Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • gaob napisał/a komentarz do Liga Narodów. Bartosz Kurek: Porażki w Lille nie zatrą dobrego wrażenia po awansie do Final Six

  Czy tylko ja mam wrażenie, że ten trener jest strategicznym geniuszem, który będzie miał precyzyjne statystyki wszystkich kadrowiczów i nie będzie miał nawet cienia drużyny ?

 • gaob napisał/a komentarz do Liga Narodów Kobiet: polskie siatkarki rozbiły Rosję! Niesamowity pogrom!

  Reprezentacja Rosji jest najgorsza odkąd pamiętam. Reprezentacja Polski w dalszym ciągu nie ma przyjmujących (Mędrzyk i Grajber są dobre na Orlen Ligę i drużyny ze słabym blokiem) i nie ma się co tak ekscytować, np. przypomnijmy sobie mecz z Japonkami - w końcu żadna światowa potęga. Smarzek - super star, a mnie najbardziej się podobało, że od dwóch meczy na boisku nie ma tej, która zachowuje się jakby miała ADHD.

 • gaob napisał/a komentarz do ME 2017 kobiet: Azerki za silne. Polki czeka baraż o ćwierćfinał

  Przestałem oglądać występy kobiecej reprezentacji ale po ostatnich sukcesach z Niemkami i Węgierkami postanowiłem obejrzeć mecz z Azerkami. Meczu nie warto komentować ale warto zauważyć, że mojemu ulubionemu trenero-selekcjonerowi udało się wybrać wszystkie najniższe przyjmujące z Orlen Ligi. No brawo, brawo !

 • gaob otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • gaob otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Wszech Czasów

 • gaob napisał/a komentarz do El. MŚ 2018: dramatyczna porażka Polek. Mundial ucieka

  Szkoda tych dziewczyn, przynajmniej niektórych, ale niestety nic z tego nie będzie. Nawet szkoda to komentować. Jedyne co mnie ciekawi, to jakiego systemu używa trener, przepraszam, pan Nawrocki do losowania zmian. Jakby to ogłosił publicznie, to wszyscy by wiedzieli czego nie używać do gier losowych.

 • gaob napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: Chemik Police pokonany po 10 miesiącach. Passę przerwała Modena

  W moim przekonaniu Montano powinna grać już od połowy pierwszego seta i w żadnym przypadku nie należy zdejmować z boiska Smarzek, niezależnie od tego jak słabo przyjmuje, a wczoraj wcale nie było aż tak bardzo żle. Jagieło i Werblińska razem na boisku oznacza w Lidze Mistrzyń przegrany mecz. Do wymiany była też praktycznie od razu Krzos - dlaczego nie grała Zenik od początku ? Natomiast do wymiany i to natychmiast jest Pan Trener, który dla tych dziewczyn jest zapewne przy całym dla niego szacunku "zwykłym małolatem". Może powinien najpierw trenować kadetki Chemika ? Wołosz nie potrafi współpracować ze środkowymi, a to powinna być podstawowa broń Chemika. Veljkovic tylko dzięki swojemu talentowi i swoim warunkom fizycznym kończy większość , z reguły źle wystawionych piłek (wystarczy zauważyć jak często po ataku się przewraca na plecy), natomiast Kasza dostaje w zasadzie wyłącznie piłki 'na obiegnięcie' również z zasady złe i prawie zawsze z wyprzedzeniem 'odczytane' przez przeciwniczki. Dlaczego ta środkowa atakuje prawie zawsze z obiegnięcia ? Szkoda słów, Chemik w Orlen Lidze pewno wygra, natomiast w Europie ?

 • gaob otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

 • gaob lubi Komentarz

  Obydwaj swoim trenerskim doświadczeniem przykrywają czapką Antigę.
  Gdyby nie obecność Blaina, sam Stefan nie zrobiłby tego, co się udało w duecie, a Blain to trener z ogromnymi papierami, lepszymi niż obydwaj wymienieni. Wspominał o tym Zagumny w studio PS po porażce w ćwierćfinale.
  Uważam, że właśnie zamiana ról mogłaby właściwie ukierunkować zmiany w prowadzeniu drużyny. Stefan tak naprawdę uczy się rzemiosła na naszej kadrze.

