest tak inna od tej zaplutej zodzienności komentarzy na SF, że aż miło.

  Myślę, że Adrian jako jedyny w tej chwili zostawia serce (i niestety często kawałki innych organów - np. skóra :) ) na torze między innymi dlatego, że jest wychowankiem Torunia. Sądzę, że to dla niego bardzo ważne - duma z miasta, klubu i poparcie kibiców. W innym klubie mógłby sie poczuć nawet zagubiony i napewno mniej zmotywowany. On nie jeździ "tylko" dla pieniędzy. Gdzie indziej tak by było i duża część jego motywacji mogłaby zniknąć. Uważam, że osiągnął pułap, którego już znacząco nie przeskoczy, a tylko w takim celu możnaby się pokusić o zmianę otoczenia.

  Myślę, że Adrian jednak powinien zostać, pytanie tylko, czy w razie (tfu, tfu) spadku, będzie chciał jeździć w niższej lidze?

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Dzięki :) Jeśli jest z kim, to można na poziomie porozmawiać, nawet jeśli ma się odmienne zdanie. A może nawet przede wszystkim odmienne, bo lepsze starcie opinii niż potakiwanie.

  Adrian Miedziński... ostatni Mohikanin... chciałbym, aby tak było, ale specyfika tego zawodnika nie pozwala mi jednoznacznie​ go określić. Na plus dla tego chłopaka (faceta!), że wychował się jeszcze w atmosferze Apatora. To dużo, bo to nie tylko nazwa, a... hmmm świadomość wyższego rzędu ;)
  Całkiem możliwe, że dostaje jakieś + do skuteczności przez to, co ma na plastronie. Raczej się nie przekonamy, gdyby miało być inaczej. Oby nie.
  A jeśli nawet przyjdzie się pożegnać z EL, to Adriana trzeba puścić, jeśli padnie taka nuta z jego strony. Ma jeszcze parę dobrych lat do ścigania i wiele do zgarnięcia.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Dzięki za doprecyzowanie. Faktycznie! Coś takiego istniało, ale od dłuższego czasu kurtyna opadła, znikąd żadnych informacji. Zacna to jednak inicjatywa i szkoda, że podupadła. Nie stanowiła gwarantu stabilności finansowej, ale miała swój udział nie tylko w partycypowaniu budżetowym.

  Co do Miedziaka, to może zawiodłeś się moim wpisem powyżej. O Adrianie mam jednak takie zdanie, że stać go na dużo, ale jest przyblokowany jednymi barwami. To cnota i chwalebne, jest naszą dumą i symbolem. Przez tyle lat reprezentować jeden klub. Ale to ma swoje drugie oblicze. Wiedzą o tym zawodowcy wielu dyscyplin. W swojej stagnacji będzie 1 linią/dobrą 2 linią.

 • Zbeer lubi Komentarz

  W zalozeniu minimum 100 drobnych i srednich sponsorow z przedstawicielstwem w radzie nadzorczej. Kontrakt podpisywalo sie roczny, ale skladki (ustalone umowami) mozna bylo wplacac miesiecznie. Oprocz tego kazdy mogl wykupic sponsoring indywidualny na eventy np. sponsor biegu, kateringu itd. Ogolnie : suma takiego sponsoringu w duzym stopniu uzupelniala budzet klubu, jak chocby wtedy, gdy Apator zakonczyl wspolprace i nie znaleziono sponsora strategicznego. Duzo wiem co sie wtedy dzialo w klubie i ile zawdzieczamy naszym wychowankom. Dlatego jesli ktos pisze, ze Adriana trzeba wymienic to mi sie noz w kieszeni otwiera! To tak pokrotce :)

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Przewietrzenie, a raczej przeciąg jest potrzebny.

  Odniosę się jednak do Twojego "P.S":

  Do pierwszej ligi byśmy wchodzili z Igorem, Pawłem i Walaskiem. Dylematy miałby pewnie Holder, bo jego boks tak pięknie obrośnięty ozdobnym grochem i pachnący maciejką przez tyle lat... ciężko, ale pokochałby inne barwy. MJJ gdzieś na drugą linię w EL by się skusił, a Hancock - sprawa oczywista, jeśli w jakimkolwiek, to nie w toruńskim plastronie. Miedziaka sam bym wygnał... dla jego dobra. Ze łzami w oczach sam bym mu wiązał tobołek na kiju, życząc szerokiej drogi i niech mu się wiedzie na obczyźnie. Co by o Adrianie nie mówić, to jednak zawodnik na EL, choćby w drugą linię. Ale i liderować potrafi. Na moje nie rozwinął skrzydeł, zabrakło zmiany otoczenia... Dla nas dobrze, jemu też wygodniej... ale czy lepiej?

