Makardi - lubi

 • Makardi lubi Komentarz

  zdaje się że Nawrocki "leczy" kadrę dziewczyn przez 5 lat. Przez te 5 lat nie widzę jakichś jego zasług, ani wyników rzucających na kolana! Po prostu przez kadrę przewijają się lepsze, trochę lepsze lub gorsze zawodniczki i tak sobie czas leci. Teraz trafiły się trochę lepsze i są jakieś wygrane mecze, tyle że Nawrocki w żaden sposób się nie przyczynił że akurat te się pojawiły. I tak na prawdę czy jest to tak wielki sukces raz na 5 lat 4 miejsce na ME!!!??? I nie wiadomo czy to uda się powtórzyć!

 • Makardi lubi Komentarz

  @realista_pzps: Nawrockie oazą spokoju, really? Facet, który PUBLICZNIE uderzył w twarz swojego zawodnika na meczu! I co za co, że zmieniony nie przybił piątki?

 • Makardi lubi Komentarz

  osoba, której zdanie nikogo nie obchodzi nagle ujawnia "nieznane fakty" i uderza w zawodniczki. żenujące, widać PZPS musi wyciągać ludzi spod ziemi, bo nikt porządny już nie chce mieszać w tym kotle

 • Makardi lubi Komentarz

  Dziewczyny mają za małą wiedzę, żeby ocenić?! A Ty chłopie jaką masz? Daruj sobie i nam swoich teorii.

 • Makardi lubi Komentarz

  Tylko że te epitety nawet jeśli się pojawiły to nie miały na celu nikogo obrazić tylko co najwyżej zmotywować do bardziej wytężonej pracy. Kubiak, Zatorski czy Drzyzga również początkowo byli mocno zdziwieni sposobem bycia VH (można o tym przeczytać w książce "Ludzie ze Złota") ale zacisnęli zęby, sumiennie zasuwali i po dość krótkim czasie okazało się że Vital to bardzo fajny gość - tylko ciut specyficzny ale można do niego przywyknąć, a dodatkowo jego metody są bardzo skuteczne. I zdobyli z nim złoto oraz awansowali na IO. A Bartuś co jest taki odważny i nie daje sobie napluć w twarz został z niczym. No fantastycznie na tym wyszedł.

 • Makardi lubi Komentarz

  No właśnie niektórzy janusze muszą zrozumieć że czasami tak jest że względy sportowe nie są decydujące. I o tym od samego początku mówi Heynen. Wielokrotnie powtarzał, że jego celem jest nie zebranie najlepszych zawodników - tylko zebranie takich zawodników aby stworzyć jak najlepszą DRUŻYNĘ - a to jest zupełnie coś innego. A że naturalizowany Leon lepiej dogaduje się z zawodnikami niż Polak rodak Bednorz? A co w tym dziwnego? Wilfredo ma świetny charakter, to ogromny pracuś, profesjonalista aż do bólu, jest przy tym pokorny, nie wywyższa się i nie gwiazdorzy. A akurat on jest gwiazdorem bo jest najlepszym siatkarzem ostatnich 6-7 lat na świecie. 4-krotnie wygrał LM, był wybierany MVP, zarabia najwięcej na świecie, ogólnie jest mega kozakiem - a mimo to na pytanie o jego dostępność na PŚ odpowiada, że jak najbardziej może zagrać jeśli trener będzie go potrzebował - i mówił to od samego początku. Tymczasem Bartuś Bednorz, chłopak, który w porównaniu do Leona nie wygrał praktycznie NIC mówi otwarcie że "on na PŚ nie chce bo klub". Tak mówi profesjonalista? Tak mówi chłopak który jak nikt inny powinien starać się odzyskać zaufanie trenera po tym jak w ubiegłym roku skończył na minusie? Bednorz w tym sezonie kadrowym powinien zasuwać najbardziej ze wszystkich, zostawać po treningach, pokazywać jak bardzo mu zależy no i oczywiście prezentować jakość. Tymczasem faza zasadnicza LN była w jego wykonaniu słabiutka, "podciągnął się" jedynie w F6 gdzie faktycznie zagrał dobrze. Nie dostał powołania na kwalifikacje w Gdańsku - zamiast jak profesjonalista życzyć chłopakom powodzenia, on wstawia cytaty o "podcinaniu skrzydeł", "wierze w siebie" itd. Jakby tego było mało, po turnieju w Gdańsku, który zakończył się wielkim sukcesem ON stawia warunki. Gość który ma najgorszą pozycję do negocjacji stawia warunki że on nie będzie grał na PŚ i łaskawie może zagrać na ME. On, chłopak, który w gruncie rzeczy niczego istotnego dla tej kadry nie zrobił jeszcze nigdy stawia warunki. Przecież to śmieszne. Ja rozumiem że Bartek może mieć twardszy charakter - ale trzeba wiedzieć kiedy schować ego do kieszeni żeby coś zyskać. Kurek przed MŚ 2014 był taki sam - zmądrzał dopiero jak dostał od losu gonga w postaci złota MŚ jego kolegów. Dopiero wtedy do niego dotarło: "Kurde, może faktycznie powinienem się trochę zmienić i przestać gwiazdorzyć?" No i jak wiemy wyszło mu to na dobre bo 4 lata później wygrał MŚ i został MVP. Może jak Bednorz dostanie takiego gonga w postaci nie pojechania na IO (co może być równoznaczne z brakiem medalu IO, bo ta drużyna spokojnie jest w stanie medal zdobyć) to przemyśli swoje podejście i trochę zmądrzeje. Może, choć wcale nie jest to takie pewne. W każdym razie Bednorz jest u Heynena skończony i tylko jakiś kataklizm kontuzji może spowodować że on na te Igrzyska pojedzie. A wszystko to przez własną butę, przerośnięte ego i po prostu głupotę.

