Polski tydzień: Niemiec najlepszym wspinaczem na Sardynii

Drugi raz z rzędu Przemysław Niemiec triumfował w klasyfikacji górskiej wyścigu Dookoła Sardynii. Teraz oświęcimianin w barwach Miche czeka na Tirreno-Adriatico (10-16 marca), gdzie przed rokiem wygrał etap, co jest największym pojedynczym zwycięstwem w jego karierze.

Krzysztof Straszak

Tymczasem w czwartek skończył się w Andaluzji wyścig znany jako Ruta del Sol, w którym sezonowy debiut zanotowali kolarze CCC Polsat Polkowice, jedynej polskiej grupy z licencją profesjonalną. Tylko jeden z siódemki podopiecznych dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego dojechał do mety ostatniego etapu - to zaprawiony w jeździe na tym poziomie Tomasz Marczyński (17. miejsce, wygrał trzykrotny mistrz świata Michael Rogers), jeszcze niedawno kompan Niemca.

W niedzielę CCC w zmienionym składzie startował w klasyku w Almerii, gdzie szóste miejsce na finiszu peletonu zajął inny z Polaków, jeżdżący w holenderskim Vacansoleil Michał Gołaś.

Dwa etapy: jeden po ataku na 15 km przed metą, a potem jazdę indywidualną na czas (tak samo jak w ubiegłym sezonie), w imprezie drugiej kategorii na Dominikanie wygrał Adam Pierzga. Raciborzanin startuje w barwach francuskiej grupy Gillette Fusión de Guadalupe.