KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ciekawy pomysł federacji DSF. Czas na turniej

Najlepszy kickboxing w Polsce powraca do Ząbek. 29 września kibice zobaczą zupełnie nowy projekt – DSF ELIMINATOR. To pierwszy w historii federacji ośmioosobowy turniej. Dodatkowo galę zakończy bardzo mocne starcie Kamila Jenela z Kamilem Rutą.

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Zapowiedź gali DSF Materiały prasowe / Zapowiedź gali DSF

Stawką walki wieczoru będzie mistrzowski pas DSF Kickboxing Challenge, w którego posiadaniu jest Ruta.

DSF ELIMINATOR to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie kickboxingiem w Polsce. Jest to przede wszystkim szansa dla zawodników na pokazanie się szerszej publiczności. To kolejny krok w odbudowie w naszym kraju potęgi tego sportu. Zaczynamy od kategorii wagowej - 81 kg. Żeby wyłonić najlepszego zawodnika turnieju potrzeba będzie rozstrzygnąć siedem pojedynków.

- Zawsze turnieje mają inną wagę. Tu nie można przygotować się pod konkretnego zawodnika, pod jedną walkę. Tu trzeba rozłożyć siły nawet na trzy walki jednego wieczoru. To jest zupełnie inne wyzwanie, prawdziwy eliminator. Wygra najmocniejszy - mówi Robert Złotkowski, dyrektor sportowy DSF Kickboxing Challenge.

Turniej to nie będą jedyne emocje tego dnia. W walce wieczoru Kamil Ruta - mistrz DSF Kickboxing Challenge, Europy oraz świata w K-1, zmierzy się w obronie pasa w kategorii -81 kg z Kamilem Jenelem. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie pięciu rund.

ZOBACZ WIDEO "Władze Legii nie mają jaj". Dziennikarze WP SportoweFakty komentują zwolnienie Jacka Magiery

- Od najbliższej gali wszystkie mistrzowskie starcia będą odbywały się na tym dystansie. Na mistrza trzeba zasłużyć, a pięć rund to doskonały czas na weryfikację umiejętności. DSF ELIMINATOR będzie doskonałym uzupełnieniem dużych, numerowanych gal - mówi Sławomir Duba, prezes federacji.

Przed walką wieczoru odbędzie się jeszcze jedno starcie poza turniejem, w którym Mateusz Kubiszyn zmierzy się z Damianem Pasiekiem.

GALA DSF ELIMINATOR 29.09.2017 – ZĄBKI, TURNIEJ – 81 KG
Emiliusz Ręgiel
Piotr Sokół
Michał Behounek
Sebastian Adamski
Łukasz Olszewski
Michał Ciach
Konrad Delekta
TBA
REZERWOWY: Mateusz Grochowski

Czy idea turniejowych zmagań w kickboxingu jest atrakcyjna dla widzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×