Wymęczony awans Fiorentiny, bramka Kosowskiego i awans Apoelu

ACF Fiorentina z problemami, ale ostatecznie wyeliminowała Sporting Lizbona, Arsenal Londyn bez problemów odprawił Celtic Glasgow, Apoel Nikozja w dużej mierze dzięki bramce Kamila Kosowskiego ograł FC Kopenhagę, a ponadto Olympiakos Pireus okazał się lepszy od Sheriff Tiraspol, natomiast VfB Stuttgart wyeliminował FC Timisoarę.

Adam Kiołbasa

Celtic z Arturem Borucem w składzie i Łukaszem Załuską na ławce rezerwowych uległ na Emirates Stadium 1:3 Arsenalowi Londyn, w którego szeregach zabrakło zarówno Łukasza Fabiańskiego, jak i Wojciecha Szczęsnego. O sukcesie Kanonierów zadecydowały bramki Eduardo, Emmanuela Eboue oraz Andrieja Arszawina. Dla Szkotów trafił Massimo Donati.

ACF Fiorentina długo się męczyła ze Sportingiem Lizbona, z którym do przerwy przegrywała po trafieniu Moutinho. Ostatecznie ekipie z Półwyspu Apenińskiego awans dał gol zdobyty przez Joveticia.

Apoel Nikozja po raz kolejny udowodnił, że na własnym terenie nie obawia się żadnego rywala i tym razem wygrał 3:1 z FC Kopenhagą, dzięki czemu zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Już w 2. minucie drużynę z Cypru na prowadzenie wyprowadził Kamil Kosowski, a później dwie bramki zdobył dla niej Michael. Kosowski przebywał na placu gry do 81. minuty, Marcin Żewłakow do 77., a Adrian Sikora pojawił się na boisku w 65.

W barwach Olympiakosu Pireus cały mecz rozegrał Michał Żewłakow, a jego drużyna pokonała 1:0 Sheriff Tiraspol i tym samym zagra w Champions League.

Ponadto VfB Stuttgart bezbramkowo zremisował z FC Timisoarę, ale dzięki zwycięstwu z przed niespełna tygodnia 2:0 to Niemcy wystąpią w Lidze Mistrzów.

Przegrani wezmą udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej UEFA.