Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do W Poznaniu dominacja Lecha. PSŻ musi walczyć o swoje

  Lech był, jest i pozostanie na zawsze największą potęgą sportową Poznania i nie ma co liczyć, że inna dyscyplina - pod względem liczby kibiców - zajmie jego miejsce (no chyba żeby "Kolejorz" całkowicie upadł i przestał istnieć czego oczywiście nikomu nie życzę). Ja cieszę się, że żużlowo jesteśmy drugą siłą w Poznaniu bo lepiej być nie może. I nie martwię się, że inne dyscypliny nas wyprzedzą bo do tego jest daleka droga. Najlepszy sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie kibiców na żużlu to przede wszystkim zwycięstwa na swoim torze bo porażek na Golęcinie w zeszłym sezonie naoglądaliśmy się aż nadto.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Masz ochotę na żużlowy city break? Nie możesz ominąć stolicy Wielkopolski

  W naszym mieście sporo jest miejsc, które warto odwiedzić. Nie sposób opisać ich wszystkich w jednym artykule. Jednak dla kibica najważniejszym miejscem był, jest i pozostanie na zawsze piękny obiekt przy W1 ;).

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Znamy terminarz 2. Ligi Żużlowej na 2019 rok. Na "dzień dobry" hit w Opolu!

  No i stało się. Na inaugurację starcie tytanów w Opolu. Wielka szkoda, że nie będzie transmisji tv z tego meczu bo zapowiada się bardzo ciekawie. Cieszę się, że sezon u siebie zaczynamy dwa tygodnie później bo nie wiadomo jak będzie z pogodą, to po pierwsze. W zeszłym sezonie inauguracja pierwszej kolejki w Poznaniu niestety nas zgubiła, głównie przez pogodę. Po drugie to to, że zawodnicy na początku sezonu będą jeszcze ostatecznie dopasowywali się do nawierzchni, więc tutaj także na plus. Zaczynamy i (mam nadzieję) zakończymy RZ mocnym akcentem ;).

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Znamy wzór nowych kevlarów PSŻ-u Poznań

  Super. Bardzo ładnie będą się w nich prezentowali nasi zawodnicy. Już za 2 miesiące będziemy mogli podziwiać je na żywo na treningach i sparingach.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Marcel Kajzer znalazł nowy klub. Ponownie będzie startował za granicą

  Marcel, życzę ci powodzenia na torach naszych zachodnich sąsiadów mając jednocześnie nadzieję, że nie odbije się to w żadnym stopniu na jeździe u nas bo musisz być silnym punktem naszego teamu.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Marcin Nowak: Optymista, który lubi pomagać szczęściu (kwestionariusz Pivota)

  Najbardziej u Cinka podoba mi się odpowiedź na ostatnie pytanie ;).

 • P0ZNANIAK lubi Komentarz

  Miałem szczęście być na Golęcinie w 1991 na tym jedynym meczu ligowym w historii Włókniarza w Poznaniu.
  Mam przed sobą program z tego meczu i przypomnijmy sobie te nazwiska...
  Polonez Poznań - Włókniarz 40 - 49
  Polonez
  9. Arnfred (2,3,2,2,2,1) 12
  10.Grześkowiak (0,1,0) 1
  11.Owiżyc (1,0,3,2) 6
  12.Daniszewski (d) 0
  13.Baliński Dariusz (3,u,w,2,2,2) 9
  14.Borowiecki (1,2,2) 5
  15.Rzepka (d,1,0) 1
  16.Buśkiewicz (2,1,1,2) 6
  Włókniarz
  1. Drabik (3,3,3,3,3) 15
  2. Jurasik (1,1,1) 3
  3. Kafel (3,3,3,3,3) 15
  4. Przygódzki (2,d,0,0) 2
  5. Rachwalik (2,2,3,1,3) 11
  6. Zaguła (0,0,0) 0
  7. Puczyński (1,1,1) 3
  8. Bykiewicz (0,0) 0
  Pzdr z miasta Świętej Wieży.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Żużlowa mapa Polski. PSŻ Poznań: Mało kto pamięta o przedwojennych sukcesach

