Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Vive - Wisła. Mistrzostwo Polski zostaje w Kielcach!

  Życzenia nie realne. Jeśli pojawi się taki co będzie chciał naprawdę rozwijać Wiśłe a nie napełnić kolegom kieszenie to szybko mu te rządzenie skrócą. Klub jest w rękach miasta dlatego jest jak jest i raczej się nie zmieni, przynajmniej narazie.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Marek Panas o Piotrze Przybeckim. "Musi zakasać rękawy i nie oglądać się na Bizancjum"

  Pan Panas chyba ostro 9 lat w Kiloni walił tą głową po słupkach. Nie bronię Talanta, ale niech się ugryzie w język czasami Pan Panas. Talanta szanują w Europie, wygrał już bardzo dużo w swoim zyciu. Można zarzucić że wygrywa bo ma silne zespoły, ale jest wielu "wielkich" trenerów którzy mają równie silne bądź nawet silniejsze zespoły a nie wygrali tyle co on. Vive wygrało LM będąc na papierze teoretycznie najsłabszym zespołem na F4. Z jednej strony chcemy wyników w Europie a z drugiej ogrywać naszych młodych, a to się wyklucza. Nie mamy takiego raju jak Francja, Niemcy czy skandynawowie. I to nie jest wina Talanta czy Kielc. To nie wina Talanta że Kielce stać na zawodników wysokiej klasy, a nawet trzeba się cieszyć że mamy tak silny klub w Polsce, który walczy o najwyższe cele z dużo bogatszymi od siebie (PSG, THW, Veszprem itp.) Jeśli chodzi o Piotrka to nic jeszcze nie wygrał, dajmy mu czas i zobaczymy jak będzie wyglądać kadra za jego kadencji. Nie mozna go na ten moment ani krytykować ani chwalić bo pracy z kadrą jeszcze nie zaczal. A Pan Panas niech sam się weźmie za trenerkę bądź zarządza związkiem bo komentować to każdy potrafi

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Dominatorzy. Vive Tauron Kielce z Pucharem Polski

  Co tu dużo mówić, wygrał zespół który miał więcej jakości. Czekam na doniesienia transferowe z Płocka, bo ta cisza zapowiada w następnych latach jeszcze większą dominację ekipy z Kielc. Gratulacje i czekam już na środę, niech wygra lepszy.

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  Lepiej tego napisać nie można było. W Polsce często panuje zasada "trener tego nie wymaga to nie robię", podczas gdy zagraniczni zawodnicy mają nawyk żeby pracować nad sobą indywidualnie poza treningami. Problemem też jest chyba mentalność. Zagraniczni często trzymają się w grupach, spędzają ze sobą czas,coś w stylu rodziny, podczas gdy nasi idą na trening, wracają do domu i zapominają o kolegach z drużyny. Swego czasu słowacki bramkarz Legii Mucha był zszokowany że zawodnicy nie chodzą cała drużyną na obiad, tylko każdy rozchodzi się do domu i je obiad w swoim mieszkaniu. Tak wyśmiewany często FOJ próbował w Wiśle zmienić tą mentalność, ale niestety był bezradny.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nowym trenerem reprezentacji Polski!

  Problem polskiej piłki ręcznej jest głęboki. Zaczyna się na samym dole na szkoleniu młodzieży a kończy na samej górze, czytaj związek. Wielokrotnie widziałem jak wyglądają konsultacje szkoleniowe w Polsce. Trenerzy pierwszego dnia udają że to ich interesuje, wieczorem ostra popijawa a na drugi dzień siedzą na halo w oparach alkoholu nie wiedząc co się dzieje dookoła. Być może nie każdy z nich ale zdecydowana większość. Złe jest też podejście do młodzieży, uświadamianie im co jest dobre a co złe, że piłka ręczna nie kończy się na treningach i meczach. Ważne są nawet głupie nawyki żywieniowe i praca nad sobą nawet po treningach. Znam kilku ludzi pracujących blisko związku i wszystkich kadrach. Na młodzieżowym euro drużyny ze Skandynawii, Niemiec czy Francji zjadali na śniadanie owsiankę, coś zdrowego i lekkiego a nasi zawodnicy rzucali się na bekon itp. Inni na spacer po śniadaniu a nasi do pokoi foteczki strzelać na insta i fb. Ładnych kilka lat wstecz gdy sam grałem, większość drużyny była na hali ponad godzinę przed treningiem żeby po przerzucać kilogramy na siłowni bez namowy trenera. Teraz to jest chyba nie do pomyślenia. Z drugiej strony też rozumiem trenerów, bo często wykonują swoją pracę za marne grosze bądź zajmują się trenerką dla hobby łącząc to z inną pracą. WF w szkole. Kiedyś męska cześć klasy czekała na tą lekcję żeby pograć w coś i się wyszaleć, teraz dzieci idą do szkoły i już mają gotowe w plecaku zwolnienie z WF. Co do związku to dużo by mówić. Na najwyższym stanowisku przydałby się ktoś młody, ktoś kto zna piłkę ręczną na wylot, ktoś kto wie jak działają ludzie na tych stanowiskach w krajach zachodnich. Niestety w naszym związku siedzą PRL-owskie dziady do których kieszeni wpływa co miesiąc niezła kasa. Mam nadzieję że w związku na "tronie" zasiądzie ktoś z naszej złotej generacji. I powtarzam do bólu, nie katujmy w kadrze już chłopaków jak Niewrzawa, Szyba, Gierak itp. To do nikąd nie prowadzi. Spadliśmy z czołówki i postawmy na młodzież. Może z czasem zaiskrzy, ktoś się wybije i zapracuje na transfer do silnego klubu. Chyba się rozpisałem za barszo :) pozdrawiam wszystkich, pokory ludzie i wzajemnego szacunku, bo to co tu się dzieje to tragedia.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nowym trenerem reprezentacji Polski!

