Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Z Roztocza do Kołacinka. W sobotę Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cezary Zamana ze swoją ekipą prosto z Roztocza przenosi się do centralnej Polski. W najbliższą sobotę, 19 maja, w Kołacinku wystartuje kolejny etap Mazovii. Będzie to jednocześnie VIII maraton rowerowy przez Ziemię Brzezińską na Syberię.
Dawid Borek
Dawid Borek
Zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Dystans PRO i 1/2 PRO poprowadzony zostanie tak, jak w ubiegłym roku w kierunku Wzniesień Łódzkich. Zawodnicy mogą spodziewać się więc fragmentów mocno interwałowych. Pot się poleje, gdyż jak zapowiada organizator suma przewyższeń na dystansie PRO to prawie 1000 m n.p.m.! Dobrze ustawione przerzutki mogą okazać się więc istotnym elementem na najdłuższych dystansach.

Trasa Fit w tym sezonie będzie poprowadzona inaczej niż w roku 2017. Zapowiada się mniej technicznie z ładnymi widokami i lekkimi przewyższeniami. Ten dystans w całym tegorocznym cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon uległ zmianom i ma za zadanie zachęcać do startu tych, którzy jeszcze nie startowali w maratonach MTB.

Miasteczko rowerowe i zaplecze zawodów będzie usytuowane na terenie OSP w sąsiedztwie Dinoparku. Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalistów oraz Starosta Brzeziński, który objął imprezę honorowym patronatem. Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy województwa łódzkiego. Będą mogli rywalizować w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, 1/2 Pro i Pro z podziałem na płeć.

Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Tradycyjnie na zawodach Mazovii odbędzie się specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Dzieci będą mogły odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Maluchy do 6. roku życia będą mogły dać czadu w 300-400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego.

Kołacinek to V etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów. Finał imprezy zaplanowano na 29 września w Toruniu.

Imprezę wspiera wielu sponsorów, dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów - naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie Moja Pierwsza Cisowianka, natomiast dla dorosłych zawodników - Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: lans celebrytki z Brazylii. Zawód - "siostra Neymara"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×