Vuelta a Espana. Holender pierwszym liderem, dalekie miejsca Polaków

Ruszyła Vuelta a Espana. Największy hiszpański wyścig kolarski zainaugurowany został jazdą drużynową na czas. Po 1. etapie w holenderskim Utrechcie liderem został Robert Gesink.

Łukasz Witczyk
Robin Gesink PAP/EPA / Vincent Jannink / Na zdjęciu: Robin Gesink
Pierwszy etap tegorocznej Vuelta a Espana to licząca 23,3 km jazda drużynowa na czas po pętli w holenderskim Utrechcie. Zakończyła się ona zwycięstwem grupy Jumbo-Visma, a jako pierwszy linię mety minął przedstawiciel gospodarzy Robert Gesink.

Co zrozumiałe, kolejne siedem miejsc w klasyfikacji generalnej zajmują jego koledzy z grupy. Na drugiej pozycji finiszowali kolarze Ineos Grenadiers, spośród których liderem był zwycięzca Tour de Pologne Ethan Hayter. Jego strata do lidera wyścigu wynosi 13 sekund.

Jazda drużynowa na czas dostarczyła dużych emocji. Najlepiej świadczy o tym, fakt, że zawodnicy Ineos Grenadiers zaledwie o sekundę wyprzedzili kolarzy grupy Quick-Step Alpha, którzy finiszowali z trzecim czasem.

Po pierwszym etapie na 145. miejscu w klasyfikacji generalnej Vulety jest Kamil Małecki z Lotto Soudal. Jego strata do lidera to minuta i 49 sekund. Z kolei Łukasz Owsian jest 172. Strata zawodnika Teamu Arkea - Samsic wynosi 2 minuty i 42 sekundy.