  Przecież Michał nie grał w kadrze i klubie również przez kontuzje. Pierwsza już na IO, a chyba drugi mecz po wyleczeniu kontuzji z IO nastąpiło złamanie ręki. Dlatego tyle nie było go w kadrze.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nowym trenerem reprezentacji Polski!

  Myślę że to nie wina trenera kadry że w 40 milionowym kraju nie możemy wychować zawodnika na kluczową pozycję na boisku. Nie mamy dobrego mózgu drużyny, środkowego rozgrywającego. Nawet Białoruś ma kogoś takiego. Zobaczymy czy lepsze wyniki osiągnie Piotrek? Moim zdaniem nie, nie z tym materiałem ludzkim który obecnie mamy.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nowym trenerem reprezentacji Polski!

  Musi grać młodzież, nie marnujmy ich w kadrze B. Może taki Sićko czy inny młody chłopak pokaże się z dobrej strony i dostanie szansę w jakims słabszym klubie Bundesligi czy we Francji. Może nie mamy talentów na miarę Sagosena czy Fabregasa ale jest kilku fajnych chłopaków których nie możemy zmarnować. Z czołówki już wypadliśmy więc róbmy ta budowę nowej kadry z pompą. Jest Sypa, Daszek, Paczkowski, Dzidziuś, Wyszu i dodajmy do nich młodzież. Gdy rok czy dwa pograją że Stobno może cos się zazębi.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: Piotr Przybecki nowym trenerem reprezentacji Polski!

  Szacunek za podjęcie rękawic i wytrwałości. Powodzenia. Mam nadzieję że pokażesz jaja i postawisz mocno na młodzież mimo krytyki "znawców" bo to oni są przyszłością (Moryto, Sićko, Kowalczyk itp) a nie dalej ogrywać gości przed 30 którzy już raczej swój max osiągnęli.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Azoty - Orlen Wisła. Czwarty mecz dla Nafciarzy. Faworyt jedną nogą w finale

  Dlatego moim zdaniem Kowalczyk już musi grać w kadrze A. Moim zdaniem Gierak, Masłowski czy Łyżwa już pewnego poziomu nie przeskoczą. Kowalczyk ma 21 lat, będziemy grali silnie obsadzone turnieje w tym roku, może się pokaże z dobrej strony i wyjedzie do silnego klubu za granicę. Nie możemy pozwolić na marnowanie kolejnego talentu gdzie wiadomo jaka jest posucha na środku rozegrania w naszym kraju. Będziemy go kisić w kadrze B aż będzie miał 26 lat i stanie się ligowym rzemieślnikiem. Wrzucamy jego, Sićkę, Gende i innych ma głębokie wody. I tak z topu już spadlismy więc nie traćmy czasu na ogrywanie Masłowskiego, Podsiadły, Gieraka czy Szyby itp.

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  3 bramki przewagi = 1 nogą w finale 5 bramek przewagi = męki.

