Co za dzień Polek w Monachium! Mamy dwa medale

Polskie zawodniczki znakomicie zaprezentowały się na mistrzostwach Europy. Marlena Karwcka, Urszula Łos i Nikola Sibiak wywalczyły brąz w sprincie drużynowym. Brązowy medal zgarnęła również Nikola Wielowska.

RS
Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak Getty Images / Sebastian Widmann / Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak
Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbywają się w Monachium. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze medale Polek. W piątek Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak wystartowały w sprincie drużynowym kobiet w kolarstwie torowym.

Rywalizacja kobiet była niezwykle wyrównana. Polski tercet stracił przewagę na finiszu i wyprzedził francuskie zawodniczki o 0,177 sekundy na 200-metrowym torze. Karwacka, Łoś i Sibiak ostatecznie wygrały w wyścigu o trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

Po złoto sięgnęły reprezentantki Niemiec. Holenderski zespół musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Tego samego dnia Nikola Wielowska przystąpiła do rywalizacji w scratchu kobiet na 10 km. Zawodniczka z Darłowa również zdobyła brązowy krążek. Wyścig wygrała Norweżka Anita Yvonne Stenberg, która okazała się lepsza od Jessiki Roberts z Wielkiej Brytanii.

Szanse medalowe mieli Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Rafał Saranecki. Niestety, polscy kolarze zdecydowanie przegrali w wyścigu drużynowym o brąz z brytyjską reprezentacją.