Pierwszy gol Pawła Golańskiego w Rumunii

W poniedziałek dokończono 29. kolejkę rumuńskiej ekstraklasy (Liga I). W tym dniu Steaua Bukareszt podjęła na własnym stadionie Universitateę Cluj. Dwanaście tysięcy kibiców, zgromadzonych na trybunach, zobaczyło w tym spotkaniu aż cztery bramki.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się polski obrońca, Paweł Golański, Stołeczny zespół już w 8. minucie objął prowadzenie po strzale Mihăiţy Pleşana.

Po przerwie, w 66. minucie, Golański przymierzył z około 25 metrów i futbolówka znalazła się w siatce - 2:0. Niedługo potem nasz rodak otrzymał żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry Steaua zdobyła jeszcze dwie bramki. Pierwszą z nich strzelił Adrian Neaga, a drugą Dayro Moreno.

Bukaresztańska drużyna po efektownym zwycięstwie awansowała na 1. miejsce w tabeli. Były zawodnik Korony Kielce w poniedziałek wystąpił w całym meczu.

Steaua Bukareszt - Universitatea Cluj 4:0 (1:0)
1:0 - Pleşan 8'
2:0 - Golański 66'
3:0 - Neaga 90+1'
4:0 - Moreno 90+3'