Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Piszecie że Dule ciągle kontuzjowany. Moim zdaniem to duża wina THW. Mieli Lauge i Palmarssona których oddali, oddali też Canellasa a Duvnjak grał całe mecze w Bundeslidze i LM. To musiało odbić się na formie i zdrowiu. I podobnie było z Bombacem w Kielach i ostatnio z Cindriciem. Słoweniec grał wszystko w Picku jeszcze przy swoim szalonym stylu, Cindrić grał wszystko w Vardarze i reprezentacji. Niestety ale są zawodnicy którzy potrafią przejść przez bogatą karierę bez większych kontuzji po drodze a są tacy którym zdrowie nie pozwala rozwinąć skrzydeł do końca. Warto sobie przypomnieć co przechodził Carlen.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Trzy niewiadome w PGE VIVE Kielce. "Na ten moment mamy czterech środkowych"

  Żeby Barcelona nie przesadziła z tym gwiazdozbiorem. Chcą samych najlepszych a każdy z nich będzie chciał grać. Niestety ale liga hiszpańska to tylko odskocznia od treningów i Ligi Mistrzów. Mając Palmarssona i Cindricia wiadomo że któryś będzie grał mniej. Miejsce na parkiecie jedno a zawodników dwóch. Na bokach również świetni zawodnicy. Z 16 gwiazdami w składzie zawsze ktoś będzie pokrzywdzony i niezadowolony ze swojej pozycji. Nawet jeśli Kielce, Seged, Nantes czy Skjern miały by tyle kasy co Barcelona to i tak stoją ze jej plecami w względach pozasportowych. Sama magia słonecznej Barcelony robi swoje. Tym bardzie że coraz częściej mówi że zawodnikom różnych dyscyplin głowy suszą ich partnerki więc mając do wyboru Kielce, Montpellier, Seged jasne jest że będzie chciała do Barcelony. Inni patrzą by być jak nabliżej domu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony. Ale gratulacje dla Bertusa bo to świetna okazja, dużo jakości a transfer za free. Jeśli okaże się prawdą że będą Ci nowi sponsorzy i jakimś cudem uda się zatrzymać Cindricia to środek rozegrania będzie wyglądał imponująco. Jeśli finansowo wszystko się unormuje Cindrić może da się przekonać do pozostania w Kielchach (ciche marzenie kibica polskiej piłki ręcznej). Jakość i doświadczenie jest, a to są atuty których Vive potrzebuje. Wiśniewski niech się do Accambraya odzywa :) W formie może dać dużo jakości :)

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powodzenia Mateusz! Wielu sukcesów z nowym zespołem i dużo wyróżnień indywidualnych :)

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Problem ze szczypiorniakiem jest dużo większy niż kilka czy kilkanaście osób na stanowiskach. Po pierwsze to brak pieniędzy. Wielu trenerów dzieci czy młodzieży pracuje dla idei, hobby. Robiąc to z pasji, dla lokalnej młodzieży. Zarabiają nic albo marne grosze. Praktycznie wszystkie kluby bazują na pieniądzach od miasta czy gminy, a te patrzą tylko jak dać jak najmniej żeby było na inne potrzeby. W dodatku dotacje są na rok kalendarzowy a nie na sezon dlatego najwięcej brudów w klubach wychodzi na przełomie nowego roku. Wystarczy że miasto przykręca kurek i kluby padają i zaczynają od 3 ligi. Mógłbym tak pisać w nieskończoność ale obowiązki wzywają.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Co wy ludzie piszecie? Robią coś, źle bo chwytają wiele srok za ogon. Nie robili by nic to było by jeszcze gorzej. Bardzo dobrze że prowadzą własne biznesy bo to jedyne pewne i stałe źródło utrzymania dla takiej osoby i rodziny. Dobrze że prowadzą swoje kampy skoro związek nie jest zainteresowany takimi inicjatywami. Praca z kadrą czy w szkole jest taka że dziś praca jest, a jutro może jej nie być. Przybecki jest przykładem. W dodatku jeśli chodzi o płace to w Niemczech, Francji czy Danii taki trener kadry czy dyrektor SMS zarabia większe pieniądze niż w Polsce, w dodatku cały związek jest "zdrowszy ". Wielu trenerów, działaczy itp w wielu dyscyplinach łączy pracę w klubie/kadrze z własnymi biznesami bo nie da się być tylko prezesem.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: a to heca. Orlen Wisła Płock wyeliminowała Bjerringbro i jest w TOP 16

