Rosyjski kolarz zawieszony. Kuriozalne tłumaczenia jego ojca

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie wydała Sawielijowi Łaptiewowi zgody na udział w międzynarodowych zawodach. Powodem tej decyzji miała być aktywność 18-latka w mediach społecznościowych.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Sawielij Łaptiew Instagram / Na zdjęciu: Sawielij Łaptiew
O sprawie poinformowała agencja TASS. Sawielij Łaptiew został pozbawiony startów w zawodach międzynarodowych, w tym mistrzostwach świata.

18-latek nie przestrzegał specjalnych zasad dotyczących udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w zawodach organizowanych pod patronatem UCI.

Głos w sprawie zabrał ojciec kolarza, Grigorij. Przekazał, że UCI zawiesiło jego syna po sprawdzeniu aktywności sportowca w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Potężna bomba. Bramkarz nie miał żadnych szans

Według jego informacji konto Sawielija zostało... zhakowane. W ten sposób miały pojawić się "lajki" pod postami dotyczącymi tematów politycznych.

- Uważam nałożone na Sawielija sankcje za pewnego rodzaju nieporozumienie. 2 czerwca wystartował we Włoszech, a potem otrzymał list od UCI stwierdzający, że rzekomo polubił posty na portalach społecznościowych dotyczące sytuacji politycznej - mówił Grigorij Łaptiew.

Ojciec zawodnika jest zaskoczony, że wobec jego syna toczy się postępowanie ws. niemożności potwierdzenia jego neutralności.

Dodajmy, że kolarstwo to jedna z dyscyplin, w których Rosjanie i Białorusini mogą startować w zawodach międzynarodowych, ale po spełnieniu szeregu warunków.

Czytaj także:
Ukraińcy są wściekli. Gwiazdor przyjedzie do Rosji
O tym mówił cały świat. Wytłumaczyła, dlaczego tak zareagowała na prowokacje Rosjanki

Czy sportowcy z Rosji i Białorusi powinni zostać dopuszczeni do igrzysk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×