Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z tumskiego: dla takich klubów jak Wisła czy Vive kontaktowanie na rok/dwa do przodu to jedyna szansa na zakontarktownie młodych perełek. Tranfery gotówkowe to rzadkość w szczypiorniaku i jeśli ktoś się na nie decyduje to są jest to bardzo wąskie grono najbogatszych klubów. Jeśli do Vive przyjdzie Thrastarson a do Wisły młody rosjanin i pokażą się z rewelacyjnej strony szczególnie na arenie międzynarodowej to pewne jest że żaden z nich nie pogra długo w Polsce.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zks Wisła: myślę że różnicę robi to że mamy transfer Polaka i Rosjanina. Po drugie nie ma co zwracać uwagi na takie rzeczy na tej stronie. Wiadomo że administratorzy robią wszystko by wywoływać burze w komentarzach. Te ich "chwytliwe" nagłówki często generują bajzel, za to kliknięcia i dyskusja się kręci. Żeby mieć normalną rzetelną dyskusję bez Maxich, Złotych, Wisly1947 itp trzeba by było mieć forum na wzór dawnej ręcznej. Co do transferu, obiecujący zawosnik. Kontrakt lekko niepokoi. Jeśli się sprawdzi to szybko zgłoszą się więksi i bogatsi. Vive i Wisłe stać na ściąganie talentów, jednak nie stać by potem zawalczyć gdy zgłosi się ktoś taki jak FCB, THW czy Veszprem.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Patrząc na to że kadra ma grać w hiszpańskim stylu to transfery Sićki, Kaczora, Komarzewskiego, Olejniczaka do Kielc/Płocka mogą wyjść na dobre bo z tym stylem będą mieli na codzień a nie tylko przez kilka tygodni w roku.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powodzenia. Pierwszy zawodnik od lat (nie licząc skrzydłowych jak Arek czy Michał) na głęboką wodę. Mam nadzieję że będzie szedł w dobrym kierunku co w końcu da reprezentacji prawdziwy środek rozegrania.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wisła1947 - podziwiam Cię. Tak "lać wodę" dzień za dniem tutaj. Albo masz mega nudne życie i nic do roboty albo nie robisz tego za darmo (konto któregoś z "redaktorów"). Mam wrażenie że problemy Vive cieszą niektórych bardziej niż sukcesy własnego klubu. Typowe polskie zachowanie :) nasza piłka ręczna od lat jest na równi pochyłej. A słabsze Vive może być dobrą informacją tylko dla Wisły. Ale na pewno nie dla całej ligi i piłki ręcznej w Polsce. Bo każdy nawet najmniejszy ośrodek jest na wagę złota a silne zespoły w europejskich rozgrywkach tylko mogą pomóc tej dyscyplinie. I nie jestem z Kielc. Życzę każdemu klubowi w naszym kraju by wiodło się jak najlepiej.

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  Do @HANDBALL PL: nie trac czasu na tlumaczenie trollowi rzeczy oczywistych, bo on (oni) zyje w swoim swiecie i prowadzi dyskusje sam ze soba

 • HANDBALL PL lubi Komentarz

  Jaki upadek???? Klub ma budżet 20 baniek na chwilę obecną, a tu lament na cały świat. Za 20 mln można mieć klub na niezłym poziomie.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wisla1947: Ale ja z Kielc nie jestem. Widzę że masz swój pogląd i nic go nie zmieni. Gdyby teraz kluby jak HSV, Ciudad Real, Koper, Portland, czy w Polsce silne Wybrzeże czy Śląsk istniały to konkurencyjność w ligach była by wieksza, co wpływa na renomę i atrakcyjność rozgrywek. A wieksza renoma i atrakcyjność to więcej kibiców. A co za tym idzie wieksze zyski. Wystarczy spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. A Kielce już na stałe wpisały się do historii polskiego sportu jako jedyny do tej pory zwycięzca Ligi Mistrzów bez podziału na dyscypliny. Czego życzę innym klubom w Polsce. Teraz mamy kilka silnych klubów i 3/4 hegemonów którzy mogą wyciągnąć każdego. W Lidze Mistrzów od lat brylują te same zespoły. I choćby zmieniali system to co rok mamy dokładnie ten sam zestaw z małymi zmianami. Do przejedzenia. Każdy nawet mały lokalny klub dla dzieci i młodzieży się liczy. Bo taka młodzież i ich rodziny to potencjalni kibice i fani tego sportu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  WISLA1947: Śmieszny jesteś. Prawda jest taka że Vive przez ostatnie lata to drużyna liczącą się w Europie. A po drugie to upadek jakiekogo kolwiek klubu to powód do smutku. Choćby klubu 2 ligi w Polsce. Im więcej silnych ośrodków tym więcej kibiców, wieksza popularność. Co ma liga hiszpańska do zaoferowania? Barcelona i długo, długo nic. Gdyby wciaż istniały Ciudad Real, Portland czy silny Valladolid to liga była by interesująca, łatwiejsza do sprzedania itp. Piłka ręczna to sport dla koneserów. Interesują się nią ludzie którzy bezpośrednio lub blisko pośrednio byli z nią zwiazani. Każdy silny ośrodek i sukcesy to magnez na kibiców. Myślisz że slabe Vive to korzyść dla Wisły? Dla ligi? Jeśli tak to gratulacje myślenia.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Co tu się dzieje... napisał bym że nieski poziom rozmowy na dole. Ale tu wcale poziomu nie ma. Niektórym kwarantanna chyba do końca w głowie poprzewracała. Ten portal spada na psy. Ale dziki takim "awanturnikom" kasa leci...