  Weź dziesięć głębokich oddechów, ochłoń. Nie napisałem że życzę komukolwiek kontuzji. Właśnie jak sezon pokazał nie wiele potrzeba by złapać kontuzje, czasem decyduje pech, bez kontaktu z przeciwnikiem. Vive limit nieszczęść wykorzystało już na następny sezon. Niestety ale nieszczęście jednych jest szansą dla drugich. Gdyby nie kontuzje to Vive realnie mogło walczyć nawet o pierwsze miejsce w grupie patrząc na tabelę po zakończeniu fazy grupowej. Te porażki wynikały z braków kadrowych i braku szczęścia gdy zablokowane czy odbite piłki zamiast wypadać za linię końcową czy wracać do obrońców to wpadały w ręce rywali którzy zdobywali łatwe bramki z niczego.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Serce było za Wisła a rozum mówił co innego. Loczkowi należy się spory bonus w tym miesiącu :) w kolejnej fazie to Pick jest faworytem jednak wszystko może się zdarzyć. Wisła już wykonała plan na ten sezon w Europie. Jeśli uda się ugrać coś więcej to tylko na plus. Vive powinno ograć Motor. Z PSG będzie już mega ciężko jednak to tylko sport. Może w końcu bez kontuzji i trochę szczęście się uśmiechnie do Kielczan? Może PSG złapać jakies kontuzje czy dołek formy? To tylko sport i wiele wyników w tej edycji jak i poprzednich pokazuje że murowany faworyt nie musi cieszyć się z końcowego triumfu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Brawo Adaś! Gratulacje dla Wisły!

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Ziga Mlakar niezadowolony z sezonu w Płocku. Celje zainteresowane Słoweńcem

  Wydaje mi się że Balogh chciał zostać na Węgrzech. Nie wierzę że dobre kluby nie chciały tego zawodnika, doświadczonego na wysokim poziomie. Bez problemu znalazł by dobry klub. Nie każdy jest gotowy i nie każdy chce wyjechać.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Luka Cindrić kuszony przez Barcelonę. Bertus Servaas: Nie chcemy go sprzedawać

  Z jednej strony lepiej obniżyć standardy i podążyć drogą Vardaru niż iść na całość i skończyć jak HSV czy Atletico. Lepiej zrobić krok w tył i ewentualnie dwa w przód niż spaść ze szczytu z olbrzymim hukiem.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ciężka sytuacja. Pewne jest to że Barcelona może zaoferować warunki nieosiągalne dla Vive. Zawodnik wybitny i moim zdaniem ciężki do zastąpienia. Jedynie Lekai mógłby wpełni wypełnić po nim lukę w składzie. A Lekai jest nietylany. Z drugiej strony Vive swoje problemy miało, gdyby pojawiła oferta opiewająca na milion euro to warto to rozpatrzyć. Skoro Veszprem dało 500 tysięcy za Nenadicia to za Cindricia spokojnie można żądać milion, szczególnie że Barcelona może być zdesperowana. Mając milion euro na wydanie można znaleźć nawet dwóch rozgrywających na wysokim poziomie. Mam nadzieję że Bertus działa i dopina nowych sponsorów żeby móc zatrzymać takich zawodników.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powodzenia Mati! Dobry ruch Vive jak i duża szansa dla Matusza na dalszy rozwój. Trzymam kciuki!

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Wielki transfer Kamila Syprzaka. Polak będzie grać w PSG

  Zgadza się :) może być jak Oneto, gwiazdą nigdzie nie był ale dobre kluby i ładne miejsca zwiedził :) choć życzę zdecydowanie lepszej kariery.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje! Mam Tylko nadzieję że Kamil nie trafi z deszczu pod rynnę. Życzę dużo minut na parkiecie, liga zdecydowanie mocniejsza. W Barcelonie chyba będzie kolejny transfer bo widziałem informacje że Sorhaindo może zmienić Barcelonę na Benfike w lato.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Fatum zawisło nad PGE VIVE Kielce. Michał Jurecki złamał kość śródręcza!

