ATP New Haven: Verdasco faworytem po porażce Dawidienki

Na ćwierćfinale zakończyły się aspiracje do zwycięstwa rosyjskiego tenisisty i numeru jeden imprezy w New Haven (pula nagród 750 tys. dol.), Nikołaja Dawidienki.

Małgorzata Niełacna

Pogromcą Rosjanina okazał się amerykański tenisista, Sam Querrey, w Pilot Pen Tennis grający z szóstką. Do zwycięstwa potrzebował jednak trzech wyrównanych setów, 6:3, 3:6, 6:4. W każdym z nich Amerykaninowi udawało się przełamać serwis Dawidienko tylko raz. Tym samym zrewanżował się rosyjskiemu zawodnikowi za porażkę sprzed dwóch lat w Indian Wells. - Nie umiałem się odnaleźć na początku meczu, szczególnie w pierwszym secie. - Narzekał na swoją grę po spotkaniu Nikołaj Dawidienko. - Z mojej strony były tylko błędy. Nie mogłem nic zrobić. Teraz wiem, co mam robić, co muszę poprawiać.

Losu swojego rodaka nie podzielił Igor Andriejew - turniejowa siódemka. Po morderczym, trwającym blisko 2,5 godziny meczu, wyeliminował Argentyńczyka Leonardo Meyera, 6:4, 6:7(4), 6:3.

- Zawsze mecze przeciwko Andriejewowi, które musiałem rozegrać, były ciężkie. Jest naprawdę wspaniałym graczem. Przegrałem z nim w zeszłym roku podczas US Open, więc jutro... zobaczymy. Zrobię wszystko, aby wygrać ten mecz. - tymi słowami komplementował Rosjanina jego półfinałowy rywal, Hiszpan Fernando Verdasco. W ćwierćfinale rozprawił się z Austriakiem Jurgenem Melzerem 6:3, 6:1. Tenisiści ci spotkali się już w tym turnieju 3 lata wcześniej. Wówczas górą był Melzer.

Ostatnim półfinalistą został Argentyńczyk Jose Acasuso, po pokonaniu w dwóch setach Francuza Florenta Serry 7:5, 6:4.

Pilot Pen Tennis, New Haven, USA
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 750 tys. dol.

ćwierćfinał gry podwójnej

Marcelo Melo (Brazylia) / Andre Sa (Brazylia) - Frantisek Seremak (Czechy, 3) / Michel Mertinak (Słowacja, 3) 6:3, 6:4

Martin Damm (Czechy, 4) / Robert Lindstedt (Szwecja, 4) - Paul Hanley (Australia) / Jordan Kerr (Australia) 6:2, 3:6, 10-6

pierwsza runda gry podwójnej

Paul Hanley (Australia) / Jordan Kerr (Australia) - David Martin (USA, WC) / Rajeev Ram (USA, WC) 6:2, 6:3