Potknięcie Zawiszy, Ruch nowym liderem - wyniki 10. kolejki II ligi gr. zachodniej

W środę trzeciej porażki na wyjeździe w obecnych rozgrywkach doznał Zawisza Bydgoszcz. Podopieczni Mariusza Kurasa przegrali w Grudziądzu z Olimpią 1:2. Skorzystały na tym ekipy Ruchu Radzionków oraz Górnika Polkowice, które swoje mecze wygrały i plasują się odpowiednio na 1. i 2. miejscu w tabeli.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Środa okazała się szczęśliwym dniem dla Lechii Zielona Góra, która odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Gracze gospodarzy pokonali skromnie słabo spisującą się w tym sezonie Ślęzę Wrocław, a bohaterem meczu został Andrzej Dorniak.

Potknął się lider rozgrywek. W pojedynku derbowym Zawisza uległ Olimpii Grudziądz 1:2. Niżej notowany rywal od samego początku spotkania ruszył do ataku i w efekcie już w 3. minucie spotkania objął prowadzenie po golu Przemysława Suleja. Gra przyjezdnym się nie układała. Goście nie wytrzymywali nerwowo i w efekcie już pięć minut po stracie bramki Zawisza dostał kolejny cios. Tym razem… od swojego własnego piłkarza. Marcin Sobczak brutalnie sfaulował rywala i sędzia bez wahania wyrzucił go z boiska. Nie trzeba było długo czekać, bo już 10 minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie, a piłkę do siatki znów skierował Sulej. Po podwyższeniu prowadzenia Olimpia już tak nie szturmowała bramki Zawiszy. Bydgoszczanom w 77. minucie udało się nawet zdobyć bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło już sił i czasu.

Z potknięcia Zawiszy skorzystał za to Ruch Radzionków i Górnik Polkowice. Oba te kluby w środę wygrały swoje mecze po 2:0. Ruch rozprawił się z Polonią Słubice, a Górnik pokonał Jarotę Jarocin. Dzięki tym trzem punktom Ruch został nowym liderem rozgrywek i ma oczko przewagi nad wspomnianym Górnikiem. Trzeci jest właśnie Zawisza Bydgoszcz, który do lidera traci dwa punkty.

Aż sześć bramek obejrzeli kibice w Janikowie, ale nie mieli oni zbyt dużych powodów do zadowolenia. Unia przegrała z GKS Tychy 2:4 i nadal znajduje się w strefie spadkowej. GKS dzięki tym trzem punktom zachował kontakt z ligową czołówką. Imponujące i cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem odniósł Tur Turek. Spadkowicz z zaplecza ekstraklasy pokonał u siebie Czarnych Żagań 3:0.

Już siódmej porażki w tym sezonie doznała Miedź Legnica, która przegrała u siebie 0:1 z Rakowem Częstochowa. Dość niespodziewanie punkt w Gdyni zdołała zdobyć toruńska Elana. Mecz pomiędzy Bałtykiem a Elaną zakończył się bezbramkowym remisem. W meczu kończącym 10. kolejkę II ligi gr. zachodniej trzy punkty zdobyło Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Nielbę Wągrowiec. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył pod koniec pierwszej połowy Hubert Jaromin.

Wyniki 10. kolejki II ligi gr. zachodniej:

Lechia Zielona Góra - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)

2:4 - Wania 84'

Ruch Radzionków - Polonia Słubice 2:0 (1:0)
1:0 - Giel 6'
2:0 - Gielza 87'

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 - Jankowski 27' (k.)

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0)
1:0 - Sulej 3'
2:0 - Sulej 18'
2:1 - Bajera 75'

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 0:0

Górnik Polkowice - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)
1:0 - Wacławczyk 43'
2:0 - Grzybowski 56'

Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 1:0 (1:0)
1:0 - Jaromin 43'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!