  Rozumiem, jednak tym razem Michał złamał kość co było efektem prawdopodobnie niefortunnego zderzenia. Wiele lat spędziłem na parkietach i wiele okresów przygotowawczych za mną, wiele poważnych kontuzji widziałem z bliska. Michał jest profesjonalistą i zna swój organizm na wylot. Wątpię że miałby źle dobrane treningi. Wiek swój ma i dziesiątki morderczych pojedynków za sobą. Nie każdy jest fenomenem jak Lazarov czy GVS.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przykro. Gdy wyszła informacja że Michał odchodzi do Flensburga kibice byli oburzeni i nie rozumieli czemu Bertus odpuszcza Michała. Dzidzia gdy jest zdrowy i złapie formę to wciąż ma dużo do zaoferowania. Jednak już w sezonie olimpijskim w Rio zaczęły się jego problemy ze zdrowiem i od tego czasu kontuzje ciągną się za Michałem. Niestety ale moim zdaniem ta jego mocna gra zaczyna wychodzić. Organizm odczuwa te lata grania na terenowym. I przy takich kontuzjach nie możemy mówić o błędach w przygotowaniu. Myślę że można powiedzieć że Michał to ikona ostatnich lat w Kielcach, jednak Vive nie ma budżetu by trzymać zawodników za zasługi. A i Michał chciał spróbować czegoś nowego, być tam gdzie jego brat spędził większość kariery. A przed nim jeszcze cięższe czasy, do gry w LM dojdzie wymagająca Bundesliga. Zdrowia Dzidzia!

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Mamiciowi w Kielcach przeszkodziły kontuzje. Nie można wszystkiego na nie zrzucić ale moim zdaniem miały duży wpływ na jego sytuację. Nawet przy kontuzji Michała Jureckiego nie mógł się pokazać bo również się leczył. W poprzednim sezonie problem a w obecny sezon wszedł kilka tygodni temu. Jeśli Vive myśli o nim w dalszej perspektywie a zawodnik chce więcej grać to warto pomyśleć o wypożyczeniu jeśli obie strony były by zainteresowane. Jeśli zawodnik będzie chciał odejść a klub nie ma większych nadziei to trzeba ładnie się rozstać i tyle. Kontrakt wciąż ważny więc najwięcej do powiedzenia ma klub.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Marko Mamić rozważa odejście z VIVE. Chorwat może trafić do Orlenu Wisły Płock

  Trzeba czekać bo wiele razy jakiś fajny zawodnik "był dogadany" z Wisłą a potem trzeba było brać odrzuty rynkowe by uzupełnić skład.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: PGE VIVE znów bez punktów. Minimalna porażka kielczan z Rhein-Neckar Loewen