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Odkąd SF wszedł w fuzję, czy też został przejęty przez WP jestem tu sporadycznie. Bardzo możliwe, że coś przeoczyłem, acz Twoje wpisy czytam z przyjemnością. Klub 100... hmmm. Gdyby chciało Ci się coś więcej w tym temacie przybliżyć - pisz.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Tyle, że miasto ma tu niewiele do gadania. I może dobrze, bo dość już upolityczniono żużel.
  Mi się marzy inna opcja. Szeroka sieć sponsorów (mamy ich akurat sporo) i tym samym uniezależnienie od decyzji jednej osoby, wszelkie ustalenia podejmowane przy gremium. Współudział kibiców jako jednego z głównych sponsorów przy budowaniu składów, układaniu par. Jasna i konsekwentna polityka rozwoju na najbliższe 10 lat (w tym środki na szkolenie, doposażenia sprzętowe szkółki itd) w sumie gwarantowanej, niezależnie od sponsorów​ (partycypuje miasto w dużej mierze, jako sponsor, ale też inwestor w markę i sportową twarz Torunia).

  Swoją drogą, to pieniądze które poszły w błoto w tym sezonie na gwiazdy i wyrobników wystarczyłyby (chodzi o różnicę) na przynajmniej jeden sezon drugiej drużyny w 2 lidze. Jestem orędownikiem tego założenia od kilku lat, bo może wnieść w perspektywie kilku lat wartość nieocenioną. I o frekwencję nie trzeba by się martwić, infrastruktura jest. Zawodników też by starczyło. Tak na szybko: Puszakowski, Chrzanowski na seniorce. Do tego jeden rokujący młody obco. Pozostali w postaci juniorów i adeptów z GetWella. Wykonalne finansowo, bo tyle już wywalono w błoto.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Rozumiem Cię, ale mimo wszystko pozostanę przy moim wniosku, że sezon - skoro stracony, to dokulać się do tego 7-ego miejsca i po sezonie rozpocząć czystkę. Teraz robić burzę, to jeszcze większe ryzyko. Są umowy, zobowiązania, a i ludzkie charaktery bywają różne. Wcale nie tak nierealnym może być opcja, że któryś ze skarconych zawodników się obrazi...

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Z rozliczeniem Gajewskiego poczekał bym do końca sezonu i podsumowaniu na jakimś walnym spotkaniu. Jeden człowiek nie ma wpływu na taką padakę, a znaleźć kozła ofiarnego najprościej. Nie bronię Jacka, tylko problem w klubie jest dużo bardziej złożony. Eliminując objawy nie pozbędziemy się przyczyny.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  Terapia szokowa często zdaje egzamin, acz ryzyko jest spore. Patologia jaka miała miejsce w Bydgoszczy skutecznie położyła klub. I to jaki! Wiadomo, inne warunki, inne parchy, ale efekt ten sam. To miał być chwilowy spadek, a jest jak jest...

  U nas poszło to w drugą stronę. Znalazł się bogaty tatko i z klubu zrobiono 100% produkt komercyjny. De facto klubu już nie mamy, przynajmniej w sensie, który potrafi zrozumieć pokolenie wychowane na Bronka.
  Teraz, zamiast strategi jest marketing. Zamiast zżycia się z kibicami tak jak było kiedyś - eventy.
  Długoletnie inwestycje są nierentowne, zakłada się szybkie działanie i maksymalizację zysków kosztem obszarów marginalnych. Tym obszarem jesteś Ty, ja, my - kibice.

  Nie linczuję za zdanie o spadku, nie mam absolutnie zamiaru nawet oceniać. Co innego opiniować, ale w sytuacji spadkowej możemy kreślić warianty, a żadnego nie być pewnym.