 • gaob napisał/a komentarz do Dwaj wielcy trenerzy kandydatami do zastąpienia Stephane'a Antigi na stanowisku selekcjonera?

  Antiga musi najpierw przestać być zawodnikiem i zapomnieć o kolegach wśród siatkarzy z którymi grał, jak również zacząć panować nad swoimi sympatiami i antypatiami. Moim zdaniem trenerem powinien zostać Blain. Tylko wówczas te dwa lata nie będą czasem straconym, bo Blain ma już rozeznanie wśród polskich siatkarzy i ma szansę dokonać właściwej selekcji przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy. Zresztą trenerem kadry wg mnie powinien być najlepiej trener, który prowadzi równocześnie zespół klubowy z polskiej ekstraklasy. A jeśli miałbym wybierać między Bułgarem i Włochem, to wybrałbym De Giorgi, właśnie z tego powodu, że jest trenerem Zaksy, natomiast Stojczew tak naprawdę wszystko zawdzięcza temu, że zawsze dysponował znakomitymi siatkarzami, np. Juantoreną czy Kazijskim.

 • gaob napisał/a komentarz do Rio 2016. Jacek Kasprzyk: Antiga wykonuje dobrą pracę, ale nie zapewnię już teraz, że zostanie

  W zasadzie prawie całkowicie się z Tobą zgadzam. Zwłaszcza z tym, że mamy bardzo przeciętnych zawodników. Wyjątkiem jest to co piszesz o stażu. Jasne, że o talencie nie decyduje pokonywanie kolejnych szczebli, ale już o doświadczeniu trenerskim, zwłaszcza w kwestii zarządzania grupą ludzi - tak. A wyjątki (Wagner) tylko potwierdzają regułę. A jak się nie ma dobrych zawodników, to przede wszystkim trzeba wybrać takich, jeszcze słabych, którzy jednak dają jakieś nadzieje na przyszłość i ich uczyć (np. ani Kubiak ani Łomacz takich nadziei nie dają, chociażby ze względu na warunki fizyczne). Jestem przekonany, że gdyby Antiga był drugim, a Blain pierwszym trenerem, to nasza drużyna byłaby dużo lepsza.

 • gaob napisał/a komentarz do Rio 2016. Jacek Kasprzyk: Antiga wykonuje dobrą pracę, ale nie zapewnię już teraz, że zostanie

  Zawsze twierdziłem, że czynny do niedawna siatkarz NIGDY nie powinien zostawać trenerem reprezentacji kraju. Najpierw powinien zostać trenerem klubu i to najlepiej niższej, a nie tej ligi w której ma kolegów. Wynika to z prostego faktu, że taki zawodnik-trener będzie się prawie na 100% kierował w wielu przypadkach nie chłodną analizą, a sympatiami i antypatiami. Przykłady: Konarski, Kubiak, Łomacz, Nowakowski, Mika. Ale jak rozumiem p. Kasprzyk zamierza dalej kasę przeznaczać głównie dla działaczy, więc pewno Antiga zostanie i będzie dalej nabierał doświadczenia na polskiej reprezentacji.

 • gaob napisał/a komentarz do Marlena Pleśnierowicz: Zamierzam zapracować na powołanie do reprezentacji

  Niewątpliwie Marlena spokojnie mogłaby "wygryźć" mocno przereklamowaną Wołosz. Myślę jednak, że powinna poczekać aż p. Nawrocki zajmie się czymś innym. A jest duża na to nadzieja po zmianie prezesa PZPS.

 • gaob otrzymał brązowy medal w kategorii Korespondent Dnia

 • gaob

  gaob
  Przede wszystkim bezsens gry z dwoma libero (żaden z nich w takim układzie nie gra dobrze - nie pamiętam kiedy tyle błędów w przyjęciu zrobił Zatorski, a Wojtaszek tak słabo bronił). Poza tym, chyba jednak Drzyzga powinien dużo częściej grać. Ma lepszy blok i serwis i nie wydaje mi się żeby generalnie lepsza gra Łomacza niż Drzyzgi ze środkowymi usprawiedliwiała zrobienie z niego pierwszego rozgrywającego.

