ATP Cincinnati: Kubot o krok od turnieju głównego

Łukasz Kubot (ATP 137) pokonał Teimuraza Gabszwiliego (ATP 77) 6:1, 6:2 i awansował do decydującej rundy kwalifikacji turnieju Western & Southern Financial Group Masters, który w niedzielę rozpocznie się na kortach twardych w Cincinnati (z pulą nagród 3 mln dolarów).

Polak na pokonanie notowanego 60 miejsc wyżej Rosjanina potrzebował 76 minut. W tym czasie wykorzystał wszystkie sześć break pointów, jakie miał oraz wygrał 64 proc. piłek przy własnym podaniu.

Rywalem Kubota w decydującej rundzie eliminacji będzie rozstawiony z dwójką Julien Benneteau (ATP 58), który w sobotę twardy bój z Amerykaninem Michaelem Russelem. Francuz zwyciężył 7:6(1), 7:5, ale mecz trwał dwie godziny i osiem minut.

Tenisista z Lubina dotychczas nie miał szczęścia do amerykańskich turniejów na kortach twardych. Nie udało mu się przedrzeć przez kwalifikacje do turniejów w Waszyngtonie. Nie powiodło mu się też w trwającym w Montrealu Rogers Cup, gdzie w pierwszej rundzie kwalifikacji przegrał właśnie z Benneteau. 27-letni Polak postawił Francuzowi twarde warunki i walczył z nim przez blisko 2,5 godziny.

Western & Southern Financial Group Masters, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3 mln dol.