Katarzyna Solus-Miśkowicz 6. na mistrzostwach Europy. Jana Biełomojna wygrała

Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła w Darfo Boario Terme szóste miejsce na mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Jana Biełomojna.

Piotr Ziemka
PAP / Grzegorz Momot
Ukrainka triumfowała z czasem 1:24:35. Biełomojna jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017. Wygrała dwa wyścigi tego cyklu. Srebrny medal zdobyła Linda Indergand. Szwajcarka straciła do zwyciężczyni 3 minuty i 26 sekund. Na trzecim stopniu podium stanęła Gunn-Rita Dahle Flesjaa (1:28:43). Czwarta była Sabine Spitz (1:29:48).

Katarzyna Solus-Miśkowicz uzyskała czas 1:30:21. Na dwudziestej pozycji została sklasyfikowana Aleksandra Podgórska. Z powodu kontuzji nie startowała Maja Włoszczowska.

Wyścig mężczyzn wygrał Szwajcar Florian Vogel. Jako drugi metę minął Francuz Julien Absalon. Trzecią lokatę zajął Manuel Fumic z Niemiec. Szesnasty był Marek Konwa, trzydziesty zaś - Bartłomiej Wawak.

Czy Jana Biełomojna zdobędzie medal mistrzostw świata w 2017 roku?