  Fajny artykuł. Ja do sukcesów wrzuciłbym też wspomniany wygrany baraż z Krosnem i w rezultacie awans do pierwszej ligi bo kto pamięta te dwa mecze to wie ile nerwów i emocji nas one wtedy kosztowały. To był tym większy nasz sukces bo do reaktywacji żużla przystąpiliśmy po wieloletniej absencji, gdzie po roku z drugiej ligi awansowaliśmy od razu do pierwszej. Jeśli rok 1915 rzeczywiście uznamy za początek żużla w Poznaniu to śmiało można powiedzieć, że początek tego sportu na ziemiach Polskich (chociaż byliśmy jeszcze wtedy co prawda pod zaborami) zaczęła się właśnie u nas. I możemy być z tego bardzo dumni. Biorąc pod uwagę największe międzynarodowe wydarzenie na Golęcinie jakim był finał MŚP to do dzisiaj nie mogę przetrawić, że mnie wtedy nie było. Co najwyżej mogę się pocieszyć filmem na youtube. W związku z tym byłbym wniebowzięty, gdyby kiedyś udało się zorganizować jakąś rundę GP lub jeden z finałów SEC. Nasz stadion - oprócz jupiterów - ma wszystko co jest potrzebne do organizacji takich wydarzeń, więc droga stoi otworem. Wracając do obecnych czasów to byłbym bardzo ostrożny odnośnie hasła naszych włodarzy, którzy mówią, że naszym celem jest awans. Skład mamy mocny to fakt, ale nie jesteśmy drugą Stalą z dream teamem. To po pierwsze. Po drugie to to, że druga liga wcale nie okazała się być taka słaba jak to się do niedawna mogło jeszcze wydawać. Jeżeli nie przytrafi się nam nic złego (przede wszystkim mam na myśli kontuzje czołowych zawodników) to sądzę, że wejście do finału jest w naszym zasięgu, ale i to byłoby dla nas niełatwym zadaniem. Jak będzie, czas pokaże.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ Poznań: konkurs na dziką kartę? Szkoda, że tak późno. Zresztą nas to nie interesuje

  Panie prezesie, zgadzam się z panem w stu procentach. Nie ma sensu pchać się do I ligi żeby za rok spaść z niej z hukiem i długami. To po pierwsze. Po drugie, awans na torze jest najbardziej sprawiedliwy niż ten przy zielonym stoliku. Odnośnie konkursów dzikich kart to - tak ja pan mówi - trzeba byłoby zgłaszać je jak najszybciej żeby klub - który byłby tym zainteresowany - mógł spokojnie się do tego przygotować a nie na ostatnią chwilę. Jeśli weźmiemy po uwagę składy drużyn na dzień dzisiejszy to jedynym klubem, który byłby w stanie skutecznie powalczyć o utrzymanie się w I lidze jest Kolejarz Rawicz i to tylko pod warunkiem, że w każdym meczu na 100% swoich możliwości jeździliby na swoim najlepszym sprzęcie Smektała, Kubera i Kurtz. Ale wiadomo, że Rawicz - nawet gdyby chciał - i tak nie może wystartować w I lidze.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ Poznań. Klub z potencjałem, ale muszą odszukać tożsamość (wady i zalety)

  Zacznę od wad: Może i jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ujrzenie Tomka w barwach Skorpionów na pewno będzie dla nas wielkim wydarzeniem. Powoli, krok po kroku a wszystko się rozkręci. Walki na torze - póki co - nie ma zbyt wiele, zgadzam się. Ale poczekajmy jeszcze ten rok na skrócenie toru do 350 metrów a wtedy są bardzo duże szanse, że będą emocje w każdym biegu. Byle tej modernizacji toru nie zepsuć tak jak kiedyś zrobiono to w Rybniku. Odnośnie chociażby tv Poznań to racja, na początku to wszystko ładnie się rozkręciło, ale potem to trochę zostało zaniedbane. Szkoda, mam nadzieję, że w tym sezonie będzie lepiej. No, ale jeśli działa się na zasadzie wolontariatu czy dostaje się za to niewielkie wynagrodzenie to trudno się dziwić takim obrotom sprawy. Teraz zalety: Co do marketingu to śmiało można stwierdzić, że pod tym względem jesteśmy już w e-lidze i nie ma w tym żadnej przesady. Kibicowski potencjał w Poznaniu mamy, to prawda i widać, że klub robi wszystko co w swojej mocy żeby nowych kibiców przyciągnąć na stadion. Kolejny wielki plus. Bardzo cieszy coraz większe zaangażowanie władz miasta w czarny sport a większe pieniądze (niż w zeszłym sezonie) dla PSŻ świadczą, że relacje na linii klub - miasto są coraz lepsze. O naszym trenerze - widząc zaangażowanie w transmisji zawodów żużlowych - to czasami można powiedzieć, że jest bardziej trenerem medialnym niż zawodniczym ;). Nie mam nic przeciwko występowaniu Tomka w tv, jednak cieszyłbym się, gdyby interes drużyny PSŻ na tym nie cierpiał bo to dla naszych włodarzy i kibiców jest przecież najważniejsze. I tyle w temacie.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ ze sporym zastrzykiem gotówki. Stadion w Poznaniu przejdzie modernizację