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przykro. W Ciechnaowie i Regiminie (który już nie ma seniorów) zawsze świetnie szkolono dzieci. Z tych ośrodków wyszli Krajewski, Prątnicki, Grzybowski, Pilitowski, Adam Morawski, Prymlewicz czy Olszewski. Patrząc na media społecznościowe to na Juranda przychodzi więcej ludzi niz na niektóre mecze Superligi, po kilkaset osób na mecz. Niestety ale Jurand nie jest jedynym klubem który organizuje zbiórki wśród kibiców by walczyć o życie. Wszyscy mówili o Superlidze ale prawda jest taka że walka o życie trwa w niższych ligach które i tak są traktowane po macoszemu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z drugiej strony jeśli turniej będzie rozgrywany dopiero w grudniu to szansę powinny dostać wszystkie drużyny które dostały się do TOP16. Tylko co wtedy? Rozgrywać w jednym czasie dwie edycje Ligi Mistrzów? Rozumiem gdyby chodziło o pieniądze jakie są w piłce nożnej. Ale w piłce ręcznej Liga Mistrzów to nie są dochodowe rozgrywki. Dla mnie jest to nie pojęte ze część sezonu niektórzy zawodnicy rozegrali w jednym klubie a w kolejnej rundzie będą musieli grać naprzeciw klubowi z którym uzyskali awans do tej rundy.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A moim zdaniem rozgrywanie F4 w grudniu to tylko i wyłącznie skok na kasę włodarzy EHF. Jeśli do końca sierpnia nie uda się rozegrać w jakikolwiek sposób to powinny być anulowane. Jak pisałem już w kontekście naszej ligi, jakie rozwiązanie by nie było to i tak ktoś będzie pokrzywdzony. F4 z najlepszymi drużynami grupy A i B jest najsprawiedliwsze mimo iż krzywdzące dla reszty druzyn które wciąż są w walce o ten turniej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie zdziwię się jeśli nawet 2/3 gwiazdy odejdą, oby nie. Ale prawda jest taka że każdy klub będzie liczył budżet i nie będzie mógł wykonywać spektakularnych ruchów na rynku transferowym. Wydaje mi się że każdy dostanie po kieszeni. Piłka ręczna to sport niszowy i żaden zawodnik nie będzie mógł igrać z klubami bo może zostać na lodzie. PSG już przed pandemią postanowiło ciąć koszty i oddają gwiazdy bez walki (Uwe, Sagosen) i stawiają na wciąż świetnych zawodników jednak mniej znanych i tańszych. Olbrzymie pieniądze nie spełniły marzeń o LM. Wciąż pewnie Barca, PSG, THW czy Veszprem będą w stanie wyciągać zawodników z reszty klubów ale w najbliższej przyszłości nawet Ci hegemoni będą musieli liczyć pieniądze dokładniej niż wcześniej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Tak jak mówiłem. Ciekawe jak poradzą sobie inne zespół Superligi które co rok walczą o każdą złotówkę by spiać budżet na potrzeby licencji.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wydaje mi się że po tym kryzysie nie będzie wielu klubów które będą mogły spokojnie wydawać pieniądze. W każdym klubie są cięcia i każdy będzie liczył straty. Za pewne wiele klubów chciało by wyciągnąć dobrych zawodników z innych klubów, tylko czy będzie na to stać? Wydaje mi się że wladze klubów bardziej myślą o ratowaniu sytuacji we własnych klubach niż wyciągniu zawodników tym bardziej zagrożonym. Tym bardziej że upadki tych dużych klubów nikomu nie posłużą tym bardziej że tych klubów na najwyższym poziomie jest garstka. Zanim pojawiło