Sparing pierwszoligowców w Ostrowie na remis

Zespoły pierwszoligowe przygotowują się do rozgrywek I ligi, które zainaugurowane zostaną w drugiej połowie września. W piątek swoją dyspozycję sprawdzili szczypiorniści Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Gwardii Opole.

Dawid Bilski

Pierwsza część spotkania należała do gości z Opola, którzy wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Raz tylko ostrowianom po trafieniu Przemysława Zawidzkiego miejscowi zbliżyli się do stanu 8:9.

Po zmianie stron w miarę upływu czasu inicjatywę na parkiecie przejmowali gospodarze. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Łukasz Gąsiorek, który obronił 2 rzuty karne. W 45 minucie Ostrovia za sprawą Jakuba Tomczaka doprowadziła do remisu 19:19. Gospodarze poszli za ciosem i kilka minut później prowadzili już 23:20. W tym okresie bramki zdobywali Zawidzki, Tomczak i Łukasz Tetrzona. W końcówce meczu szczypiornistom Gwardii udało się odrobić straty i mecz zakończył się wynikiem 26:26. Mimo, że spotkanie miało charakter sparingowy zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali się na boisku i zwłaszcza w jego końcówce dochodziło do ostrej gry, która niemal nie kończyła się bijatyką.

KPR Ostrovia Ostrów - Gwardia Opole 26:26 (11:15)

Ostrovia: Zawidzki 5, Tomczak 4, Nowakowski 4, Krzywda 3, Tetrzona 3, Sobczak 2, Kierzek 2, Piosik 2, Mazurek 1.

Gwardia: Gradowski 5, Dziewic 5, Ogorzelec 4, Bujak 4, Koniakow 3, Matyszak 2, Drej 2, Gościłowic 1.