 • Makardi lubi Komentarz

  Ale to nie jest kwestia konsultacji. Wystarczy że trener widzi że Bednorz nie dogaduje się z Kubiakiem, Drzyzgą i powiedzmy kimś jeszcze z podstawowego składu i już jest to dla niego sygnał że może jednak warto się Bednorza pozbyć? Bo niestety dla Bartka ale realia są takie że Drzyzga czy Kubiak są tej kadrze niezbędni - a Bednorz niezbędny nie jest. Sytuacja byłaby trochę inna gdyby Bednorz był tak dobry że byłby nie do zastąpienia (jak np. swego czasu Wlazły). Wtedy faktycznie trener miałby zagwozdkę no bo wyrzucić najlepszego siatkarza wiedząc że nie ma się dla niego godnego zastępstwa jest dość trudno. Ale Bednorz nie jest nie do zastąpienia, Szalpuk rok temu świetnie pokazał że jest w stanie grać na wysokim poziomie i to wie też trener.

 • Makardi lubi Komentarz

  Kadra będzie miała przede wszystkim innego trenera (najprawdopodobniej, nawet jeśli zdobędziemy złoto to Heynen pewnie odejdzie). Odejdzie Kubiak, prawdopodobnie Kurek, może Nowakowski, może ktoś jeszcze. Może nowy trener będzie miał inne podejście do Bednorza? Może z innymi kolegami Bednorz będzie się lepiej dogadywał? Choć uważam że obecne zachowanie Bednorza może również mieć wpływ na to jak będzie go postrzegał nowy trener obojętnie kto nim będzie - bo taki trener już będzie wiedział że Bednorz ma krnąbrny charakter i trzeba na niego szczególnie uważać.

  "Piszesz, że Bednorz nagrabił sobie już w zeszłym roku. Czy dlatego, ze nie pozwolił się mieszać z błotem, na co pozwalał np. Schulz (Heynen nie zawsze jest milutki)."

  Owszem, Heynen dużo wymaga, szczególnie na początku, jest specyficzny w zachowaniu i początkowo wielu uważa go za dziwaka, wariata. Ale jak widać jego metody działają w zasadzie 100% i to jest najważniejsze. Schulz po prostu znał swoje miejsce w szeregu, sumiennie pracował, nie pyskował, dawał z siebie wszystko, z nadzieją, że może coś mu to da. W nagrodę pojechał na MŚ - i mimo że jego wkład w to MŚ był minimalny to jakby nie patrzeć złoty medal ma i jest Mistrzem Świata. A Bednorz nie ma nic - i nie wiadomo czy kiedykolwiek coś takiego zdobędzie. I kto na tym lepiej wyszedł? Cichy, spokojny, pokorny Schulz czy krnąbrny i pewny siebie Bednorz?

 • Makardi lubi Komentarz

  Jeżeli Bednorz mówi że priorytetem jest dla niego gra w klubie to go całkiem kompromituje i dopóki nie zrobi sobie rachunku sumienia będzie u Heynena na zielonej trawce.

 • Makardi lubi Komentarz

  Fanboje Bednorza, gdzie jesteście? Chodźcie wypłakiwać się w internecie, jak to czynicie od kilku tygodni. Bartuś sam zrezygnował? Och...

 • Makardi lubi Komentarz

  Fikał już w Skrze, ten typ tak ma.

 • Makardi lubi Komentarz

  Witam. Wydaje mi się że nie powołanie Bednorza to jest czysto mentalna sprawa trenera. Kurek po ostatnim sezonie reprezentacyjnym mówił że bardzo mu szkoda rozstawać się z tą grupą. Czyli powstała bardzo dobra chemia miedzy zawodnikami której nie poczuł Bednorz. Szkoda go ale to taki Bartmana trochę. Może z czasem się zmieni życzę mu wszystkiego dobrego. Wiec podsumowując nie ma moim zdaniem tutaj co rozmawiać o sportowym aspekcie tylko o typowo charakterze zawodników. Trener dba o to żeby byłą atmosfera jeśli trzeba kogoś skreślić z listy aby ta atmosfera się podtrzymała to on się nie zawaha i chwała mu za to!!

 • Makardi lubi Komentarz

  czekam na lament że nie ma Bednorza (na jego własne wyraźne życzenie)
  czas START

 • Makardi lubi Komentarz

  Brawo Leon . Cieszymy sie ze już jesteś z nami . Powodzenia .

 • Makardi lubi Komentarz

  Leon to najlepszy siatkarz świata

 • Makardi lubi Komentarz

  I zaczęło się piekiełko psudo patriotów, prawych, bo jak inaczej . Jesteście żałośni i wyrazy współczucia dla Was. Nagonka na Leona no cóż trzeba być mega dzbanem.

 • Makardi lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Makardi lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Makardi lubi Komentarz

  Leon na prawym - zagadka. Brak Leona na przyjęciu - słabo. Kubiak w jakiej jest dyspozycji - nie wiadomo. Szalpuk z formą w lesie. Kwolek i Śliwka nie gwarantują niczego na bloku. Łukasik niczego nie gwarantuje w przyjęciu. Bednorz potrzebuje grać, żeby dojść do wyższej dyspozycji. Poza tym to nie zawodnik w stylu Vitala, bo za bardzo jest przekonany o swoich umiejętnościach. Widzę, że jest tendencja do "ja wiem lepiej" na tym forum. Tak na prawdę trener wie lepiej, wypróbuje Wilfredo na prawym i podejmie słuszną decyzję.

 • Makardi lubi Komentarz

  To czego ty chcesz/oczekujesz nikogo tutaj nie interesuje, ponieważ to nie jest koncert życzeń.