 • gaob napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Podstawowa moja uwaga do reprezentacji, to przede wszystkim bezsens gry na dwóch libero (żaden z nich w takim układzie nie gra dobrze - nie pamiętam kiedy tyle błędów w przyjęciu zrobił Zatorski). Poza tym, chyba jednak Drzyzga powinien dużo częściej grać. Na pewno ma lepszy blok i serwis i nie wydaje mi się żeby generalnie lepsza gra Łomacza niż Drzyzgi ze środkowymi usprawiedliwiała takie ich wykorzystanie w meczach.

 • gaob

  Podstawowa moja uwaga do reprezentacji, to przede wszystkim bezsens gry na dwóch libero (żaden z nich w takim układzie nie gra dobrze - nie pamiętam kiedy tyle błędów w przyjęciu zrobił Zatorski). Poza tym, chyba jednak Drzyzga powinien dużo częściej grać. Na pewno ma lepszy blok i serwis i nie wydaje mi się żeby generalnie lepsza gra Łomacza niż Drzyzgi ze środkowymi usprawiedliwiała takie ich wykorzystanie w meczach.

 • gaob napisał/a komentarz do Spadek Polek w rankingu CEV. Biało-Czerwone poznały rywalki na turniej w Ankarze

  Żeby zrobić z takich zawodniczek jak Grejman czy Kurnikowska zawodniczki do kadry, to trzeba by je nauczyć grać w kilkunastocentymetrowych i to najlepiej sprężynujących szpilkach.

 • gaob otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Dnia

 • gaob napisał/a komentarz do Spadek Polek w rankingu CEV. Biało-Czerwone poznały rywalki na turniej w Ankarze

  Trenera bezwzględnie trzeba zmienić i najlepiej na profesjonalistę z zagranicy. Jak pomyślę z jakimi trenerami (Massimo Barbolini !!!!!) Nawrocki wygrał podczas ubiegania się o reprezentację, to jest oczywiste, że PZPS chodziło wyłącznie o to by wydać jak najmniej kasy tak by zachować jak największy szmal dla siebie. A skoro tak, to aż do usunięcia tego towarzystwa wzajemnej adoracji, postulat zagranicznego trenera jest nie do realizacji. W związku z tym proponuję Mariusza Wiktorowicza. Wg mnie jest to jedyna, pewno niezbyt wielka, ale jakaś tam szansa na to, żeby w reprezentacji kobiet coś w końcu zaczęło się dziać w dobrym kierunku.

 • gaob napisał/a komentarz do ME kobiet: Holenderki tylko tłem, Rosjanki obroniły mistrzowski tytuł!

  Wg mnie Tatiana Koszeliewa jest aktualnie najlepszą siatkarką świata.

 • gaob napisał/a komentarz do ME kobiet: Półfinał nie dla Biało-Czerwonych, Holenderki ponownie lepsze

  Szkoda mi jedynie KSD z tego względu, że jedna z najlepszych siatkarek świata nie może nic ugrać z własną reprezentacją. Bardzo dobrze grała również P. Maj i więcej niż poprawnie S. Pycia. I to koniec. Pan Nawrocki pokazał nam, że można w meczach sparingowych grać wyłącznie jednym ustawieniem, a w ważnych meczach pięcioma, z których tylko jedno chyba było trenowane. Krótko mówiąc p. Nawrocki próbuje trafić w ustawienie, bo może się uda. Jego zasługą jest zderzanie się ze sobą dwóch zawodniczek i nie przyjmowanie piłki będącej w zasięgu kilku siatkarek. To musi być wytrenowane, a nie jest i nic tego nie usprawiedliwia. Czyżby na treningu było tak, że pan trener rzuca piłkę na boisko i mówi "pograjcie sobie dziewczyny". Kurnikowska i Grejman mają szansę kiedyś być może grać poprawnie, ale ich maksimum ze względu na warunki jest co najwyżej A. Werblińska, a więc również nie poziom światowy. Kiedyś myślałem, że Z Wołosz coś będzie, ale aktualnie zmieniłem zdanie. Ile było jej rozegrań na pojedynczy blok ? Chyba mniej niż 5 i to w całym turnieju. W dużym stopniu jej zasługą jest gorsza ocena ABK. Ciekaw jestem, czy Chemik nie przejedzie się na swoich rozgrywających ? Dziewczyny miały rację mówiąc, że powinny mieć zagranicznego trenera. Nawrocki nie ma u nich żadnego autorytetu i sądzę, że aktualnie nie ma żadnego trenera polskiego który by się do tego nadawał. Chciałbym, żeby p. Papke opublikował ten słynny plan rozwoju siatkówki kobiecej, który podobno przedstawił p. Nawrocki, gdy starał się o reprezentację.

