Sokolów Znicz Jarosław - Start AZS Lublin 93:86 (relacja)

Dzięki wygranej nad Startem AZS Lublin 93:86, koszykarze Znicza Jarosław utrzymali 4. pozycję w tabeli I ligi i w pierwszej fazie rozgrywek play off spotkaja się z koszykarzami Politechniki Poznańskiej.

Grzegorz Czech

Zwycięstwo awizującego do awansu Znicza Jarosław z outsiderem I Ligi - Startem AZS Lublin wcale gospodarzom nie przyszło łatwo. Początek spotkania zapowiadał emocje i tak też było. Młodzi koszykarze z Lublina grający bez obciążeń grali jak równy z równym z Jarosławianami. Po 5. minutach I kwarty Znicz prowadził 16:11, jednak nie na długo, ponieważ niezły basket pokazał Łukasz Jagoda, który to w przeciągu minuty zdobył 6. punktów w akcji 2+1 i zza linii 6.25. Widząc całą sytuację trener Znicza desygnował do gry Grzegorza Szczotkę, który wzmocnił obronę. W końcówce Jarosławianie zagrali skuteczniej i na druga kwartę schodzili z zaliczką 11. punktów 32:21.

W kolejnej odsłonie zespół Stanisława Gierczaka, zagrał szybką i zarazem skuteczną koszykówkę i gdyby nie "trójka" równo z końcową syreną drugiej kwarty Piotra Urbańskiego przewaga byłaby jeszcze bardziej okazalsza. Po tym celnym, rzucie wynik na tablicy świetlnej widniał 59:40.

Po dwóch kwartach zanosiło się na pogrom outsidera I Ligii, jednak tak się nie stało. Koszykarze z Lublina po przerwie wzięli się do roboty i małymi kroczkami zaczęli odrabiać ogromną stratę. W trzeciej kwarcie zawodnikom Startu udało się odrobić 8. "oczek" i miejscowi po trzech odsłonach prowadzili 73:62.

W ostatniej części meczu sygnał do ataku dał Łukasz Jagoda, który dwukrotnie celnie trafił za trzy punkty. Na nieszczęście gości wspomniany zawodnik po 2. minutach gry w czwartej kwarcie musiał opuścić parkiet za 5. przewinień. Po stracie Jagody ciężar gry na siebie przejął Paweł Kowalski. Na nic się to jednak zdało, ponieważ Jarosławianie kontrolowali wynik meczy i nie pozwolili rywalom zbliżyć się do siebie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Znicza Jarosław 93:86.

Sokołów Znicz Jarosław - Start AZS Lublin 93:86

ZNICZ: T.Celej 23 (6), M.Ecka 20 (2), 8. zb, 5.as, M.Miszczuk 19, 10.zb. T.Fortuna 16, G.Szczotka 6, M.Sikora 5, A.Mikołajko 4, 9.zb, M.Gazarkiewicz 0, B.Białas 0.

START: P.Kowalski 19 (3), Ł.Jagoda 14 (4), J.Olejniczak 10, Ł.Chelis 10 (2), B.Borkowski 9 (1), P.Jagoda 7, A.Rak 7 (1), P.Urbański 7 (1), B.Karczewski 3 (1), J.Drozd 0.