Grad bramek - wyniki spotkań 4.kolejki gr.zachodniej II ligi

Nie było emocji w meczu na szczycie II ligi gr. zachodniej. W Radzionkowie miejscowy beniaminek bez problemów ograł ekipę z Polkowic 4:1. Jeszcze lepszą skutecznością popisali się piłkarze Rakowa Częstochowa oraz Bałtyku Gdynia.

Adrian Dudkiewicz

Najciekawiej w 4. kolejce zapowiadał się mecz w Radzionkowie. Wszak dotychczas obie drużyny plasowały się w czołówce tabeli, bo dotychczas nie straciły jeszcze punktów. W sobotę jednak ktoś wreszcie musiał zaznać goryczy porażki. Mecz ustawiła bramka z 2. minuty Piotra Gierczaka, który strzałem zza linii pola karnego nie dał żadnych szans Szymańskiemu. Napór Ruchu nie ustał, bo co chwilę kotłowało się pod bramką Górnika. To przyniosło efekt już w 17. minucie, kiedy po raz drugi w tym meczu Gielza pokonał bramkarza gości. Polkowiczanie odpowiedzieli tylko raz, dziesięć minut później. Kapitalne podanie od Zbigniewa Grzybowskiego wykorzystał Żmudziński. Przed przerwą rywali dobił Kompała. Były król strzelców naszej Ekstraklasy nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam.

Sporo goli padło również nad morzem. Bałtyk choć co prawda na początku przegrywał z Olimpią Grudziądz 1:0, to później mógł liczyć na fenomenalnego Łukasza Nadolnego. Młody napastnik gdynian staje się powoli objawieniem rundy jesiennej w gr. zachodniej II ligi. To właśnie dzięki jego trafieniom w drugiej części meczu gospodarze rozbili ekipę trenera Marka Kaczmarka aż 5:2. Mimo wyraźnego prowadzenia Bałtyku, sam mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności, bo nie zabrakło ciekawych akcji i bramkarskich parad. Również pięć bramek oglądali kibice w Zielonej Górze, ale tam do siatki rywali trafiali tylko piłkarze Rakowa.

Dobrze na początku sezonu prezentują się też niedoceniane drużyny z Żagania i Słubic. Czarni po ostatnim zwycięstwie nad Zawiszą, tym razem rozbili inną drużynę z Kujaw i Pomorza - Elanę. Dla podopiecznych Wiesława Borończyka to już drugi mecz, z którego wrócą do domów z bagażem trzech bramek. Z kolei spore pretensje do sędziego mogą mieć piłkarze GKS-u Tychy. Drużyna Mirosława Smyły kończyła mecz w dziewiątkę, bo po dwa razy żółtymi kartkami zostali ukarani Bartłomiej Babiarz oraz Tomasz Kasprzyk.

WYNIKI SPOTKAŃ 4.KOLEJKI GR.ZACHODNIEJ II LIGI:

Tur Turek - Jarota Jarocin 0:0

Unia Janikowo - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0)
0:1 - Halaburda 66'

GKS Tychy - Polonia Słubice 1:2 (0:1)
0:1 - Posmyk 44'
0:2 - Sylla 60'
1:2 - Wróbel 80'

Ruch Radzionków - Górnik Polkowice 4:1 (3:1)
1:0 - Gierczak 2'
2:0 - Gielza 17'
2:1 - Żmudziński 27'
3:1 - Kompała 45'
4:1 - Smoliński (sam.) 90'

Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 5:2 (2:1)
5:2 - Hartman 87'

Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 0:5 (0:2)
0:1 - Stefański 4'
0:2 - Foszmańczyk (k.) 19'
0:3 - Stefański 59'
0:4 - Sekulski 69'
0:5 - Sekulski 77'

Zawisza Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 - Lilo 37'

Czarni Żagań - Elana Toruń 3:0 (3:0)
1:0 - Małecki 2'
2:0 - Ekwueme 22'
3:0 - Piechowiak 25'

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:2)
1:0 - Burski 15'
1:1 - Strojek 40'
1:2 - Lachowski 44'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!