Stainless - komentarze

 • Stainless napisał/a komentarz do Bartosz Zmarzlik uratował GP. Piotr Pawlicki jak ślimak (noty)

  Wg autora, "pachniało gipsem", gdy Zmarzlik podskakiwał na koleinach, choć się nie wywrócił ani nie spowodował upadku żadnego z rywali. Ale kiedy inni się wywracali, autor w ogóle nie czuł zapachu gipsu. Gratuluję "obiektywizmu".

 • Stainless napisał/a komentarz do Stanisław Chomski: Nie po to się sieje, by iść potem na targ

  Drobiazg :)

 • Stainless napisał/a komentarz do Stanisław Chomski: Nie po to się sieje, by iść potem na targ

  Skąd ta pewność? Nie wiemy, co by było gdyby, natomiast wiemy, co było naprawdę. Zadaniem trenera Chomskiego był jak najlepszy wynik drużyny i rok temu trener to zadanie wykonał na ocenę celującą. Natomiast Rafał w ubiegłym sezonie nie był gotowy na Ekstraligę i sam o tym mówił. A Ekstraliga nie jest poligonem doświadczalnym dla juniorów, tu się realizuje inne cele. Juniorzy mogą się objeżdżać w niższych ligach i wielu robi to z dobrym skutkiem. Np. Maksym Drabik praktykował w niższych ligach i w pierwszym sezonie w Ekstralidze od razu zaczął osiągać dobre wyniki. A więc "objeżdżanie się" na torach ekstraligowych nie było mu potrzebne.
  Również Karczmarz miał okazję zdobywania doświadczenia na torach pierwszoligowych i z tej okazji korzystał, startując w Stali Rzeszów. Gdyby zdobywał tam komplety punktów, można byłoby mówić, że już niczego nie może się nauczyć w tej klasie rozgrywek i najwyższy czas na Ekstraligę. Jednak tak nie było. Cały czas Rafał miał możliwości rozwoju w niższej klasie rozgrywek i starał się te możliwości wykorzystywać. Praktyka pokazuje, że jest to dobry model szkolenia.
  A więc cieszę się, że o wychowaniu juniorów w Stali Gorzów decyduje sztab szkoleniowy ze Stanisławem Chomskim na czele, a nie internauci, którzy "wiedzą lepiej".

 • Stainless napisał/a komentarz do Janowski musi uważać nie tylko na Doyle'a. Zmarzlik zacznie w sobotę walkę o medal?

  Ja jestem przekonany, że Bartek zakończy ten sezon z medalem


  Kibicuję Zmarzlikowi i życzę mu zwycięstw, ale nie bawię się w jasnowidza. Jeśli Bartek miałby zdobyć medal, to musiałby wysoko punktować w każdym z turniejów GP, które pozostały do końca sezonu. Praktycznie nie może sobie pozwolić na żadną wpadkę. Te 10 punktów dzielących go od trzeciego miejsca może być trudne do zniwelowania, jeśli założymy, że rywale z czołówki również nie będą mieli wpadek. A przecież łatwiejsze zadanie mają ci, którzy wyprzedzają rywali o 10 pktów, niż ci, którzy muszą tę stratę odrabiać. Dlatego nie dmucham w balon sukcesu, gdy myślę o Zmarzliku w GP, bo raczej mu to nie pomoże. Po prostu trzymam za niego kciuki i życzę mu jak najlepiej.

 • Stainless napisał/a komentarz do Premiership: Jednostronny mecz z udziałem Krzysztofa Kasprzaka. Polak bezbłędny

  Wszystko o czym piszesz bardzo dobrze świadczy o Kasprzaku. Jeśli potrafi jechać za mniejsze pieniądze, to znaczy, że forsa nie jest celem jego życia. A emocjonalne reakcje, gdy nie jest wstawiany do biegów nominowanych, świadczą o jego sportowej ambicji.

 • Stainless napisał/a komentarz do Maraton ważniejszy od żużla. Sparta musi zacząć play-offy u siebie

  SF wykazały się całkowitym brakiem profesjonalizmu, zamieszczając ten artykuł. W związku ze sprawą Łaguty nie wiemy jeszcze, czy obecna kolejność drużyn w Esktralidze jest ostateczna. Jeśli okaże się, że Ekstraliga zweryfikuje wyniki rybnickiego ROW-u i przyzna Stali dwa punkty, to drużyna gorzowska wyprzedzi Wrocław w tabeli, zajmując drugie miejsce (buduje się wówczas tabelę pomocniczą z udziałem trzech drużyn, które mają po 25 pktów, a wyglądałaby ona tak: 1) Falubaz - 7 pktów, 2) Stal - 4 pkty , 3) Sparta - 3 pkty).
  Wówczas Sparta pojechałaby pierwszy mecz u siebie nie dlatego, że "maraton jest ważniejszy od żużla", ale dlatego, że taki jest regulamin - a więc nie będzie żadnych powodów do narzekań.
  Artykuł został napisany tak, jakby autor nie miał o tym wszystkim pojęcia. Marnie to świadczy o jego kompetencjach, ale równie złe świadectwo wystawia sobie redakcja SF publikując ten tekst.