  Od 2006 roku (nie uwzględniając w międzyczasie skrócenia toru do 370 metrów) łatwo można to sobie policzyć, więc nie muszę chyba tego pisać.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ ze sporym zastrzykiem gotówki. Stadion w Poznaniu przejdzie modernizację

  Nie mogło być lepszego prezentu od władz naszego miasta na święta i nowy rok ;). To jest super wiadomość dla kibiców Skorpionów ! 800 tysięcy zł to już naprawdę spory zastrzyk gotówki dla naszego klubu ! Serdecznie dziękujemy ! W 100% zgadzam się z naszymi włodarzami, że nie ma sensu przeprowadzać remontu toru na wariata. Na spokojnie zrobi się to po zakończeniu nadchodzącego sezonu. Tyle lat jeździliśmy na takim torze, więc jak rok poczekamy to tragedii nie będzie. Panie prezesie, to oczywiste, że nie możemy skrócić prostych bo musielibyśmy zmniejszyć boisko do futbolu a to oczywiście jest nierealne (trochę szkoda bo gdyby nie było futbolu na tym boisku to moglibyśmy więcej zdziałać w modernizacji toru). Można co najwyżej zmniejszyć łuki jak pan mówi. Ale jeśli i to ma zwiększyć emocje i zapewnić lepsze ściganie to jestem jak najbardziej za.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Oni będą ciągnąć wynik zespołu. Francuskie TGV ma poprowadzić PSŻ do awansu

  Jeśli David był jednym z czołowych zawodników naszego zespołu w tym sezonie - gdy liga był mocniejsza - to z bardzo dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że i tak będzie w nadchodzącym sezonie. Natomiast to czy poradzi sobie z większą presją to ja uważam, że ma spore na to szanse. U siebie na Golęcinie zawsze był mocnym punktem drużyny i można na niego było liczyć i wierzę, że tak będzie za kilka miesięcy. Po przegranym starcie można było być pewnym, że tak tego Francuz nie zostawi i będą emocje. Na wyjazdach może zbytnio nie błyszczy, ale minięcie i pokonanie śp. Jędrzejaka na jego domowym torze w Rzeszowie w tym sezonie na długo zapisze się w mojej pamięci. Jeśli dodamy do niego Cinka, Edka, Marcela, Władka i Damiana to na seniorce zapowiadają się mocne petardy. Pytanie tylko na będzie stać Marka i co z naszym drugim juniorem (może z Rzeszowa kogoś byśmy wyrwali) bo póki co to wielka niewiadoma.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Mateusz Adamczewski o sezonie w PSŻ-ecie Poznań: Brakowało jazdy i dobrego sprzętu (wywiad)

  Mateuszu, cieszę się, że miło wspominasz swój pobyt u nas. Jeśli chodzi o postępy w żużlu to w tym sezonie - delikatnie mówiąc - szału nie było. Życzę ci żebyś pojeździł jak najwięcej chociaż na treningach czy w innych zawodach młodzieżowych bo do podstawowego składu ciężko będzie się tobie załapać. Lepszy sprzęt to niestety nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć tę żyłkę, to coś do speedwaya, która w połączeniu z dobrym sprzętem najlepiej zagra. Jeszcze 3 lata juniorki ci zostało, więc myślę, że można coś zdziałać. Życzę powodzenia w realizacji planów.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ Poznań z nową nazwą. Jest dwóch sponsorów tytularnych

  Był Milion Team, jest Iveston a teraz dołączają silne kaczki ;). Najważniejsze, że mamy kolejnego sponsora a jego nazwa jest dla mnie sprawą drugorzędną. Nawiązując do słów pana Jakuba to także się cieszę, że relacje pomiędzy klubem a jego firmą są bardzo dobre. Natomiast co do play-off to nie ma w ogóle opcji, że "spróbujemy" tam wjechać jak to powiedział pan Kozaczyk. My po prostu musimy tam być.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Oceniamy siłę drużyn. PSŻ Poznań ma potencjał na awans. Jest jeden znak zapytania

