Primera Division: Katastrofa w Valencii / Real o krok od mistrza

Być może już za tydzień tytuł mistrzowski będą mogli świętować piłkarze Realu Madryt. Królewscy skorzystali z kolejnego potknięcia FC Barcelony (spadek na 3 miejsce) i pokonali na wyjeździe Racing Santander 2:0. W takim samym stosunku wygrał Villarreal, który ma oczko przewagi nad Blaugraną.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Real dwukrotnie skutecznie zaatakował defensywę Racingu - na początku i samym końcu spotkania. Królewscy byli stroną przeważającą i zasłużenie zgarnęli trzy oczka. Gospodarze również stworzyli sobie kilka okazji, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Tak jak prorokowaliśmy zarówno Jerzy Dudek, jak i Euzebiusz Smolarek rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Ebi pojawił się na boisku dopiero w 58. minucie, zmieniając Oscara Serrano, jednak nie pokazał się z najlepszej strony.

Na drugą pozycję wskoczyło Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne pokonały u siebie Valladolid i ponownie są wiceliderami. Jeszcze niedawno trener Manuel Pellegrini zapowiadał walkę o trzecią lokatę, jednak przy takiej postawie Barcelony, Yellow Submarines mogą spokojnie myśleć o bezpośrednim awansie do grupowej fazy Ligi Mistrzów.

Kilka dni po tryumfie w Pucharze Króla wielką katastrofę przeżyli piłkarze Valencii. Nietoperze pokazali się z dobrej strony jedynie przez pierwsze minuty meczu. Później na boisku Athletic Bilbao brylował Joseba Etxeberria i Fernando Llorente, którzy rozbili słynną Valencię aż 5:1! Ronald Koeman najprawdopodobniej pożegna się z pracą, a jego piłkarze być może z Primera Division! Ekipa z Mestalla ma zaledwie 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Natomiast Baskowie dzięki dobrej dyspozycji są już na 8 miejscu i będą walczyć o Puchar Intertoto.

Również przegrał finalista Copa del Rey - Getafe, które nie sprostało najsłabszemu Levante. Ekipa z Walencji szybko zbliża się do Realu Murcia, która ponownie przegrała z kretesem. Tym razem lepsza od beniaminka była Mallorca z Danielem Guizą na czele. Były napastnik Getafe trzykrotnie mógł cieszyć się z bramki.