się silne Vive czy Vardar to Lige Mistrzów wygrywały tylko zespoły z Niemiec i Hiszpanii. Pokazało się Vive, Vardar czy Montpellier i to jest piękne. Zaraz może być tak że ta czołówka znów będzie mega wąska a o końcowy tryumf będą walczyć 2/3 te same zespoły co rok. Olbrzymie cięcia w Barcelonie - gdzie moim zdaniem jak pisałem wcześniej najważniejsza dla klubu jest piłka nożna na której skupią się najbardziej. W Paryżu juz jakiś czas temu poszli po rozum do głowy i oddają gwiazdy które zastąpią swietni zawodnicy, lecz na pewno tańsi w utrzymaniu. Pieniądze im szczęścia nie dały. A na pewno nie takie jakiego oczekiwano. Kryzys dotknie każdego. Mówi się o Vive a tak naprawdę niedługo się dowiemy jak będzie wyglądał skład Superligi, bo są kluby które i tak wiążą ledwo koniec z końcem a obecna sytuacja może być drastyczna w skutkach. Nawet Wisła może być niedługo poważnie dotknięta jeśli pieniądze od spółek skarbu państwa będą potrzebne bardziej na rozdawnictwo niż sport. Nikt nie może spać spokojnie. Ja mam nadzieje że nie będzie spektakularnych upadków w naszym kraju choć wiem że niektóre małe ośrodki wstrzymają działalność sportową.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale ten kryzys nie ominie nikogo. Dla jednych jest to duży problem który może zachwiać działalność ale jej nie zrujnuje a dla innych może to być gwóźdź do trumny. Moim zdaniem w każdej drużynie będą cięcia nawet długo terminowe. Będą większe, mniejsze - ale będą. O ile największe kluby piłkarskie sobie sporo odbiją gdy wszystko wroci do normy to w piłce ręcznej nawet tym najbogatszym nie będzie łatwo. I prawda jest taka że niezależnie komu się kibicuje to upadki czy duże problemy klubów szczególnie rodzimych, nie powinny nikogo cieszyć. Tym bardziej że w ostatnich latach kilka klubów zniknęło z mapy Polski. Reprezentacja aktualnie znajduje się w dołku i jedyny handball na najwyższym poziomie doświadczamy dzięki Vive i Wiśle. Nasze kluby opierają się na pieniądzach z samorządów i małych sponsorach. Kluby Superligi dodatkowo wspierane są przez Spółki Skarbu Państwa. Patrząc jakie szkody finansowe wywołała pandemia to dziś pewnie wielu prezesów myśli czy klub wystartuje w nowym sezonie. A jeśli tak to w jakiej lidze i w jakim składzie. Rząd w ostatnich latach hojnie rozdaje pieniądze których teraz będzie trzeba szukać gdzie się da. Mali sponsorzy będą myśleć o ratowaniu biznesu a nie wspieraniu sportu. Najbliższe miesiące dużo wyjaśnią a zawirowań może być bardzo wiele. Nawet wielka Barcelona może mieć kłopoty bo jeśli to prawda że z finansami wcale nie jest tak kolorowo, to będą ciąć na potęgę a liczyć będzie się dobro zespołu piłki nożnej. Nie wiem jak wygląda u nich sprawa z kibicami na koszykówce, futsalu itp ale na piłkę ręczną w lidze nikt tam nie chodzi a w lidze mistrzów kibice przyjezdni zagłuszają lokalnych kibiców. Sytuacja nie jest łatwa dla żadnego z klubów, nie patrząc na dyscypliny.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przecież to było jasne że będą duże cięcia pensji. Nawet Barceolna ucięła pensje o 70%, klub znacznie bogatszy od Vive i jeden z
  3 najbogatszych w całej stawce.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w PGNiG Superlidze. PGE VIVE Kielce znowu mistrzem