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  Też nie rozumiem dlaczego w obliczu takich problemów ze środkiem rozegrania w reprezentacji, nie daje się szansy Kowalczykowi. Chłopak nie jest już juniorem, ma 21 lat i czas najwyższy, żeby go wprowadzić do kadry. Nawet jeśli z początku będzie mu brakować doświadczenia, to i tak jest to lepsze rozwiązanie, niż granie na środku skrzydłowymi.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Azoty - Orlen Wisła. Czwarty mecz dla Nafciarzy. Faworyt jedną nogą w finale

  Tym bardziej że moim zdaniem nie wygląda gorzej od innych reprezentantów którzy są już blisko 30stki i niczego już się raczej nie nauczą. Myślę że było w Polsce kilka talentów które były zmarnowane przez czekanie na ten właściwy moment. Ktoś powie że ma czas bo 21 lat ale w Niemczech, Chorwacji, Słowenii czy Dani 21 latkowie mają już 2 lata występów w zespole narodowym.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Azoty - Orlen Wisła. Czwarty mecz dla Nafciarzy. Faworyt jedną nogą w finale

  Dawać Kowalczyka do kadry A natychmiast. Może nie ten poziom ale chyba jedyny chłopak aktualnie który na ten super poziom może wejsc. Ma 21 lat, fajnie się rusza a i pokazuje fajne zagrania czy rzuty. Jeśli chcemy naprawiać tą kadrę to ona już ma należeć do niego, Moryty, Sićki itp. Jeśli utkną w ligowym maraźmie i będą grać w kadrze B do 26/7 roku życia to będą to kolejne zmarnowane talenty. Tacy jak Gierak, Łyżwa, Przybylski itp tej kadry na wyżyny nie wzonisą a ta młodzież może jeśli dostaną szansę. Może się pokażą w jakimś turnieju towarzyskim, może pójdą grać do Niemiec czy Francji i jakoś ta kadra się odrodzi. I tak już wypadliśmy z topu więc dajmy szansę młodzieży, nie chłopakom 27+ którzy już raczej pewnego poziomu nie przeskoczą. Będziemy czekać aż złapią doświadczenie z seniorskiej piłce, później na doświadczenie na poziomie reprezentacji i chłopaku będę mieli po 28 lat. Mamy doświadczonych jak Dzidzia, Sypa, Wyszu czy Daszek i do nich wrzuć tą najzdolniejszą młodzież bo to kpina że skrzydłowy po 30tce jest naszym środkowym rozgrywającym i nakrywa czapką młodszych kolegów którzy są nominalnymi rozgrywającymi.

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  A Dachu już gdzieś się wybiera, czy to póki co tylko gdybanie z Twojej strony?

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce planuje kolejny transferowy hit! Chorwat na celowniku klubu

  Dlaczego? Bo Vive odpadło szybko w tym sezonie? Vive wygrało LM i grało już kilka razy w F4 a Vardar zagra tam po raz pierwszy. Kielce w teorii będą lepsze w nowym sezonie i nie wiadomo gdzie skończą Kielce a gdzie Vardar w przyszłym roku. A takie przegrane jak w tym roku Kiekcom zdarzały się też innym "wielkim" w poprzednich sezonach. Cindrić super zawodnik co pokazały ostatnie mecze CL. Ja bardziej czekam na to co będzie się dziać w Wiśle bo irytuje ta cisza w klubie. Znów będzie wybierane z tego co zostanie na rynku w ostatnim momencie... współczuję kibicom Wisły bo łatwego życia nie mają. Niestety klubem rządzą politycy z przypadku i jest jak jest :( pozdro

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce. Jak wygrać Ligę Mistrzów i nie zwariować

  Aż żal myśleć że w piłce kopanej za byle "piłkarza" płacą 10mln euro a tu mistrz Europy z poprzedniego sezonu ma 5mln budżetu rocznego. Z tego co pamiętam to rok lub dwa lata temu szejki chcieli kupić RNL i Fuchse ale niemcy od razu ich pognali.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: Vive Tauron Kielce pod ścianą. Koniec przygody THW Kiel?

  Ciekawe mecze przed nami. Najważniejszy z udziałem polskiego teamu chyba będzie najciekawszy z powodu wyniku w pierwszym meczu. W poprzednich sezonach drużyny z większymi zaliczkami jak Montpellier odpadły po dwumeczu. Myślę że będzie twardy mecz w obronie z obu stron. Znaczącą rolę będzie pełniła bramka, co było widać w końcówce meczu we Francji. Vive ma potencjał by odrobić straty z nawiązką, równie dobrze może przegrać jeśli nie wyeliminują głupich przestojów w grze.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Adam Morawski na dłużej w Orlen Wiśle Płock