  Odnośnie zawodników prowadzących parę oraz drugiej linii to w zasadzie zgadzam się z tym co napisał autor artykułu. Natomiast co do formacji młodzieżowej to już od dawna było wiadomo, że będzie naszą piętą achillesową i nie zdziwię się, gdy ich punktów zabraknie nam najbardziej do realizacji celu. Pisałem już dawno, że musielibyśmy mieć przynajmniej jednego dobrego juniora gwarantującego przyzwoitą ilość punktów w każdym meczu, tak żeby nie było żadnych "dziur" w składzie. Z drugiej strony wiem, że trudno było znaleźć takiego juniora stosownie do naszych możliwości finansowych, więc wszystko - przynajmniej do czasu zakontraktowania drugiego juniora - spoczywa na barkach Marka. Zobaczymy kto będzie tym drugim juniorem, ale gorszy od Marka wcale być nie musi. I tyle w temacie.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do OK Kolejarz Opole ma kolejnego zawodnika. To wychowanek Stali Toruń

  Widzę, że Mateusz nie dał za wygraną i w przyszłym roku ponownie zagości na drugo- ligowych torach tzn. przynajmniej teoretycznie bo załapać się do podstawowego składu będzie mu bardzo ciężko. Kto wie, może jeszcze zobaczymy byłego Skorpiona w jakiś zawodach młodzieżowych na Golaju ;).

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Kluby nie palą się do Nice 1 LŻ. Tylko jeden chętny na zajęcie miejsca Stali Rzeszów!

  Panie prezesie, zgadzam się w pełni z panem. Awans na torze o wiele lepiej smakuje niż zapewnienie sobie I ligi przy zielonym stoliku. Nikt nie mógłby nam nigdy wytknąć później, że na zaplecze e-ligi weszliśmy tylnymi drzwiami. To po pierwsze. Po drugie, mamy mocny skład to fakt, ale na II ligę. I liga to jednak wyższa szkoła jazdy. Obiektywnie patrząc na składy wszystkich drużyn to - na obecną chwilę - nie widzę żadnego II ligowego zespołu, który byłby w stanie zająć przedostatnie miejsce w I lidze, pojechać w barażu i uratować się w tej lidze. Jeśli chodzi o zwycięstwa na Golęcinie, to prawda, że nie było się praktycznie czym - oprócz remisu ze Stalą - radować bo wygrane mecze z Krosnem i Bydgoszczą były i tak już bez znaczenia. Tego nam kibicom najbardziej brakuje. Reasumując; lepiej oglądać niejeden wygrany mecz w II lidze niż dostawać same baty w I lidze i z hukiem powrócić za rok z w miejsce w którym aktualnie jesteśmy.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Kajzer namówił go na powrót do żużla. Wychowanek Fogo Unii chce nadal jeździć w II lidze

  Marek, mam nadzieję, że współpraca i pomoc Marcela w przyszłym sezonie także bardzo się przydadzą i przełoży się to na wyniki na torze. Gdybyś dostał jakiegoś młodzieżowca do pary z -eligi to byłoby już naprawdę super. Zgadzam się, na papierze wygląda nasz skład solidnie, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Myślę, że stać nas na wejście do finału a co potem to nie ma się co na zapas martwić. W każdym razie byłby to najlepszy wynik w historii "nowego" PSŻ. Dobrze mówisz, że nie wybiegasz w przyszłość bo teraz to nie ma sensu. Lepiej jeździć regularnie w niższej lidze niż grzać ławę w wyższej klasie rozgrywkowej. W przyszłym roku ostatni raz pojedziesz jako junior, więc postaraj się dobrze wypaść w nadchodzącym sezonie bo w 2020 roku, gdy zagościsz wśród seniorów będzie ci o wiele trudniej o dobre wyniki. Powodzenia życzę i do zobaczenia na Golaju.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Frederik Jakobsen: Chcę się sprawdzić. Musiałem odejść z PSŻ Poznań (wywiad)

  Te mecze derbowe o których wspominasz przeszły do historii, jak sobie to przypomnę to aż łezka kręci się w oku. Ja też jestem dobrej myśli odnośnie Edka i "Cinka", że swoje zrobią na torze. A czy zobaczymy się za rok, hmmm...... pewnie, że chciałbym, ale będzie nam bardzo trudno to zrealizować (w zasadzie liczy się tylko pierwsze miejsce na koniec sezonu bo w barażu obojętnie kto pojedzie, my czy Kolejarz i tak na 99% ta drużyna będzie miała "w plecy"). Czas pokaże jak się to wszystko potoczy.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Frederik Jakobsen: Chcę się sprawdzić. Musiałem odejść z PSŻ Poznań (wywiad)

  Fredka, cieszę się, że bardzo miło wspominasz swój pobyt u nas. My także bardzo ciebie polubiliśmy, więc nie ma co ukrywać, że rozstanie było trudne. Ale rozumiem, że jeśli chcesz się rozwijać to musiałeś iść do przodu, ligę wyżej tak jak teraz to zrobiłeś. Kto wie, może się spotkamy, gdy awansujemy do I ligi a tym w niej będziesz jeszcze jeździł ;). Pokaż wszystkim niedowiarkom, że jak najbardziej należy ci się miejsce w składzie i warto na ciebie stawiać. Powodzenia w przyszłym sezonie !

