Premiership: Derbowy dzień za nami

W niedzielę dokończono 35. kolejkę Premiership. Dwa spośród trzech meczów tego dnia było spotkaniami derbowymi, które zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Zwyciężyła Aston Villa oraz Newcastle United. Wygrał również Manchester City.

Bartosz Zimkowski

Na początek w derby miasta Birmingham Aston Villa będąca ostatnio w świetnej dyspozycji podejmowała słabo spisujące się Birmingham City. Już od początku The Villans pokazali kto będzie rządził w tym spotkaniu. Do przerwy prowadzili 2:0, ale ostatecznie Aston Villa wygrała aż 5:1. Po dwie bramki zdobyli Ashley Young oraz John Carew. Podopieczni Martina O'Neilla w trzech ostatnich meczach strzelili aż 15 goli i The Villans awansowali na szóste miejsce.

Na siódmą lokatę spadło Portsmouth, które przegrało z Manchesterem City 1:3. Gospodarze po 13. minutach już prowadzili 2:0, później kontaktowego gola zdobył John Utaka, ale jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę dostał obrońca The Pompey Hermann Hreidarsson. Po przerwie były zawodnik Portsmouth Benjani ustalił wynik spotkania.

Newcastle United pokonało w derbach północno-wschodniej Anglii Sunderland 2:0. Wynik już w pierwszej połowie ustalił Michael Owen. Najpierw głową pokonał Craiga Gordona, a następnie wykorzystał rzut karny, który sam sobie wywalczył.