  Trochę racji ma ZB. Morawscy, Paczkowski, Olszewski, Skibinski i jeszcze kilku innych to nie wychowankowie Wisły, ciężko tak powiedzieć jeśli zawodnikiem klubu zostaje się w wieku kilkunastu lat. Sypa też karierę zaczynał w MUKS Płock, później zgarnęła to Wisła :)

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Adam Morawski: Prowadzę rozmowy z Wisłą i klubami z zagranicy

  Bo Kornecki ma okazję do gry a Loczek ogląda mecze z ławki. Nawet najlepszy trening nie da tyle efektów i doświadczenia co mecz.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Adam Morawski: Prowadzę rozmowy z Wisłą i klubami z zagranicy

  Z całym szacunkiem do Wisły, Adaś leć za granicę, nawet do słabszego klubu ale grać, nie znów siedzieć na ławce i dzielić czas z Węgrem.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: spóźniona pobudka. Rhein-Neckar bliżej ćwierćfinału

  Totalnie nie rozumiem polityki transferowej THW. Jeszcze nie dawno byli tu Canellas, Lauge i Palmarsson, a teraz Bylik i Nilsson. Chcieli odmładzać skład ale chyba coś nie wyszło bo Lauge i Aron to młodzi zawodnicy a taki Bylik powinien uczyć się od nich na treningach a nie zastępować ich w klubie. Wypada im jeden zawodnik i gra zespołu się sypie, a zawodnik się wysypał przez nadmierną eksploatację. Vive będzie miało dwóch małolatów na skrzydle, jednak Djukić zanim przyszedł pokazał sezon wcześniej na co go stać w LM a Janc mimo wieku już pare sezonów w LM zagrał. W dodatku jest to pozycja która nie odpowiada za grę całego zespołu a THW oddało super zawodników a wzięli super talenty które wcześniej grały w ogórkowych ligach i rzucili ich na głęboką wodę.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: spóźniona pobudka. Rhein-Neckar bliżej ćwierćfinału

  Słaby mecz. Obie drużyny słabo, a przewaga RNL brała się z dobrej dyspozycji Palicki. Niektórzy śmieją się z Kusa, a to co dziś robił Wiencek na środku obrony THW to jakaś kpina. Du Rietz nawet dobrze zwodu nie musiał robić żeby go minąć. Zeitz... chyba się zlituję nad nim. W rewanżu wszystko możliwe, jednak w obecnej formie żadna z drużyn nie ma co myśleć o przejściu 1/4. Liczyłem na lepszy mecz, jednak muszę czekać do weekendu by zobaczyć coś ciekawszego.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Problem zdrowotny Domagoja Duvnjaka. Gwiazdora THW Kiel czeka operacja kolana?

  Też tak myślę, w Bundeslidze małe szanse na tryumf, w CL na ten moment jest kilka zespołów lepszych od TWH więc im wcześniej przejdzie operacje tym lepiej. I Ci młodzi mają więcej czasu na parkiecie do końca sezonu by łapać doświadczenie.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Poważny problem Orlen Wisły Płock. Koniec sezonu dla Tomasza Gębali!

  Ja nie jestem z Kielc a kibicem całej naszej piłki ręcznej i też mam zastrzeżenia do gry Tomka. I nie wiem czy tak każe grać mu trener czy ma wypracowane złe nawyki z młodzieńczych lat. Moim zdaniem powinien "uciekać" od obrońców i siać spustoszenie z drugiej linii bo pokazał nie raz że ma niezłe działo w prawej ręce a idzie jak dzik na 6-7 metr gdzie koordynację ma nie najlepszą. Czasem wpada po tych jego szarpanych zwodach ale często piłka po prostu wraca na 9 metr. Przy nabiegu w tępo i wyjście z pierwszego kroku na 10 metrze to może pytać bramkarza gdzie mu rzucić. Potrzebna jest też pod niego jedna czy dwie zagrywki by zabrać czy spłaszczyć obronę i bomba. Wiadomo że ta umiejętność zwodu to też plus bo po 2 czy 3 rzutach z dystansu gdy obrona idzie na niego w ciemno może iść z kozłem na zwodzie i albo czyści sobie pozycje albo robi przewagę kolegom. Może to ja się nie znam i mówię głupoty... chociaż w piłkę ręczna sam grałem wiele lat i już wiele wiele lat śledzę ten sport na bieżąco nie tylko na naszych ligowych parkietach. Musi grać jak najwięcej i mieć ogromny kredyt zaufania u trenera, mieć czystą głowę, świadomość że 2 czy 3 zepsute akcje nie przykleją go do ławki tylko dalej trener da mu szansę to naprawić.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.