 • Stainless napisał/a komentarz do Falubaz liczy, że nie zamkną mu trybun. Za chwilę ruszy ze sprzedażą biletów

  Używanie środków pirotechnicznych jest zakazane, bo jest niebezpieczne. A zakaz może być skuteczny tylko wtedy, jeśli kary są odczuwalne. A więc albo zamknięcie trybun, albo wysoka i dotkliwa kara pieniężna. Nie przewiduję jednak żadnego z tych scenariuszy. Myślę, że wszystko zakończy się niezbyt wysoką karą finansową, bo Falubaz ma mocną pozycję we władzach Ekstraligi, które nie raz pokazały, że nie chcą zaogniać stosunków z zielonogórskim senatorem. Poza tym dochodzą kwestie wizerunkowe - półfinał będzie pokazywany w telewizji i jestem przekonany, że Ekstralidze nie zależy na tym, by cała Polska oglądała zawody rozgrywane przy pustych trybunach.
  A więc Falubaz może spać spokojnie. Kara będzie łagodna, a za jakiś czas na W69 znów zadymią race.

 • Stainless napisał/a komentarz do Get Well czeka na weryfikację tabeli. Innego scenariusza nie zakłada

  Jeśli zawodnik przedstawi wiarygodną linię obrony to wciąż może zostać uniewinniony.


  Uniewinnienie może oznaczać, że wobec Łaguty nie będzie stosowane zawieszenie. Ale faktem jest, że w jego organizmie podczas meczu z Włókniarzem znajdował się środek zakazany regulaminem. A więc Łaguta korzystał z niedozwolonej przewagi, nawet jeśli o tym nie wiedział, krzywdząc w ten sposób rywali. Potrafię sobie wyobrazić, że rosyjski żużlowiec nie zostanie zawieszony, ale nie potrafię wyobrazić sobie argumentów, które przemawiają za tym, by nie odejmować mu punktów. Uważam, że powinny one zostać odjęte od razu po zbadaniu próbki B i nie rozumiem, na co czeka Ekstraliga.
  Z drugiej strony, choć nie popieram dziwnej procedury, stosowanej przez Ekstraligę wobec Łaguty, to jednak ta procedura jest faktem. Skoro Ekstraliga zwleka z odjęciem punktów Łagucie i Rybnikowi, to znaczy, że dopuszcza scenariusz, że punkty nie zostaną odjęte. A więc Get Well Toruń nie ma podstaw, aby już teraz odejmować punkty Rybnikowi. Na razie Toruń jest ostatnią drużyną w tabeli, która opuszcza Ekstraligę. Zmienić to mogą władze Ekstraligi swoją decyzją, ale musimy na nią poczekać i nie wiemy, jaka ona będzie.

 • Stainless napisał/a komentarz do Sparta chciała uniknąć Stali w półfinale. Orzeł: Wrocławianie są trochę przygnębieni

  Nikt nie chce jechać ze Stalą, ale ktoś musi. Gdyby nie kontuzja Iversena, Stal byłaby faworytem PO, ale uważam, że nawet w tej sytuacji gorzowianie mogą sobie poradzić. Warunek jest taki, by czterej główni seniorzy byli w optymalnej dyspozycji (a ostatnio są), a Linus pojechał co najmniej na swoim normalnym poziomie. Nadzieją napawa dobra forma Karczmarza, który w PO może dorzucić cenne oczka.
  A więc myślę, że przed play-offami Stal ma powody do ostrożnego optymizmu.

 • Stainless napisał/a komentarz do Bartosz Zmarzlik faworytem Grand Prix w Gorzowie. Musi pokonać rywali i presję

  Zmarzlik to nie tylko talent na skalę Golloba - on również, spośród polskiej żużlowej czołówki, najbardziej przypomina Golloba na torze, dzięki mistrzowskiemu opanowaniu motocykla i ofensywnej jeździe. I tak jak Gollob, przyciąga uwagę i budzi emocje - ma swoich wiernych wielbicieli i zaprzysięgłych hejterów.
  Czy wygra w sobotę w Gorzowie? Nie wiem, choć życzę mu tego. Ale tak czy owak, przed nim jeszcze sporo lat ścigania i jestem przekonany, że Bartek zdobędzie liczne trofea i dostarczy nam wielu niezapomnianych emocji. Epoka Zmarzlika dopiero się zaczyna.