 • gaob napisał/a komentarz do Polska - Turcja: Euro coraz bliżej, forma daleko w lesie

  Podczas igrzysk w Baku chwaliłem Nawrockiego za konsekwencję z KSD jako przyjmującą. Trudno, trzeba było to kontynuować z Kowalińską i Miros na ataku, bo to była jedyna szansa na awans na olimpiadę.. Teraz widać, że to jest taki trener, że słów mi brakuje . Po co współpracował ze środkowymi, ABK, Mają Tokarską i Z. Efimienko, ?. Gdzie one są ? Wołosz już w Baku grała co najwyżej średnio - teraz wręcz beznadziejnie. Trzymanie Kaczorowskiej na boisku, to był koszmar. Przykre, ale nie mamy żadnej drużyny kobiecej i mamy pseudo trenera, który nadaje się co najwyżej do tego żeby go wysłać na Alaskę do trenowania Eskimosów. Chociaż może Eskimosów też szkoda, więc zostają wyłącznie pingwiny.

 • gaob napisał/a komentarz do WGP: Ekspresowy triumf Holenderek, elita nie dla Polek - relacja z meczu Polska - Holandia

  Akurat o Zaroślińskiej nie napisałem, że ma gorsze warunki fizyczne mimo tego, że faktycznie ma je gorsze. Te parametry, zasięg, ..., które podałeś niestety nijak nie mają się do rzeczywistości. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żeby K.Z. atakowała chociaż raz ponad blokiem w tym meczu, zresztą w zasadzie nigdy tego tego nie robi, no chyba że próbują ją blokować takie zawodniczki jak np.: Kurnikowska, Paszek, Wójcik czy Grejman. Z reguły atakuje albo obok bloku albo i to jest najczęstsze w jej wykonaniu są to takie mocniejsze płaskie loby, które mają jednak tę zaletę, że lądują zazwyczaj na siódmym - dziwiątym metrze. Natomiast co do naszych przyjmujących, to już mi się nie chce o tym pisać. Może tylko spytam dlaczego te atletki nie grają w innych ligach ? Pewno ze wzglądów patriotycznych ?

 • gaob napisał/a komentarz do WGP: Ekspresowy triumf Holenderek, elita nie dla Polek - relacja z meczu Polska - Holandia

  Gdyby na tym meczu trenerzy zamienili się drużynami, to wynik byłby zapewne dokładnie taki sam. Ja już to pisałem. Polska drużyna z takimi przyjmującymi, to może wygrać tylko ze średniakami i to po walce, np. wczorajszy mecz z Porto Rico. Zaroślińska jest atakującą, która ma szansę sobie poatakować tylko wtedy, gdy blok przeciwniczek będzie miał czym się zajmować na lewej stronie. To nie jest atakująca, typu Gamowa czy Sloetjes, która może atakować ponad wysokim, ułożonym blokiem. Dlatego też w aktualnym stanie kobiecej siatkówki naszą jedyną nadzieją na dobre wyniki jest Skowrońska-Dolata na lewym skrzydle. I tak będzie dotąd dopóki nie wyszkolimy sobie dobrych ale wysokich skrzydłowych.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.