  @kck: gdyby anulowano sezon to obowiązywały by miejsca z poprzedniego sezonu. Czyli wciąż Vive w LM a Wisła w Pucharze EHF.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wpis szczególnie dla ludzi z Płocka. Proszę mnie oświecić i zamiast mielić bzdety o zielonym stoliku niech ktoś mi napisze jakie rozwiązanie było by idealne w tym momencie? Tylko konkrety, argumentacja. Jestem ciekaw. Potem spróbuje się odnieść do wypowiedzi jeśli sensowne się znajdą.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Sprawa wygląda tak że w obecnej sytuacji co by nie zrobił to ktoś będzie czuł się pokrzywdzony czy będzie wymyślał teorie spiskowe. Patrząc na przebieg sezonu mistrzostwo Vive się należało. Z drugiej strony patrząc na reformę pucharów to nawet przy anulowaniu sezonu na Wisłę będzie czekać Puchar EHF bo trzeba by było uwzględnić wyniki z poprzedniego sezonu. A pierwszoligowcy którzy sportowo byli najlepsi stracili by całkowicie szansę na awans i sezon byłby zmarnowany.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jedyna słuszna decyzja. Nie rozumiem przytyków ludzi z Płocka o zielonym stoliku. Rozumiem że Wisła miała szansę w finale jednak jeden dwumecz między zainteresowanymi zespołami już się odbył w którym zdecydowanie lepsza była drużyna z Kielc. W dwumeczu wynik Wisła 47: 55 Vive. Kibice Wisły przed meczem w Kielcach mocno argumentowali miejsce w tabeli. Teraz tabela wygląda jak wygląda i miejsca zostały rozdane. Co do spadków to nie jest taka prosta sprawa jak z miejscami. Jedyny słuszny kierunek to powiększanie ligi na sezon i więcej spadków w przyszłym roku. Potrzeba silnych ośrodków sportowych. Jeśli Tarnów by spadł to cały klub mógłby upaść. A widać że klimat na ręczna mają.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kolejny rok i kolejny raz muszę napisać to samo. Vive samo kilkoma słabymi meczami zaprzepaściło szansę na 1 miejsce. Spotkania z Porto, oba z Montpellier były do wygrania na spokojnie. Pierwszy mecz na wyjeździe z THW również, nieskuteczność w ostatnich minutach się zemściła. Pierwsza połowa w Veszprem też kapitalna i zjazd w drugiej połowie. Ale brawo za dzisiaj, mimo iż nie szło to dwa punkty zostają w Kielcach. THW cieszy się z pierwszego miejsca ale mimo wszystko mogą mieć lekki kompleks Vive. Od sezonu 12/13 THW nie może pokonać Vive, od momentu gdy Vujin powiedział że Vive nie zasługuje na grę w F4. Aż 6 porażek i 2 remisy w ostatnich 8 meczach w LM.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Przykro. Niestety ale kluby większe i z bogatszą historią od Vardaru upadały dosyć niedawno. Prawda jest taka że niedługo zostanie kilka bogatych klubów jak Barcelona, Kiel, Veszprem, PSG czy Pick które będą taplać się we własnym sosie. Tak dzieje się w każdej dyscyplinie. Ci więksi są jeszcze więksi i bogatsi a ta grupa goniąca zamiast się zbliżać to się oddala. Niestety ale Vive już ma problemy a Wisła przy braku porozumienia z Orlenem będzie kolejna. Ale Orlen nigdy się nie wycofa (oby!) przez zależność między rafinerią a miastem. Ale załóżmy że Spółki Skarbu Państwa przestają sponsorować sport bądź ograniczą wydatki to całą Superligę można zaorać i o profesjonalnej lidze można zapomnieć.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale nie licząc kilku klubów to niemal każdy inny klub przy problemach ze sponsorami może zniknąć z mapy w krótkim czasie. W ostatnich latach kluby jak Ciudad Real/Atletico czy HSV zniknęły na dobre. Teraz Vardar który A ostatnich latach utrzymywał się na szczycie. W Polsce Vive czy Wisła też nie mają łatwo. Szczególnie że w naszym kraju jest to sport niszowy i nie zapowiada się na poprawę w najbliższym czasie. Niestety ale Legia, Lech czy kto inny gra w pierwszej rundzie eliminacji to pucharów a informacji na ten temat wszędzie aż w nadmiarze. Vive wygrało LM a nie licząc stron zajmujących się sportem prawie nigdzie nie było o tym informacji. Jeśli taki klub jak Vive ma problemy to mówi praktycznie wszystko. Zespół który wygrał LM i co rok walczy o najwyższe cele ma problem z domknięciem budżetu a w Ekstraklapie gra pełno szrotu z bajecznymi jak na nasze warunki kontraktami.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

jerseyus

Hej! Z takim awatarem po prostu musisz wziąć udział w Moim Menatyperze LM :)) Czasu jest coraz mniej, szczegóły na blogu w moim profilu SF. Po 15 będzie za późno!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.