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Wychowanek Falubazu nie wróci już do żużla. Wypadek wywrócił mu życie do góry nogami

  Wielka szkoda mi Wojtka bo miałem okazję widzieć go nie raz na Golęcinie w naszych barwach i pozostawiał po sobie niezłe wrażenie. Po cichu liczyłem, że będzie u nas jeździł w tym roku, ale nic z tego nie wyszło. W porównaniu do Adamczewskiego to byłby naprawdę dobry zawodnik. Teraz już wiadomo, że nigdy nie powróci do speedwaya ;(. Jednak szczęście w nieszczęściu, że wyszedł z tego wypadku i jest w niezłym zdrowiu bo mogłoby być jeszcze gorzej, tym bardziej, że obrażenia wewnętrzne są o wiele bardziej niebezpieczne niż złamania kości (z wyjątkiem kręgosłupa). Wojtek, dzięki za wszystko co zrobiłeś dla PSŻ. Za zdobyte punkty, za walkę na torze i emocje, które nam zafundowałeś. Życzę ci przede wszystkim duuużo zdrowia bo to teraz dla ciebie jest najważniejsze.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Marcin Nowak: Poznań? Wiele czynników miało wpływ na wybór nowego klubu (wywiad)

  Marcin, zgadzam się z tobą w kwestii tegorocznego sezonu. Średnia meczowa ponad 1,6 w pierwszym roku w wyższej lidze jadąc dodatkowo jeszcze jako senior wstydu na pewno nie przynosi. Uważam to za bardzo dobry rezultat. marzeniem wielu innych zawodników byłoby takie wejście do wyższej ligi. Swoją drogą zobaczymy ile Fredka "wyciągnie" w Starcie. Tym większy szacun dla ciebie, że mimo ofert z I ligi wybrałeś drugoligowy klub i to w dodatku nasz. Mówisz, że stać nas na awans. Pewnie, że mamy mocny zespół a jak jeszcze udałoby się wypożyczyć drugiego juniora z e-ligi to już w ogóle byłaby petarda. Jednak oprócz najgroźniejszego rywala - Kolejarza Opole - kilka innych zespołów też ma niezłe składy, które mogą trochę namieszać w lidze. Ja powiem, że finał jest w naszym zasięgu a co będzie potem to nie ma sensu się na zapas martwić. Cztery motory plus nowy silnik to jak na dwie ligi solidne przygotowanie do sezonu pod względem sprzętowym. Jeszcze do tego jazda na crossie, kiedy tylko pogoda pozwala. Nic dodać nic ująć. Tak trzymaj ! Powodzenia na torze i do zobaczenia w przyszłym roku na Golęcinie ;).

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do Gorący okres w PSŻ Poznań. Stadion może przejść modernizację, zostaje sponsor tytularny

  Cieszę się, że ze sprawami finansowymi u nas wszystko w porządku i mamy to załatwione. Odnośnie młodzieżowców to byłbym wniebowzięty gdyby kogoś z e-ligi udało nam się wypożyczyć. Stanowił by potężne wsparcie dla Marka a raczej chyba odwrotnie. Co do modyfikacji naszego toru to nie jest to taka prosta sprawa i wolałbym żeby na razie na przyszły sezon został taki jaki jest bo pamiętam jak kilka lat temu zmienili geometrię w Rybniku to była tragedia. Potem na nowo go modyfikowali i teraz jest dobry. Głównie chodzi mi o to żeby u nas - po zmianie geometrii - nasi zawodnicy nie byli zaskoczeni torem wtedy, gdy będzie trzeba zdobywać pierwsze cenne punkty na początku sezonu. Oczywiście wiem, że przebudowa będzie i tak nieunikniona, ale lepiej przeprowadzić to z głową i porządnie przemyśleć, kiedy i jak dokładnie to zrobić. Fajnie, że znowu będzie prezentacja naszej drużyny przed sezonem bo tego wielu kibicom PSŻ bardzo brakowało.

 • P0ZNANIAK napisał/a komentarz do PSŻ Poznań przegrał walkę o juniora. Musi szukać alternatywy

  Dla nas to znikoma strata, więc nie ma się co przejmować. Ciekaw jestem kto będzie tym drugim juniorem bo już słabszego od Mateusza sobie nie wyobrażam. A mnie nie pozostaje nic innego jak życzyć Mateuszowi powodzenia w dalszej karierze.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.