  Krytyka jest nawet wskazana, ale konstruktywna. A wiele ludzi klepie w klawiaturę aby tylko coś napisać. Problemem Mamicia były też kontuzje które zabrały mu wiele czasu. W ataku więcej moim zdaniem da Jurecki. A jest jeszcze Kulesz który mimo iż gra falami to potencjał pokazuje ogromny. Mając 3 zawodników na pozycji zawsze będzie ten jeden najbardziej pokrzywdzony. Mamić niedawno wrócił na pełne obroty po przewlekłej kontuzji kostki, być może niedługo dostanie swoje minuty w ataku. A Talantowi dałbym czas na dokończenie tego co zaczął z Bertusem. Z Vranjesa niektórzy robili geniusza piłki ręcznej, miał być brakującym ogniwem w Veszprem, jak się skończyło chyba każdy wie. Barcelona czy Montepellier też przechodziły gorsze okresy, przebudowy i nie zwalniano trenerów, efekty widać. Jeszcze nie tak dawno MAHB przegrało z Wisłą w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a w poprzednim sezonie ją wygrali z tym samym człowiekiem na ławce. A skład już wtedy mieli wystarczający by ograć Wisłę, z magicznym Omeyerem w bramce. Chciałbym zwycięstw Vive czy Wisły ale realnie patrzę na sytuację. Zobacz co się dzieje z THW, klub który ma piękną historię, wielką halę wypchaną kibicami, ogromny budżet a wyniki w ostatnich latach jak na potencjał mizerne. Veszprem od lat ściąga gwiazdy, zmienia trenerów a Pucharu LM wciąż w klubie nie widzieli. Barcelona w poprzednich 3 sezonach tylko raz była w F4 zajmując 4 miejsce, też wymieniali skład a możliwości mają dużo większe niż Kielce.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Krytyka na dole widzę idzie w najlepsze. Taka polska mentalność w każdym sporcie, rotacja trenerami. Nie chce usprawiedliwiać nikogo ale mnie gra obronna Vive nie dziwi. Trudno grać skutecznie w obronie jeśli następuje przebudowa zespołu który dręczony jest kontuzjami. W obronie tak jak i w ataku, liczy się zgranie, wypracowanie automatyzmów. Ty wychodzisz ja wracam itp. Ciężko cokolwiek wypracować jeśli w Vive co chwila obrona wygląda inaczej z powodu urazów ważnych zawodników którzy mieli tą obronę trzymać. Mam wrażenie że niektórzy myśleli że Vive seryjnie będzie grać w F4 i tłuc się o trofeum. A czołówka jest wyrównana. Nawet te porażki w tej edycji Ligi Mistrzów nie były wyraźne jak z Veszprem, Vardarem, Montpellier czy RNL a decydowały detale. Trochę więcej szczęścia czy zimnej głowy i Vive mógło być teraz na 1 miejscu. Też nie pochwalam wszystkich pomysłów czy zachowań Talanta ale skoro podjął się przebudowy zespołu to musi dostać ten czas. Mam nadzieję że w przyszłych miesiącach los odpuści Vive i tych kontuzji już nie będzie. Są kluby dużo bogatsze z większymi nazwiskami a wciąż nie mają tego co Kielce, pucharu Ligi Mistrzów. PSG dochodzi do F4 a pucharu wciąż nie ma, to samo Veszprem. Jeśli bramka zostanie do końca roku na poziomie z ostatnich dwóch kolejek, wróci Cindrić i Alex, kontuzje przestaną ciążyć to wszystko może się zdarzyć. W PSG, Barcelonie czy w każdym innym klubie też grają ludzie. Może przyjść cięższy okres, kontuzje. Widaomo że pozycją w grupie Vive skomplikowało sobie drogę najbardziej jak się da, ale to tylko sport. W ostatnich latach niejeden faworyt musiał obejść się smakiem.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zgadzam się z ilością spotkań. A powodem są tylko i wyłącznie pieniądze. Organizatorzy danej ligi czy turnieju liczą na jak największe zyski. Reszta się nie liczy. Piłka ręczna znacznie przyśpiszyła, spotkań jest wiele, długie podróże, wszystko odbija się na zdrowiu. W Kielcach o tym wiedzą doskonale. Cindrić był zajechany w Vardarze i reprezentacji a teraz widać efekty. Niektórzy mówią że jest złe przygotowanie fizyczne w Kielcach. Może w tym coś prawdy jest ale wiem ile ten zawodnik grał w poprzednich sezonach. Tak samo Bombac w Seged który narzekał że czasem musiał grać mimo iż zgłaszał dolegliwości. Kolejny przykład Duvnjak. THW pozbyło się Palmarssona i Lauge a Dule grał na każdym froncie pełne mecze, skończyło się kilkoma miesiącami bez piłki ręcznej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale Kulesz sabotował dziś Kielecki zespół. Ilość błędów i strat przerażająca. Cóż, będę trzymał kciuki w kolejnych spotkaniach, będzie ciężko.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pick odniósł sukces, możliwości finansowe jak widać w dobrym stanie, ale chyba zaczynają iść drogą Veszprem. Coraz więcej głośnych nazwisk które chyba nie są konieczne. Z perspektywy ostatnich sezonów wyżej cenię Balogha niż Stepancicia który pobyt w PSG może zaliczyć do nieudanych, oczywiście moim skromnym zdaniem. Przez lata prowadzili mądrą i efektywną politykę transferową, jednak pieniądze gdzieś ten rozum przysłaniają. Zaraz się okaże że w Picku węgrów zabraknie, gdzie możliwości posiadania dobrych zawodników z kraju mają większe niż Vive czy Wisła.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Prawda jest taka że Vive z problemami finansowymi czy bez, i tak ma ciężko konkurować z FCB czy PSG. Budżety inne jak i względy pazasportowe. Paryż czy Barcelona to wystawowe miasta Europy, słoneczna Barcelona kusi. Było by super gdyby Janc został jednak trzeba myśleć rozsądnie. Jeśli nie będzie odpowiednich środków finansowych by go zatrzymać to trzeba ładnie podziękować za grę i się rozstać. Lepiej stracić zawodnika niż igrać z budżetem. Nawet jeśli odjedzie to dla mnie, jako kibica piłki ręcznej będzie zapamiętany w bardzo dobrym świetle, zawsze daje z siebie wszystko. Przykro że tak silny klub musi się wypraszać o kasę gdzie się da. Jednak już dawno temu Polska została rozsprzedana, wielkie firmy działające u nas są nasze tylko z nazwy, a kasa idzie za granicę i również tam jest wykładana na sport.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.