 • Zbeer napisał/a komentarz do Greg Hancock nie jest uzależniony od Johnsa. "Próbuję różnych rozwiązań"

  To możliwe, stąd ta konsekwencja w działaniu. To jednak głupota, bo obie strony na tym tracą. Zarówno finansowo, jak i wizerunkowo.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Dobry-men

„Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.”
W małym Świętym Dziecku Bóg ułatwia nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowiuteńkim 2014 Rok!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
czerwiec74

Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół,
większość życzy świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy.
Może cicho bez hałasu
idąc na spacer gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z jednej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli dużo śniegu napada.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
nadwrazliwosc_zebow

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Twoje (i nie tylko) wysiłki odniosły sukces. Dziś nie pojawił się żaden tekst p. Janusza. Mam tylko nadzieję, że nie jest to swego rodzaju sen zimowy zaplanowany już wcześniej na grudzień i najbliższe miesiące. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zbeer

Ja również lubię rzeczowo porozmawiać, a jeśli jest z kim, to tym bardziej cieszy. Co do tematu: Hampela nie doświadczymy na pewno z racji KSM. I tak, byłby idealnym uzupełnieniem naszego składu. Właściwie to takiego zawodnika nam brakuje, aby ze spokojem myśleć o medalu. Z kolei po MJJ widać wyraźnie co daje zmiana otoczenia i kto wie, czy Warda nie stać na więcej niż pokazał w tym sezonie? Na moje stać – jak najbardziej i jak chłopak zmądrzeje (na kolejnej banicji) to będą się o niego bić kluby z e-ligi... z Toruniem na czele. A póki co MJJ z racji zdrowego podejścia i ambicji... myślę, że w przyszłym roku ma szanse znaleźć się w pierwszej 10-tce EL i będzie spore zainteresowanie tym chłopakiem. Póki co mam nadzieję na Crumpa zamiast Warda i więcej szans dla Przedpełskiego (przy zachowaniu KSM 41), lub pełnej obsadzie juniorskiej (przy KSM 40).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

ja ci powiem w ten sposób lubie z toba podyskutowac , masz racje co do tej wymiany i zgadzam się tylko jestem ciekaw jak to na prawde bedzie wyglądać ten nasz skład unibaxu co do listy zyczen...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kt-wa

ja ci powiem w ten sposób lubie z toba podyskutowac , masz racje co do tej wymiany i zgadzam się tylko jestem ciekaw jak to na prawde bedzie wyglądać ten nasz skład unibaxu co do listy zyczen jestem Najbardziej za JARKIEM HAMPELEM bo on jest równym zawodnikiem na wyjazdach MJJ ciekawy zawodnik jestem bardzo ciekawy gdzie wyląduje

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 15 listopada 2012 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zbeer

Ale Dudka nie można być pewnym. To nadal junior, i nie można być pewnym jego dyspozycji, a już na pewno nie regularności. Tak, to Polak i dużo daje taka obsada w tym miejscu – tu przyznaję rację. Trzeba jednak kłaść nacisk raz jeszcze podkreślę – na regularność i doświadczenie. Może powiem inaczej. Ja jestem za zmianami w składzie. Przede wszystkim, i po kolei: Kamil Pulczyński definitywnie do wymiany, w dalszej kolejności Ward (za charakter, podejście do sportu i GP 2013 i ryzyku fatalnych występów dzień później), Miedziński (za może nie dużą, ale jednak konfliktowość, wysokie mniemanie o sobie /”nikomu nie musi się spowiadać z przygotowań do sezonu”/, nadmierne kombinacje sportowe, marazm). W ich miejsce chciałbym pewnych zawodników, ale większość nierealna ze względu na KSM i inne sprawy. Mimo wszystko popełnię nierealny koncert życzeń:

1. Hampel
2. Sajfutdinov
3. Kołodziej
4. Janowski
5. MJJ

Resztę będzie wiadomo lepiej już jutro.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

tak tylko ze FDudek jest Polakiem i to byłby PLUS dla torunia był by troche ciekawszy.ja bym był ZA

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zbeer

A ja bym wstawił Crumpa za Warda... Nie będzie już jeździł w GP, więc odpada syndrom zmęczenia. To przy opcji KSM 41 praktycznie nie zmienia składu. Jeśli zmniejszą KSM do 40, to Kamil na wypożyczenie, i tak samo - Crump za Warda. To lepsza opcja, niż Dudek, który notabene z racji młodego wieku absolutnie nie może być pewny równej formy przez cały sezon, a z dobrej (ba! Znakomitej!) strony pokazał się na początku sezonu 2012, a potem złapał kontuzję. Nie można przepłacać za juniora, kiedy ma się w obwodzie 3-ciego aussie do obsady, który przez kilka lat nie schodził z podium MŚ, a który – powtarzam – nie będzie od 2013 roku eksploatowany przez starty w GP w następnym sezonie. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

jestem ciekaw co będzie ja najlepiej z młodych bym widział P dudka w miejsce Warda.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.